Aynalı Sazan nerede var

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında onder1956 tarafından paylaşıldı.

1. onder1956

onder1956

Favori Kamış:
    LEGAL TÜM MALZEMELERLE
    En İyi Avı:
    LEVREK 4.7 kg Defalarca daha irisi ve küçüğü
    Arkadaşlar tatlı su balığı avını sevenler varsa Menemen de gediz akarsuyunda haslanmış mısır ile çok güzel aynalı sazan tutuluyor.0.30 ve 0.35 misina ile Kurşu gezer ve biraz ağır kullanın akıntı olduğu için iğneler 4 numara olursa çok faydası oluyor.Birde kıyıda ikaz etsin diye her oltaya bir zil bağlarsanız zevkinden geçilmiyor 5 veya altı olta atsnız inanın zillerin sesine yetişemezsiniz.Ricam küçüklerde tutuluyor,bunları suya geri bırakın büyüsün yine bizler tutacaz nasıl olsa onları.Rasgeleyin.

2. 15.Mart / 15.Haziran arası İçsularımızda (İzmir ve çevresi için) Sazan avı Zaman yasaklı dönemde olduğunu hatırlatmakta fayda var.

3. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    evet arkadaşlar yasaklara uyalım lütfen

4. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Yasaklar balık neslinin devamı açısındandır arkadaşlar,eğerki çocuklarımızında bu balıktarı sadece belgesellerde görmesini istemiyorsanız lütfen sirkülere uyalım uymayanlarıda uyaralım.

5. Bir amatör balıkçı en fazla 4 olta takımı ile avlanabilir;)

6. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Usta bir balıcıyada tek olta yeter örnek ben:D :D :D :D

7. tarif

önder hocam yeri tam olarak tarif edermisin..ve başka ne çıkar bıyıklı ,yılan balıgı,israil,çay balığı?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Nisan 2007
  8. yalcinicli

yalcinicli

Amaç, aşırı kirlilikten toplu balık ölümlerinin sık sık rastlandığı bir akarsudan balık avlayıp geri salmak ise sorun yok.
    Ancak mesajda " küçükler de çıkıyor, onları geri salın" cümlesinden, büyüklerin afiyetle yendiğini anlıyorum. :cool: Yanılıyormuyum?

9. bende ayni şekilde anladım dostum..

biliyorsun bir kaç sene önce oraların halini..:mad: :mad:

10. onder1956

onder1956

Favori Kamış:
    LEGAL TÜM MALZEMELERLE
    En İyi Avı:
    Hemde çok yanılıyorsun ben küçükleri tekrar suya atın dememin sebebi formdaki arkadaşlara(Ama sadece sorumsuz olanlara) kendim için değil çünkü sözde balıkçılığı spor olsun diye yapan çok arkadaş gördüm yanı ve çevresi küçücük ve iri ölü kaya balığıyla çevriliydi neden böyle yaptığı sorduğumda zaten işe yaramıyorlar fazlalıklar cevabı aldım.Bence bu katliam işine yaramıyorsa karaya değilde tekrar denize at hiç olmassa EY sportif balıkçı!!!!!!!

11. onder1956

onder1956

Favori Kamış:
    LEGAL TÜM MALZEMELERLE
    En İyi Avı:
    Arkadaşım ben sadece balığın olduğu yeri tarif ettim bu hemen gidin avalaya başlayın demek değildir.Sadece formdaki arkadaşların aklında bulunsun sezon açıldımı gidecek yerleri olsun istedim.Hatırlatmaya gerek yok zaten her sorumluluk sahibi balıkçı balığın nezaman avlanacağını ve yumurta bırakma zamanını bilir.Eğer uymassa gelecekteki senelerde balık tutmanın balık azaldığından zorlaşacağını bilir.

12. onder1956

onder1956

Favori Kamış:
    LEGAL TÜM MALZEMELERLE
    En İyi Avı:
    Arkadaşım bende bildiğim yerleri sizlerle paylaşmayı çok isterim ancak bazı kişilerin polimiklerine katılmak istemiyorum.Açtığım konuyla ilgisi olmayan mevzularda ahkam kesiyorlar.Tabiyki insanın paylaşım zevki kalmıyor.Ben yinede yeri tarif edeyim.Menemen den çanakkale istimetine giderken menemen bölge trafik istasyonu var.Bu istasyonu geçince solda kalan ilk köy yoluna gir akarsuyun yanına kadar bu yol götürür.Derin olan bir bölgede avalarsın.
    Rasgele

13. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    şu anda yaban tv de var bafrada sazan avı:) ciddiyim vakti olanlar baka bilir

14. yalcinicli

yalcinicli

Önder ağabey, büyük balıkları yiyormusun diye sormaya çalışmıştım.

15. Herkesten alıntı yapmış ve yanıtlamışsınız Önder abi,teşekkürler;)

16. onder1956

onder1956

Favori Kamış:
    LEGAL TÜM MALZEMELERLE
    En İyi Avı:
    Kibar tavrın için bende teşekkür ederim.Benim amacım polimik yaratmak değil faydalı olabilacek bilgileri burada paylaşmak.Eğer polimiğe girmek isteyen olursa muatap olmam ve cevap bile vermem.(Yanlış anlama bu sözleri senin için yazmadım.Girmek isteyenlere duyuru olsun diye) Bilgi alışverişi yapacaklarla sonuna kadar varım.

17. onder1956

onder1956

Favori Kamış:
    LEGAL TÜM MALZEMELERLE
    En İyi Avı:
    Tuttuğum balıklardan bir ikisini kendime ayırırım.Kalanları çevremde tanıdığım balık alamıyacak durumdakilere buda senin nasibinmiş senin kısmetine çıkmıştım deyip kırmadan vermeye çalışıyorum.Yani kısacası ben bu işin ticaretini yapmıyorum.

18. aragonit122

aragonit122 mahmut

Favori Kamış:
    öğrenci adamız anlayınn
    En İyi Avı:
    yayın 12.5
    BENDE bişi soracam arkadaşlar sazan avı için aynalı sazan ama atatürk barajına gitmeyi düşünüyorum ama nasıl takım kullanmalı ve yem olarak ne kullanmalıyım?

19. turna

turna

bunu alkışlamak lazım.

20. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    hemde ayakta