Ayaş Asartepe barajı

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında godofwar tarafından paylaşıldı.

1. godofwar

godofwar

Favori Kamış:
    her tür olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 6,5 Kg Tatlı su Kefali 3,5 Kg
    geçen hafta sonu cumartesi akşamı bi arkadaşla beraber asartepe barajına gittik , en son 2000 yılında gitmiştim bu baraja , 4 adet küspeli olata atıp geceyi beklemeye başladık , hava açıktı , dolunay vardı ama gecenin ilerleyen saatlerinde çok şiddetli bi yağmur ve rüzgar başladı , arabada sabahladık , setin bulunduğu kısımdaydık , sabah 7 gibi yağmur kesildi , hava tekrar açtı , çok sayıda balıkçı vardı etrafta , tek tük turna çıkyodu , biz iki tane yakalaya bildik , onlarda anca 40 cm kadardı , ama etrafta 5-6 adaet tutanlar oldu , yanlız küçük balıklardı bunlar , kullandıkları şaseler küçük boy olduğu için yavru balıklarda yakalanıyodu , avcıda palavra çoktur ama , yakınımızdaki bi balıkçı , 110 cm lik bi turna yakalamış geçen hafta , bir taneside 6,5 kiloluk tutuğunu söyledi , bende onların yalancısıyım :D , ama ben 40 cmlik ikitane gördüm , onlarda bizim yakaladıklarımızdı :D , eğer oraya gidecek olan varsa canlı gümüş ayarlamadan gitmesin , gölde gümüş kalmamış nerdeyse 2 adet anca yakalayabildik , onlarda ağa kendiliğinden girmedi , köşeye kıstırıp ürküterek taktık ağa , her gümüş bi turna getirir , şamandıralı takım kullanın 60-70 cm derine atın yem balıkları , şasiyede vuruyo balık ama ne olur küçük şasi kullanıp yavrulara zarar vermeyelim , bi avcınında rapala kullandığını gördüm , geçen hafta 3,5 kiloluk bi turna yakaladığını söyledi , ava gideceklerin dikkatine rastgelsin...

2. asl_ank

asl_ank

Favori Kamış:
    KÜSBELİ DİP OLTASI,KAMIŞ
    En İyi Avı:
    SAZAN 3 KG
    Kardeş ,biz yakında canlı balıkla gitmeyi düşünüyoruz,ama ilk defa gideceğimiz için tavsiye edeceğin yerler varsa memnun olurum,biz de direk oralara yönelelim..saygılar..

3. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo
    merhaba asl ank. asartepeye gidecekseniz bendi sırtına aldığın zaman sol tarafa doğru geçmenizi tavsiye ederim. veya karşı tarafta tellerin içinden geçip sağ tarafa doğru uygun yerler bulabilrisiniz. rastgele...:)

4. godofwar

godofwar

Favori Kamış:
    her tür olta
    En İyi Avı:
    ilginize teşekkürler

arkadaşlar , iyi bi yer soruyosanız, 1. yer şu gölde küçük adanın bulunduğu yerdeki koy , 2. yer çanıllı tarıfında sazlıkların olduğu yer , tabii ki size sazlıkta oltaları takın demiyorum , sazlıktan sete doğru açılın , böylece takımlarınız takılmamış olur , şasi masi hikaye , hep küçük balıklar vuruyo , vizdanınız elverirse yakalayın , ben size canlı yemli şamandıralı olta (yem derinliği 60-70 cm olmalı) yada yatırma(çökertme) dip oltası tavsiye ediyorum , gölde gümüş balığı kalmamış , kalanda ağa girmiyo , o yüzden baraj setinin arkasında kalan dereden yada sazlıkların olduğu çanıllı kısmından gümüş yakalamanızı öneririm , içim rahat 40 cmden küçük turna , canlı yeme pek vurmuyo ama vurusa lütfen suya iade edin , ankarada turna çıkan nadir bi baraj burası , tırıvı atanlarda gördüm , gördüklerinizi uyarın ve korkutun , zaten korkuyo kullananlar , ben uyardım , kaldırdılar tırıvırları , onlarda biliyo cezası olduğunu , hepinize rast gelsin ;)

5. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Selam gece 4 adet küspeli oltayı sazan yakalamak için mi attınız.?

6. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Hayret Turkiye'de "kuspeylede!!!!" turna tutuluyor!!!:confused: :confused:

7. godofwar

godofwar

Favori Kamış:
    her tür olta
    En İyi Avı:

dostum heralde sazan için attık oltaları , gece turna yakalayan gördün mü hiç ?

