av hikayeleri-yayın 6-7-8

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında teomanturker tarafından paylaşıldı.

1. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    yine bir iş çikışı,hafif bir şekilde çise halinde bir yaz yağmuru yağmakta,eve doğ
    ru yol alırken..kendi kendime-tam ılganus havası (AMASYADA yayına ılganus de
    nir ) dedim.çünkü bu balık kapalı ve puslu havayı sever,bu havada dolaşıma çı
    kar.eve geldim,olta ve hazırda bulunan sülük yemimi alıp,bahçe kapısından çıkı
    yordumki..balkonda oturan ev sahibinin kızı-abi bu havada balığa gidilirmi ? ısla
    nacaksın...diye konuştu..-balıkçıya birşey olmaz ..diye cevap vererek,evin 200
    metre aşağsında ırmak kenarına indim ve oltamı,sülükle yemliyerek suya attım
    oltayı attığım yer sakin bir akıntı olduğu için,ipi hiç bir yere tutturmadan..kasna
    ğı olduğu yere bıraktım,malum,vakit geçirmek için ,sıgara yakacaktım.sıgaramı
    yakıp,ıslanmaması için avucumun içinde saklıyarak içmeye başladım..hava yağış
    lı olduğu için ırmak kenarında kimse yoktu.neyse,ben sıgaramı tüttürürken kas
    nak,birden yerinden 10 sanntim havalandı ve bir tekerlek gibi dönerek,suya doğ
    ru gitmeye başladı,kasnağı zor,mor kapıp bir miktar ip boşaltıp..ipin gerginliğini
    aldıktan sonra balığı hissedip,hafif bir çırpmayla ipi geri çekmeye başladım,iyğne
    takılmış ve balık geliyordu,iyi birşeye benziyor diyordumki....dudağımın acı bir
    şekilde sızladığını hissettim,heyecandan dudağımdaki sıgarayı unutmuştum,şidd
    etli bir üflemeyl sıgarayı dudaklarımdan düşürdükten sonra,cfkmekte olduğum ipi
    çekip balığı dışarı çıkardım...tam 6 kg. lık bir yayındı.nasibimi kapmıştım,daha
    fazla ıslanmanın alemi yoktu,hemen eve döndüm..baktım ev sahibinin kızı balkon
    da oturuyor..zaten yarım saat bile geçmemişti -yeğenim bak ıslanmadan balığı
    tuttum geldim dedim.....SÖYLEYENE DEĞİL SÖYLETENE BAK....

yine bir iş çıkışı..olta ve yemleri alıp hemen ırmak kenarına indim...yaz ayları old
    uğu için günler uzun olup hava kararıncaya kadar epey bir aydınlık oluyordu...
    suyun kenarına gelince,baktımkı mahallenin eski usta balıkcılarından..emekli ast
    subay bir abimizde oltasını atmış nasibini beliyor..-rasgele abi dedim..ve biraz
    alt tarafına oturup,oltamı yemleyip attım..bir sıgara içecek zaman kadar lafladık
    sıgaram bitince..müsade isteyip..biraz daha alt tarafda,kendimce daha uygun
    bir yere ip atmak için ayrıldım.prensibimdir olta atarken..yalnız olmayı tercih ed
    erim..neyse ben oltamı tekrar suya fırlattım,malum yıne bir sıgara yakıp beklem
    eye koyuldum..sıgaram bitti henüz tık yok,ıpi çektim ve tekrar,yalnız bu sefer
    daha uzun fırlatıp,oltanın dibe oturmasını beklerken,ipin normalin dişında suyun
    ortasına doğru çekildiğini farkettim .hemen ipi çekmeye başladım...ipin boşluğu
    bittiğinde malum o mutlu ağırlığı hissedip,hafifce çırptım...evet evet geliyordu
    büyük bir heyecanla balığı ve ogünki nasibimi sudan çıkardım..ipi topladım ve ba
    lığı elime aldım geri döndüğümde o abinin yanıma gelip beni seyretmiş olduğunu
    farkettim...-abi ben nasibimi aldım eve gidiyorum hadi sana rasgele dedim ve
    ordan ayrıldım...abiden hiç ses çıkmadı..ertesi gün mahallenin popüler balıçısı
    yine ben olmuştum. NASİP NASİBİ OLANA GELİR

