At çek takım önerisi

Konu, 'Takım Çantası' kısmında Müzik Öğretmeni tarafından paylaşıldı.

1. Müzik Öğretmeni

Müzik Öğretmeni Çağatay

Değerli forum üyeleri öncelikle herkese merhaba ne zamandır okuyorum forumu bir çok bilgi edindim ama yine acemiyim bu konuda..

at çek takım yamayı planlıyorum hem fiyat performans acısından hemde fazla yormaması acısından avcı bir takım yapmayı istiyorum ve maksimum bütçe 300 tl..

kamış makara misina sahte konusunda yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim..reeling

2. Müzik Öğretmeni

Müzik Öğretmeni Çağatay

kamış okuma aluminia 240 180 gr seçtim..makina ise shimano nexave 3000 lik düşünüyorum..

3. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Kamışı bilemem, lakin makina seçimin bence olumlu. Bunu 3000 değilde, 2500 lük olarak düşünün ve hatta imkanınız var ise, Nexaveden ziyade, Exage serisine yönelin derim. Onda ki ordövr tabağı daha zengindir.:p

Tabii bunu ben derim, başkaları ne der bilemem ?:confused: :confused: :p

4. Müzik Öğretmeni

Müzik Öğretmeni Çağatay

cevabınız için teşekkür ederim hocam aralarında 55 tl lik bir fark var bu farka deger mi bilmiyorum tek farkı exage nin 1 bilye daha fazla olması diye yorumladım ama iyi bilen ustalar beni dahada aydınlatırsa sevinirim..birde neden 3000 lik degilde 2500 lük düşünüyorsunuz bu yolda yeniyim daha kusura bakmayınmrsparkle

5. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    makina güzel,,şayet ondan vaz geçerseniz hesaplı sağlam spro passion makinalar var.. 30 luk uygun.. 40lık kafada uygun olur..kamış olarak..
    okuma alimuna yahut v sistem derim.10 40gr atarlı. misinada süper maxim olsun:) 25 lik yahut 28 lik..

sahte konusuna gelince orda dur:) o işin masrafı epey var,,ben şimdilik 2 tane rover98 önereyim g12 ve g15r:)

diğer başlıkta sormuşsun,,burda söylüyeyim.. bütçenizin miktarı kadar hem okuma hem shimano makina elimden geldi geçti, de sattım.. :) hatta spro nun red arch diye bir modelini aldım.. oldukca güzel makina.parasıda iyi tabii...lakin 3te biri ucuz, passion makinada bozulmuyorum diye direnip duruyor :)gel buyur burdan yak :)

6. Müzik Öğretmeni

Müzik Öğretmeni Çağatay

http://www.avdeposu.com.tr/?urun-85248-pelican-mercury-124mm-30g-sahte-balik-renk-:-81

http://www.avdeposu.com.tr/?urun-62225-av-deposu-aggressive-popper-120mm-18gr-sahte-balik

http://www.avdeposu.com.tr/?urun-62249-fladen-warbird-minnow-11cm-12gr-no-07-maket-balik

bunlar nası olur peki sahte de..misina dediigniz gibi düşünüyodum zaten..red archlara baktım fiyatı fazla bana ama şimdilik :D biraz at çekle ugrasıyım sonra alınır onlar illa ki hocam :D

7. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
  8. Müzik Öğretmeni

Müzik Öğretmeni Çağatay

teşekkür ederim...

9. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Çağatay kardeşim,

Sanalda gözüken o fark, bizzat direk elden alımlarda pazarlıkla elimine edilir ve gözden çıkarttığınız Nexave bedeline Exageyi alıverirsiniz.:p :p

2500 lük makinanın makara yapısı, 3000 lik makinanın makara yapısına göre 20-25 m. gibi daha fazla misina alır.

Mesela linkteki çizelgeyi incelerseniz, kıyaslamalarını daha sağlıklı yapabilirsiniz. Aynı değerler, Nexave içinde geçerlidir.

http://www.avmarketi.com/asp/product/19112/Shimano-Exage-2500-FC-4XSSS-1-BB-Makine

Görüntüde +1 Rulman gibi gözüksede, misina klavuz rulmanının yüksük dediğimiz aksamı Nexavede aliminyum, Exagede sarı pirinç metaldendir. Bu bizler için önemli olmalı.

Bak, gelen önerilerle güzel bir portföy oluşturuyorsun. Oluşturduğunuz bu portföyden 3-4 makina seçeneğiyle ilgili satıcıya giderek ürünleri birebir görerek, test ederek ve inceleyerek karar vermeniz çok daha sağlıklı ve isabetli olacaktır. Biraz da kullandığın üründen elektrik almalısın ki, aranızda sevgi ve aşk doğsun.:p :p

10. Müzik Öğretmeni

Müzik Öğretmeni Çağatay

teşekkür ederim değerlendirmeye alacagım abicim..:thumb:

11. atadincselim

atadincselim selim

herkese merhabalar, konuyu yıllar sonra hortlarmış olacağım ama at çek levrek için güncel kamış, makine ve diğer tüm ekipmanlar için tasiyede bulanabilecek olanların yardımına ihtiyacım var. şimdiden değerli vakitleriniz için teşekkürler

12. potasyumsiyanur

potasyumsiyanur ŞENER

En İyi Avı:
    küçücük tuttuktan sonra suya saldığım isparozlar
    değerli ustalar yorum belirtirse seviniriz
    350 tl ye kadar spin kamış ve makine tercihi yapılacak olsa piyasadaki hangi ürünlere yönelmek gerekir

13. potasyumsiyanur

potasyumsiyanur ŞENER

En İyi Avı:
  14. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
  15. potasyumsiyanur

potasyumsiyanur ŞENER

En İyi Avı:
    deniz için kıyıdan özellikle Yeşilköy e haftanın 2-3 gününde uğramaktayım bu aralar ve bolca bekleme zamanım olmakta...4 saat e yakın boş beklemekteyim hani maksat eğlence olsun hesabı

16. potasyumsiyanur

potasyumsiyanur ŞENER

En İyi Avı:
    yada şöyle sorayım
    bir yandan alacağım ürün belli bir kalitenin üstünde olsun uzun zaman kullanayım
    diğer yandan ben amatör kullanıcıyım hayatım da 2 defa akçay dan sülünez ile 25 liralık oltayla 2 3 defa sabah 4.5 gibi kalkıp balığa gittim başlangıç için pahalı mı olmuş