av hikayeleri-yayın-1

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında teomanturker tarafından paylaşıldı.

1. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    bu satırlara,yazacak olduğum..hikayeler,anılar ve maceralar,25 senelik bir akar su balıkcısının,av yaparken yaşamış olduğu:kimi zaman komik ve heyacanlı,kimi
    zamanda ilginç ve düşündürücü vede bundan sonra akar su balıkcılığı yapacak
    kişilerinde yaşaması mümkün olabilecek olaylar ve maceraları içermektedir.önce
    kısa,kısa potbörü şeklinde yazayım dedim fakat yaptığım ön denemelerde,konu
    arın,çok yavan olduğunu ve işin heyacanının kaçtığını gördüm.yine her konuyu
    en ince tefarruatına kadar yazmaya karar verdim,böylelikle bu konuları okuyan
    meraklı dostlarım,olayın içindeymiş gibi zevkle ve aynı heyacanı duyacaklarına
    inanıyorum.bu konuları:yayın,sazan,sis balığı ve ilginç ama gerçek..başlıklar al
    tında,4 ana gurupta topladım.önce yayın maceralarından başlıyarak,hergün 1ad.yazarak sizlerle beraber olacağım.
    ben akar suda balık olduğunu bilmiyordum!!!,1974 de Almanyadan geldikten son
    ra..birgün biraderler,hadi abi seni balığa götürelim dediler.oltamı yemlediler,ace
    mi şansı!! o gün 2 kg.lık bir sis balığı tuttum.ogün bu gündür,her fırsatta balığa
    giderim.ama biraderler artık balığa gitmiyorlar!!! ilk günleri tahta bir maşa yap
    mıştım,yemleri onla takıyordum,şimdi ise bütün canlı yemleri elimle takabiliyorum
    aşıyı almıştık,sadece gündüzleri balığa gidrken,geceleride,yayın için,balığa gider
    olmuştum.bir gün yengeniz,balıkları kıskanarak,bütün oltalarımı sobaya atmıştı.
    tabii biz,o gün bu gün gitmeye devam ediyoruz.
    Gelinin biri,kocasını kayın babasına şikayetlenir..baba oğlun içki içmeye başladı
    der.kayın babası,birgün bırakır kızım der.aradan epey bir zaman geçer,gelin yine
    kayın babasının yanına gelerek..baba oğlun içkiyi bıraktı şimdide kumar oynuyor
    der.kayın baba yine,birgün bırakır kızım der.aradan yine epey bir zaman geçer
    gelin yine kayın babasının yanına,bu sefer yüzü gülerek gelir ve baba gözün ay
    dın,oğlun bütün kötü alışkanlıklarını bıraktı,artık her gün balığa gidiyor der.kayın
    baba bu sefer yüzünü ekşiterek..işte şimdi hapı yuttun kızım,balıktan hiç vazg
    eçmez,der gelinine.
    bundan sonraki..YAYIN-1 maceramda buluşmak üzere..oltalarınız balıksız kalma
    sın TOM AMCA

2. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    eline sağlık tom amca anlattığın hikayedeki olaylara aynen katılıyorum amatör olta balıkcılığı alışkanlıkların en ğüzeli

3. garip

garip garip

Favori Kamış:
    tt
    Favori Makine:
    tt
    En İyi Avı:
    tt
    işte şimdi hapı yuttun.. (güzel bi hikaye)

Yeni evli bi çift, ilk zamanlar herşey gayet güzel. Günler geçtikçe adam eve geç gelemeye başlıyor karısı merak ediyo tabi adam eve gelince karısı soruyoneredeydin diye, adam da kahvedeydim hayatım takıldık arkadaşlarla işte öyle. Karısı artık daha dayanamıyor ve kayınpederinin yanına gidip olayı anlatıyor. Adamda, üzülme kızım onunkisi geçici bi heves yakında geçer sabırlı ol diyor. hakkaten adam kahve işini bırakıyo ama bu seferde alkollü eve gelmeye başlıyo karısı çok korkuyo bu durumdan ve hemen kayınpederinin yanına gidiyo anlatıyo durumu babacığım senin dediğin gibi kahve işini bıraktı alkole başladı içip öyel geliyo eve ne yapacağım ben hapı yuttum diyor. Adam da üzülme kızın geçer az sabırlı diyor ve kızı gönderiyor. Bi vakit sonra kız kayınpederinin yanına tekrar geliyor baba baba bizim bey alkolü bıraktı çok iyi oldu tam dediğin gibi şimdi balığa gitmeye başladı şükür alkolden kurtardık babası geline dönerek : gelin asıl sen şimdi hapı yuttun , bu hastalığın çaresi yok der.