8. Volkan_06

Volkan_06

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan, 12 Kg.
    Arkadaşlar Merhaba, Bizde bu hafta sonu çanıllıdaydık, Cumartesi sabahtan gidip, pazar öğleden sonra döndük. Cumartesi ve pazar günü 15 e yakın turna yakaladık. Fakat hiç biri standartlar dahilinde değildi. Hepsi 25-35 cm aralığındaydı. Tabiki yakaladıklarımızı göle geri bıraktık. Göle giderken Çanıllı Beldesi tarafındaki dereden canlı yem (gümüş) yakalarız diye düşünüyorduk. Fakat bu derede gümüş mümüş hiç bişey kalmamış. Yukardaki barajın ağzındaki derede tutanlar oluyormuş diye duyduk. Fakat oraya gitmedik. Şansımızı sasi, meps, kaşık ve rapala ile denedik. Fakat dediğim gibi büyük balık çıkmadı. Bizim biraz ilerimizde yaklaşık 5-6 kilo civarında turna çeken oldu. Kıyıdan sasiyle aldılar. valla bizde şaşırdık o balığın sasiye nasıl geldiğine. Etrafta bu büyük turnanın haricinde büyük balık çeken de görmedik. Yakalananlar hep ufaktı. ve bu ufak turnaları da suya geri bırakan hiç kimseyi görmedim. Herkez ufak mufak demeden sepetine atıyordu. Bu bayağı can sıkıcı bir durumdu. :mad:

İstediğimiz gibi bir av yapamamış olsak da, balık avı bayağı eğlenceli geçti. (Cumartesi gecesi yağan o yağmuru saymazsak tabiki..)
    Güzel bir hafta sonuydu. Doğayla içiçe olmak muhteşemdi...

9. Pasha

Pasha

Favori Kamış:
    Sadece olta
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum o kadar çok ki
    Aferin size

Herşeyi bilen ve tarif eden kardeşim birde sazan avının 1 temmuzda açıldığını bilsen.

Sirkülere göre sazan avı (Ankara)1temmuz-1 nisan tarihleri arasında en küçügü 30 cm olmak şartıyla 8 adet avlanabilir.

10. godofwar

godofwar

Favori Kamış:
    her tür olta
    En İyi Avı:

sazanı kim kaybetmişki sen bulacan asar tepede , eskiden bekir balığı , çay balığı falanda vardı , zaten sazan yakalasamda geri bırakırım , yediğine değecek bi balık değil , tadı tuzu olmaz buranın sazanının , belki çay balığı , gelir diye attık oltaları ama , turnadan başka balık kalmamış gölde , tırıvırıcılar yakalamıştı bi iki kadife

11. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın

arkadaşlar birazdaha seviyeli olursak daha iyi olur turna ve alabalık harici yasak yazılan yazılar yanlış anlaşılıyor olabilir saygılar..

12. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo
    pasha abime kesinlikle katılıyorum. balık çıkmasa dahi yasaklar dahilinde olta dahi atmamalıyız. yoksa ileride balık tutacak yer bulamayacağız. (özellikle ankarada). sirkülere uydumuğumuz takdirde eminimki her sene balık tutulacak yerler artacaktır. Ayrıca geçen sene çalıştığım işyerinden 3 kişiye yasak sezonda balık tuttukları için çanıllıda ceza kestiler. Belki caydırıcı olabilir senin için haberin olması açısından yazıyorum. saygılar...

13. turnaaşığı ankaralı

turnaaşığı ankaralı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 1,5
    arkadaşım hem sazan için attık diyorsun, bir sonraki yazındada sazan ne gezer bilmem ne balığı için attık diyorsun, söylediklerin birbirini tutmuyor, anlaşılan sen yasak olduğu halde bile bile sazana olta atmışsın, zaten senin gibiler sayesinde ankarada balık tutma yerleri yok denecek kadar azaldı. Özür dileyeceğine daha halen ters ters konuşuyorsun...

14. gezgin_18

gezgin_18

Favori Kamış:
    Makaralı olta Dip Küspe
    En İyi Avı:
    Çanılıdan 4.750gr sazan
    çanılıdan

yaklaşık biray önce baban kardeşim ve arkadaşları hafta sonu çanılıya gitmişlerdi ve kardeşim ordan 3.750gr turna almış ben inanmadım hadilan kötü balıkcı diyede takıldım fakat babamda okeyleyin ce bende şaşırdım ankara dışında olduğum için özledim göl kenarında sabahlamayı gel temmuz gel...

15. guven_ogun

guven_ogun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna(78cm 4 kg)
    arkadaşlar aranıza yeni katıldım.asartepenin eski havası kalmadı.yaklaşık 2 hafta önce gittim.botla açıldık.set tarafı değilde tam kaşısında baraja su gelen kısımlarda bi ağ gördüm.en başından sonuna kadar ağa baktım.35 tane kadife vardı ağda.aralarında rahat 1 kilodan fazla olanları vardı.şeytan dediki kes şu ağu bağla taşı ucuna gitsin.bi saat sonra falan köylüler bi jeepin arkasında tekneyle geldi ve götürdü balıkları.eskisi kadar trna kalmadı artık.2002 yılında kıyıdan 78cm lik bi tane yakalamıştım,en büyüğü o yani.bugüne kadar tuttuklarum 40cm ve biraz üzeri.tabi çok küçüklede gelio ama onları atıyoruz haliyle