kızıl ırmakta yayın avındayız..3arkadaş bir koya oltaları bağladık,akşam yemeği
    için kampa geri döndük.yorulmuştuk geç saatlere kadar süren yemek sefasınd
    an sonra,ateşin yanına yatp uyuduk.sabah kahvaltıdansonra oltaların başına
    gittim.benim oltam gerilmiş bir vaziyette durmaktaydı,kasnağı bağladığım yerden çıkarıp elime aldım,o sırada benim altım da oltası olan arkadaşımda geldi
    neyse ipiçekttim..ip takılmıştı,ipi biraz daha çaekince bilekkalığnda biir dalın ucuda suyun üstüne çıkıverdi ve ben kasnağı alt tarafdaki arkadaşıma atarak
    ipi otarafa çekmesini söyledim..böylelikle ipi dolştığı yerden kurtardık ve çektik
    5 kg.lık bir sazan çıktı.ben oltamı tekrar yemlerken..arkadaşımda kendi oltasını
    çekip,yemlerini tazeledikten sonra oltasını suya attı..peşinede ben oltamı suya attım..sağ tarafımdada 3.arkadaşın ipi vardı onuda tazeleyip suya atmıştımkı
    altımdakı arkadaşım birden çömeldiği yerden kalkıp pozisyon alıp ipi çırptı,ama
    boşa çırptı..oltayı çekip yemlere baktı ve -usta kaçan balık yayındı dedi ..yem
    lerini tazeleyip tekrar oltasını suya attı ve umutla tekrar ip elinde beklemeye
    başladı..bu sırada bizim üstümüze ikinci bir amasyalı tanıdık bir gurup balıkçılar
    geldi..patır patır suyun kenarına dağıldılar.. içlerinden biriside benim yanıma ge
    lip selamlaştıktan sonra..oltasını bolca sülükle yemleyip..3.arkadaşımın oltasının
    yanından..alt tarafdaki arkadaşımın oltasının biraz gerisine ve benimde oltama
    parelel bir şekilde oltasını attı ve ipini bir taş parçasına sarıp yere bıraktıktan
    sonra bır sıgarada bana ikram ederek ..sıgarasını yakıp yere oturmuştuki..ipini
    sarmış olduğu taş birden fırlayıp suyun içine düştü hemen ipe sarıldı fakat iri
    cüsseli bir arkadaş olduğu için yerinden kalkıncaya kadar kasnaktan epey bir ip
    boşalması oldu.neyse ipini çekmeye başladı bu arada biz de merak içerisinde olacakları seyrederken benim 3.arkadaşda yanımıza geldi uzatmıyalım,öbür yeni
    gelen arkadaş hala ipini çekiyor..ip gele gele benim ipimin takıldığı dala gelip ta
    kıldı ve kaldı ucunda iyi bir balık var ama bır türlü ipi kurtaramadık,halbuki benim
    ip kolayca kurtulmuştu.sonra 2 kişi suya girdi ve ıpi takılı olduğu yerden kurtarıp
    balığıda kucaklayıp çıkardılar..10 kg lık bir yayın dı.biz 3 arkadaşın durumunu
    artık siz düşünün.HERKEZ NASİBİNİ ALIR. oltanız balıksız kalmasın TOM AMCA

2. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Sağol Tom amca.Okurken sanki TV den belgesel seyrediyorum gibi hissettim.Eline ağzına sağlık...

3. ovd

ovd

Favori Kamış:
    olta,el
    En İyi Avı:
    yayin,9 kilo
    helal sana toprak

cok guzel bi anlatim saol,bende amasyaliyim sen neresindensin amasyanin

4. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    rastgele

tom amca dediğin gibi herşey nasip kısmet çok güzel hikayeler sağol var ol saygılarımla;)

5. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    Ağzına sağlık TOM AMCA bu hikayeleri okurken kendimi o anda orada gibi hissediyorum geelllll 1 Temmuz Geelllllll

6. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    ellerin dert görmesin TOM AMCA , bakıyorum maaşallah çok bereketli bu işin sırrı ne acaba , geçen yıl bir uğursuzluktur ki sorma, aldı başını gidiyor,inşallah bu sene bize de bulaşır. saygılar rastgele

7. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Kardeş aşağı yukar hemşeri sayılırız.Aramız 65 km.Bir konuda bana yardımcı olursan sevinirim.Yayın avında kullanmak için sülük arıyorrum ama buralarda satan yok.Kendi çabalarımla bulduğum sülükler de sanırım yayında kullanılan türden değil.Amasya da satıldıklarını duymuştum.Nerden bulabiliriz ve ne kadardır tenasi.Beni aydınlatırsan sevinirim