Aynalı Sazan Yemleri

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında Tahabey4 tarafından paylaşıldı.

1. Tahabey4

Tahabey4 Taha

Merhaba abilerim veyahut ablalarım.ben taha 15 yaşındayım. Aranızda yeniyim balık hobisi merakı saldı. Ve gidip 1 olta takımı aldım
    İçindekiler;
    -kamış 3.6 metre
    Makine 50 mt.
    10 adet iğne
    Bir adet balıkçı makası
    3 adet 40gr kurşun

Bu cumartesi elazığa bağlı hazar gölüne gideceğim orda oturan tanıdıklarım bana genelde göl balığı ve aynalı sazan çıktığını söylediler.

İlk sorum : eğer hazar gölünü bilen varsa çıkan balık türlerini ve hangi yemler kullanmam hakkında tavsiyeler verebilirler mi ?

İkinci sorum: aynalı sazan ve göl balığı için hangi yemleri kullanabilirim ?hedefim büyük balık değil. Mısır ekmek diye duydum. Yapılışı zor olmayan yemler nelerdir ? Mısır ve ekmek nasıl olmalıdır ?(kuru taze konserve vb.)

2. Tahabey4

Tahabey4 Taha

Cevap verebilirsmisiniz?

3. Tahabey4

Tahabey4 Taha

Herhalde forum boş

4. Tahabey4

Tahabey4 Taha

Neyse konu silinebilir

5. saricixg

saricixg Cihat Sarı

Çok çeşitli sazan yemleri kullanabilirsin, seninde yazdığın gibi mesela mısır, ekmek vs. Yemleyeceğin bölgeyi birgün önceden yemleyebilirsen çok daha güzel olur. Yemleme yaparken gelişi güzel atmak yerine balık yemleme roketi kullanırsan daha verimli olur.
    Bunun yanında özel sazan kokularıda kullanabilirsin. Balığın koku duyusunuda kullarak daha güzel toplayabilirsin. Bu ürünleri tavsiye olarak kullanabilirsin.
    Sazan Sprey Atraktör
    Sazan Kokusu