at çek için makine

Konu, 'Makineler' kısmında Burhaniyeli tarafından paylaşıldı.

1. Burhaniyeli

Burhaniyeli

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    akya 28kg
  2. tugi64

tugi64 Turgay SEZGİN

Favori Kamış:
    En ucuz kamış.
    Favori Makine:
    En ucuz makina.
    En İyi Avı:
    Levrek 5.350Kg.
    Omato tavsiye ederim.

3. western222

western222 Süleyman

Favori Kamış:
    RON THOMSON TYRAN 2.70 cm
    Favori Makine:
    DAM QUICK EFFZETT 735 RD
    sağ el yada sol el olmasına dikkat ettiniz mi?

4. Burhaniyeli

Burhaniyeli

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    akya 28kg
    fark etmez iki taraftada kullanırım sadece spin için ideal bi makinamıdır verdiğimiz 200tl ye değer mi

5. drasty41

drasty41 Recep

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast, spro spin2,70 ve 2,40
    Favori Makine:
    shimano exage ryobi ekusima4000
    turgay sezgini tanırsınız sanırım gelibolulu levrek avcısıdır, avatarına dikkat ettinizmi? en ucuz diyor bu paraya değmez bence alın bi ryobi ekusima 40lık 60 tl :)

6. sinağrit_baba

sinağrit_baba MURAT

Favori Kamış:
    Okuma
    Favori Makine:
    Shimano Stradic, symetre, spheros, sienna
    En İyi Avı:
    Sinarit 1,5 kg
    Merhaba,
    baitcast makinalar, ayrı bir kategori. Ülkemizde çok müdaviminin olduğunu sanmıyorum.
    eğer hiç kullanmadıysanız, o paraya 2-3 adet kaliteli spin makina alabilirsiniz.
    Marka olarak, shimano benim tercihim.
    Rastgele...

7. eminertürk

eminertürk emin ertürk

Favori Kamış:
    shimano catana
    Favori Makine:
    penn sargus shimano baitrunner 6500b
    En İyi Avı:
    yildizli trakonya 53 cm 1,5kg sinarit 1,75kg
    Bence remixon markaya bukadar para vermeyin derim aşağıda vereceğim linkten 100$ altı herhangi bir makina remixondan iyi olacaktır diye düşünüyorum $50 dolar kargo ücreti ile (çok demeyin okyanus aşıp gelio türkiye içinde yeri gelio 10liraya üç günde kargoyu alamıyoruz) 3 günde elinizde hemen hemen aynı fiyata gelir

http://www.cabelas.com/catalog/brow...104259780?WTz_l=SBC;cat104793480;cat104760180
    daiwalar mesela güzeldir ama tercih yinede sizin

8. OMMG

OMMG OKAN

Linki koyduğunuz makina baitcasting te ve özellikle tetikli kamış ile kullanılır,eğer bilinçli olarak baitcasting i seçtiyseniz aşağıda linki verdiğim makinanın daha uygun olacağını düşünüyorum.Bu arada bu şekilde atçek başlangıç için biraz zor olabilir.Bu arada kamışım hazır demişsiniz yukarıda dediğim gibi tetikli bir kamış aldıysanız böyle bir makina tercihi mantıklı ama klasik bir spin kamışınız var ise size Okuma Trio yu şiddetle tavsiye ederim...

http://www.balikmarketim.com/?urun-30174-DAIWA-MEGAFORCE-TSHL-100-BAIT-CASTING-OLTA-MAKiNESi.html

9. GündüzGezen

GündüzGezen Şenol

Favori Kamış:
    Shimano Nexave CX 7-21gr. & Lineaeffe S-Curve Spinning 240 & Shimano Alivio TE 6000 / 360
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FB & D.A.M Quick Effzett FDS 735 & D.A.M 860 SLR Surf
    En İyi Avı:
    Söylemem nazar değer :)
    Shimano Curado 200E7 Baitcasting Reel 7.0:1
    eBay'da 170 -180 $ kargo dahil.

Kamışınız baitcasting makina için uygundur umarım. Malum tetikli kamış değil ise kullanırken sıkıntı yaşarsınız.

10. Muharrem_Gunes

Muharrem_Gunes Muharrem Güneş

Favori Kamış:
    Shekspeare Ugly Stik Lite 1.98 M,Shimano Vengeance Sea Bass 2.40 10-50 Gr
    Favori Makine:
    Okuma Flame 20,Shimano Stradic 3000SFD,Shimano Exsence CI4 3000M
    En İyi Avı:
    Levrek 1000gr - 1200gr arası.Diğerlerini yazmıyorum.Levrekte hırs yaptım.
    Sevgili dostum...
    Öncelikle kimseye karşı bir söz tepki yoktur ve baitcastingte yada spindeki kamış farklılıklarını biliyorsundur umarım...Bu seçimi bilinçli olarak yaptıysan yorumum şu:
    Eğer bunu istiyorsan,Hobiyse ve kararlıysan heves değilse baitcasting makine al.Evet pahalımı pahalıdır spine göre.Şuan bende birtane daiwa megaforce aldım.Özellikle modena ve fisfounder in deneyimleri ve görüşlerine göre çok çok zevkli bir olay.Alışmak zaman alabilir.

Ayrıca bu makineye vereceğin paraya spin makinelerden 3-4 tane almak niye, sözgelimi shimano spinde çok mu ucuz?
    Yurt dışından temin edebilirsin.Yada buradan da alabilirsin.Ama daiwa benim tavsiyem diğerlerine göre(Türkiyedeki çeşitler içinden)...Herşeyin tadı ayrı.Keyif ve zevkte uçuza kaçmak olmamalı.Zati shimanoda orta iyi arası makinelerde 200-400 arası.Ucuzlarıda var elbet.tatmin etme acısından tartışılır.
    Eğer bu işi hiç uygulamadıysan öncelik spinden başla.Hem teknik hem sabır açısından biraz sabır işi çünkü.Yok biliyorum deneyimim var diyorsan.Baitcasting al derim.Para senden çıkacak sonuçta 3 vereceğine biriktir 4-5 ver.Bu tür olayda geri dönüş yok çünkü.ucuz şeylerde değil alıp kenara koysan yada hediye etsen.

Ayrıca bu işin ülkemizde pek müdaviminin olması yada olmaması birşey değiştirmez.Bir zamanlar spin de yoktu ülkemizde,jig de yoktu ülkemizde?İzmirde çoğu malzemeci bu makinelerin büyük balıklarda kullanıldığını ve çıkrık makine olduğunu ifade ederlerdi.Ne oldu denge değişti.Şurada bir avuçta olsak baitcastingde deneyimler paylaşılıp her zorluğun üstesinden gelinir.Bende yeniyim.Deneyim sıfır.Ama abilerimizden yardım alacağız muhakkak.Bu forumun amacı bu zaten..

Para senin seçim senin bize düşen kullandığımız makine hakkında fikir vermek.Kötü veya iyi ise şundan şundan kaynaklanmakta diyerekten.Tabiki akıl ve tavsiyede olacak mesela yurtdışından temin tavsiyeleri gibi yada aynı kulvardaki başka makineler gibi...

Sevgiyle kal...

Son düzenleme: 4 Şubat 2011
  11. pasifik06

pasifik06 Birol Onaran

Muharrem arkadaşımız çok güzel bir açıklama yapmış,ellerine sağlık.