4. osi_tr

osi_tr

Favori Kamış:
    çok var sığmaz buraya
    En İyi Avı:
    bakacaz
    yandı kızcaz...rastgele..:D

5. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    hepsi doğru

Vallahi insanın gittikçe gidesi geliyor (rastgele)

6. sifo_siyah_kartal

sifo_siyah_kartal Metin KANCEVİZOĞLU

Favori Kamış:
    surf
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    MIRMIR 2KG
    Eşkinaa

balık balık balık birazdan karacabey boğazına eşkinaya, mırmıra ve iskorpite çıkacağım boru kurtlarmda hazır elemanlar da yolda kim tutar beni gelince yazarım ne var ne oldu...

7. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba, öncelikle aramıza hoşgeldiniz. :)

Profilinizden imza ayarlarınızı yaparak, isim, doğum tarihi, bulunduğunuz şehir ve kan grubu bilgilerinizi yazarsanız seviniriz. Keyifli paylaşımlar dilerim. ;)

8. sifo_siyah_kartal

sifo_siyah_kartal Metin KANCEVİZOĞLU

Favori Kamış:
    surf
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    MIRMIR 2KG
    Uyarı için teşekkür ediyorum !
    İnanın balığa yetişmek üzere hızla evden çıktığımdan bazı şeyleri atladım.
    Evet dün gece balıktaydık Bursaya bağlı Karacabey boğazında ava çıktık fkat denizlerin 2/4 olduğunu bilmemize rağmen içimizdeki heyecana dur diyemedik ve gittik oldukça dalgalı ama bu şekilde bile müdavimi bol olan bir yer tabi elimiz boş döndük ama geçen hafta tuttuğumuz 32 parça eşkina ve 17 parça iskorpiti düşündüğümde biraz olsun rahatlıyoruz:) defalarca gittim ama hiç boş dönmemiştim bu sefer boynumuz bükük kaldı ama haftaya acısını çıkaracağız çektiğim fotolarıda umarım buraya yapıştırıp sizleride heyecanlandıracağım
    hepimize kolay gelsin
    BU GÜZEL ALIŞKANLIĞIN ÖLMEMESİ İÇN LÜTFEN KÜÇÜK BALIKLARIMIZI SUYA SALALIM DİYORUM SON OLARAK ...
    RASTGELE

9. uzunköprülü umut

uzunköprülü umut Umut ÖZER

Favori Kamış:
    3.00m alba kamış 60lık olta ve her türlü şamandıralı olta takımı
    En İyi Avı:
    10 cm tatlısu levreği
    tom amca paylaşım için teşekkürler :D

10. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    güzel bir hikaye olmuş elinize sağlık

11. ertan_06

ertan_06

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    7 kg aynalı sazan, 68 cm turna
    sizin gibi bir ustayı buralarda görmek ne güzel daha önce av doğa dergisinde bir hikayenizi okumuştum şu kışın sis balığı yerine 8 kg yayın anınızı okudum buradada güzel maceralarınızı bekliyoruz tom amca

12. Cesuryurek33

Cesuryurek33

Favori Kamış:
    Tekne-Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı sazan 15 Kg
    Merhaba arkadaşlar.Bende size başka bir balıkçı hikayesi anlatayım da okuyun.Delikanlının birisi balığa gider ama hiçbir şey yakalayamaz.Yanında yaşlı bir amca varmış amca hababam balık tutuyor.Delikanlı amcaya çaktırmadan bakmış amca yem olarak kurt takıyor delikanlı karides kullanıyormuş.Öbür gün o da kurt alıp gitmiş yine tık yok.İhtiyara bakmış o yine yakalıyor ve bu sefer karides kullanıyormuş.Delikanlı dayanamamış ve amcaya gidip sormuş amca sen dün kurt kullanıyordun bugün karides kullanıyorsun.Bunu neye göre seçiyorsun demiş.Amca Bak oğlum demiş sabahleyin kalktığımda benim ufaklığa bakarım sağa doğru yatmışsa karides,sola doğru yatmışsa kurt alıp balığa öğle çıkarım hiçte boş dönmem demiş.Delikanlı tamamda amca demiş ben sabah kalktığımda bakıyorum benimki dimdik ortada duruyor deyince ihtiyar çok kızmış.Oğlum o zaman ne işin var balıkta işine gücüne baksana demiş.

13. emrekoc9696

emrekoc9696

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    750 gr. aynalı sazan
    gerçekten çok güzel bi hikaye:)