av hıkayeleri-yayın 3

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında teomanturker tarafından paylaşıldı.

1. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    amasyaya 30 km. mesafede,şahinkayası mevkiyindeyiz..ben,balıkcı dostum,iki
    yeğenim ve fethiyeden misafir bacanağımla,gece yayın avındayız..25 km.si bele
    diye otobüsü,5km.si yayan bir yürüyüşle,geceliyeceğimiz av bölgesine geldik.
    burası dar bir vadi olup,arkamızda duvar gibi 200m.kaya yükseltisi,önümüzde
    yeşilırmak vekarşımızda..tiren yolu ve tünellerin bulunduğu,fundalıklı bir dağ sil
    silesi.bir su tulumbasının yanına kampımızı kurduk.akşama yakın bir zmanda,kam
    pımızın üstüne,suyun geliş yönüne doğru,geçit vermeyen en uç noktaya,yakla
    şık 1,5 km.sülük yemli dip oltalarımızı döşedik.gece oltaların yeride belli olsun diye her oltanın yanına,küçük birer reflaktör astık.akşam yemeğinden sonra ben
    ve bacanağm,oltaları kontrole çıktık ve geçit vermeyen en uç noktaya kadar
    geldik.iplerde henüz birşey yoktu.geri dönmeden.hem zaman geçmesi,hem din
    lenmek ve birazda el ipi atmak için mola verdik.el ipi attığım yer çok şahaneydi
    dağdan ince bir şelale gibi akan su tarladan geçip,yeşil ırmağa aktığı yerde,su
    ya yatmış,bir söğüt ağacının ön kısmında,gölümsü bir yerdi.dip oltamı sülükle
    yemledikten sonra,15-20 m.yatık söğütün ön tarafına fırlatıp,otutturdum.su
    fazla derin değildi,oltam attığım yerde sabit kaldı.sıgaramı saklı bir şekilde yakıp
    avucumun içinde sakladıktan sonra,ipi elime alıp beklemeye başladım..bacanak
    la,sessizce sohbet ederken,elimdeki ipin gerikip,hafifcene çekildiğini hissettim
    hemen sıgaramı söndürüp,pozisyon aldım ve bacanağıma sus işareti verdim.
    fakat işaretin devamı gelmedi,yalnız balığın varlığını hissedebiliyordum.oltam
    suyun hareketsiz olduğu bir yerdeydi ve balık orda yatıyordu,oda benim gibi
    sessiz bir şekilde avını bekliyordu.adeta temle oynuyordu,bende yemi alıp götü
    rmesini istiyor,tetikte bekliyordum.bacanak sıkılmış,abi ne oluyor..? daha çok be
    kliyeceğizmi..? gibi,sorularla,beni soru yağmuruna tuttmaya başladı..evet tam
    1 saat,bu pozisyonda bekledim.ipin bir ucunda,sabırsız bir bacanak,inatcı ve
    sabırlı bir avcı ben! ve ipin öbür ucunda,nazlı bir yayın.nihayet!!yayın ipi götür
    meye başladı..fazla değil,sadece 1 m.götürmesine müsade edip,hafifcene çırp
    tım,artık sabrım kalmamıştı ve balığı başarılı bir şekilde dışarı aldım,bu tam 10 kg
    lık bir yayın olup,bacanak benim burdaki sabrımın karşısında şaşırmış kalmıştı.
    epey geç olmuştu,balığı bacanağın sırtına verip kampa döndük.balıkcı dostumu
    ve yeğenlerimi,bizi meraklı bir şekilde bekler bulduk,fakat balığı görünce neşele
    ri geri geldi.AVCI ŞANSINI BİRAZDA KENDİ YARATIR.SABREDEN NASİBİNİ ALIR.
    oltalarınız hiç balıksız kalmasın,hepinize ras gele TOM AMCA.

2. mehmetc

mehmetc memo

Favori Kamış:
    Tsunami trophy surf, Grauvell Teklon Concept Spin, Gloomis IMX Surf
    Favori Makine:
    Aero technium XT, Shimano twinpower 5000PG, Penn Fierce
    En İyi Avı:
    Ironfish
    tom amcam seni gordugume cok sevindim yazilarini okumaktan cok zevk aliyorum sahsen hikayelerine de gecmissin tebrikler bi hikaye sanirim bukadar guzel anlatilabilir saygilar sevgiler

3. En az senin kadar o balığı yakalamış gibi oldum,süper bir anlatın ağzına sağlık

4. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    böyle bir avını bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim TOM AMCA.
    bu sene yayını bende tutmayı deneyeceyim.kullandığın tekniklerden biraz bahsedersen sevirim.:) engin tecrübenden yararlanmamız lazım çünkü:)

5. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Tom Amca, arkadaşlara katılıyorum, anlatım çok zengin ve keyifli. Tebrikler..

6. simendifer

simendifer Sennur

Teşekkür ederiz Tom Amca, yine harika bir hikaye yazmışsın... ellerine sağlık.... Bu arada bize şu taktikleri tatlısu bölümünde öğretsen artık ne güzel olur Tom amca... Biz de senin deneyimlerinden faydalanırız, harika olur... Sevgi ve Saygılarımla Tom amcacığım...

7. RUNO

RUNO onur ABACIK

Favori Kamış:
    Virax palermo
    Favori Makine:
    alfa 60
    En İyi Avı:
    sazan 9 kilo
    akışlı uslubunuza hayran kaldım yeni hikayelerinizi merakla bekliyoruz rasgele aza şükretmeyen coğu bulamaz /RUNO/

8. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    1138 POTENZA SHAKSEPEARE KAMIŞ 360CM 2500 7000 SHAKESPEARE MAKİNE
    En İyi Avı:
    1kg AYNALI SAZAN +şansa bir PALAMUT 800GR
    süper bir hikaye sözcük kulanımı 10 puan tebrikler