av zamanları

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında bybarisdavulcu tarafından paylaşıldı.

1. bybarisdavulcu

bybarisdavulcu

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    LEVREK 950gr.
    ya arkadaşlar(hitapta sürçilisan eylediysek afoluna) benbirşey öğrenmek isityorum gerçi sirkülere baktım ama tam olarak kavrayamadım.. biz bi kaç arkadaş bayramdan sonra kurboğazına turnaya gideceğiz şeyi merak ediyorum av sezonu ne zaman bitiyor sazan ve turna için yoksa gitmeyelimhani yasalara uyalım diyorum. ha bide bu mevsimde turna sansımız ne kadar olur... bizleri bilgilendirirseniz sevinirm...

2. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Turna - 15 Aralık-31 Mart tarihleri arasında yasak....

Sazan 1 Nisan–30 Haziran arasında;

Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur,
    Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Eskişehir, Isparta, İstanbul,
    Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya,
    Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Uşak, Yalova,
    Zonguldak.

15 Mart –15 Haziran arasında;

Adana, Adıyaman, Antalya, Aydın, Batman, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep,
    Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Kilis, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Osmaniye,
    Siirt, Şanlıurfa, Şırnak..

15 Nisan–15 Temmuz arasında;

Artvin, Bingöl, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Kayseri, Malatya, Ordu,
    Rize, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli,Yozgat.

15 Mayıs – 15 Ağustos arasında;

Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bitlis, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Muş, Van.

İllerinde yasak... Mevsimsel değişiklikler sebebi yüzünden Sazanda böyle bir değişiklik söz konusu....

Kışın Sazan Avı olmaz.. Turnada suyun sıcak olduğu dönemlere göre av vermez ender tutulduğu görülür.

Ondan ilgili merciler Tatlı Su Kefaline yasaklı dönem koymamışlardır. Kışında avlanabilen bir balıktır. Yasaksız olmamasının sebeplerinden biriside ticari değer taşımamasıdır...

Ne kadar doğru yanlış kişiye göre değişir ve tartışma konusudur...