Aynali avindaki komedi

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında ZANDER tarafından paylaşıldı.

1. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Merhaba olta dostlari, 4 yil önce yasanmis bir av komedisi bu. Türkiyede tatilteydim. Cok sevdigim iki abi vardir ikiside tam av meraklisidir. Biri Behcet kendisi elbiseler haric 160 kg dur :) digeride Salim abi. Bu kisiler izmit te yasiyor orda yasanlar taniyablir. Olay akmese yolu üzerindeki kirazoglu barajinda gecti. Oltalari atmisiz biraz cakir keyif olalim diye cekiyoruz. Ama oltalara ne gelen varrrr ne giden.Elime bir küspeli takim aldim öylesine oyalaniyorum, bir kac igne daha ekledim bolcada misir takip, saldim göle.Birde zili ekledim,olay tamamdir, sonra muhabbete devam, aradan yarim saat gecmediki zil zangir zangir ötüyor :) o bizim behcet o kiloyla yerinden, kendisinden hic belenmeyecek ceviklikte firliyor ve asliyor oltaya cekiyorda cekiyor. Oda ne? oltaya takila takila su bolca renkli pullu sazanlardan takiliyor :) Tabii abim köpürmüs durumda.Takimi yeniden hazirladim ve salladim aciga.Aradan iki saat gecti gecmedi, bizim zil tangir tungür ötüyor.Bu kez kimse kalmak istemiyor zaten kafalari iyi :) o sirada gölün üzerinde bir balik öyle bir sicriyorki, hepimiz iyice ayar oluyoruz.(meger bizim oltaya takilan balikmis) o ara zil artik ötemiyor tabii misina gerilmis kalmis.Yerimden firliyorum kapiyorum misinayi. Oda ne bir kütük sanki.Behcet abiye sesleniyorum kepceyi al gel diye.Beni tersliyor kandirma beni diye.Sonra salih abide geliyor yanima ve basliyoruz hep birlikte cekmeye misinanin en sonunda yere oturmus durumda Behcet abi ortada Salim abi ve en öndede ben sonunda balik suyun karanligindan kendini gösteriyor, baligi cekerek cikarticagamiza kanaat getiremedigim icin (aslinda misinadan kurtulmasindan korktugum icin) kepceyi alip bogazima kadar suya giriyorum. Ve evet balik kepcenin icinde müthis bir avdi. Ama hepsi bu kadarla bitmiyor elbette.Baligi cikarttiktan sonra, salim abi bir süre sonra baligi alip sazlik sig kisma gidiyor ve baligin üzerine biner bir vaziyette yan taraftaki ayar oldugu adama nispet yapar gibi, Ercan bu balik beni tasiyabiliyor ya diye sesleniyor.Hem alkolün etkisi, hemde kafasina gecen günesi hesaba katarsak ,yaptigi gayet normaldi, :) Ve son bomba; mahallede kimse inanmiyor nerdeyse. Nerden satin aldiniz onu söyleyin diyorlar :) Behcet abi olaya atliyor (büyük avcidir ya) yeminle ben yakaladim ya diye.Dogru ya biz yaninda bile degildik :D Finalde baligi bir kahvehane dolusu insan yiyor, Hatta artiyor bile. Uzun bir süre baligin devasa kilciklarini ceplerinde bile tasimislar :D Bu arada balik 6,5 kg di.Ama o gölde cok ender cikabilen bir büyüklüktü.Bu yüzden keyfimize diycek yoktu.:eek:

2. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Güzel bir hikaye..Behçet'i merak ettim doğrusu:):) teşekkürler

3. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Yolun düserse ziyaretine git, Uzunciftlik avcilar ve aticilar kulübünde bulabilirsin. :) sanirim oraya baskan bile olmus diye duydum :) makara adamdir.