az balıklı bir av raporu :(

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında kumadam35 tarafından paylaşıldı.

1. kumadam35

kumadam35 semih

En İyi Avı:
    henüz buraya yazamıcak kadar küçük :(
    3 ocak pazar sabahı saat 6:00 civarı çeşme limanından tekneyle açıldık yaklaşık 40 kişilik bir gruptuk ıldırı açıklarında ilk demiri attık fakat rüzgar şiddeti artmaya başlamıştı.teknede zannadersem ilk olarak ben bir gopez çektim arkamdan tahsin abi bir mercen aldı ve devamında hüsrana başladık saatlerce ordan oraya tekneyle dolandık ve akşam üzeri yamur fırtına iyice şiddetini arttıgı an bi gopez ve bir karagöz daha aldım teknede başka mercen karagöz çeken arkadaşlarda vardı fakat 40 kişi oldugmuz teknede 40 adet balık belki yoktu. üstelik gittigimiz yerleri bildigim kadarıyları çüprayı alacagımız en güzel yerlerdi lodosun etkisimidir başkabişeymi bilemem mükemmel verimsiz bir av geçirdik.:( fakat o rüzgar yagmur deniz ve güçlü dalgalar beni okadar dinlendirdiki anlatması çok zor :) her nekadar verimsizde olsa bu çok keyif vericiydi..... bu ilk av raparum ve birz eksik oldu :) ama bu pazar ki tekne avımda daha iyi resimler ve hikayelerl paylaşımda bulunucam ... RAST GELE

2. modena

modena

yinede tebrikler...

3. nejat vardar

nejat vardar nejat vardar

Bence başlığı değiştirin önce.:( Korkarak okumaya başladım ''Acaba bir kaza mı oldu'' diye.:confused: Devamında alınan azda olsa balıkları ve sizin keyfiniz anlatılınca rahatladım.:) :) Herzaman çok balık alınacak diye bir şart yok.Deniz ne kadarını verirse ona ''Allah bereket versin'' diyeceğiz. ;) Böyle organizasyonları siz önce dostluk, muhabbet kaynaşma olarak düzenlemiyor musunuz? :cool: Tekneye binerken eve kaç kilo balık götüreceğinizi mi hesap ediyorsunuz? :eek: Sanmam..Biraz telaşla heyecanla yazılmış bir rapor olarak gördüm.Sanırım sakinleşince bazı noktaları düzelteceksiniz. Resimlerde asık yüzlü balıkçılar varsa koymayın bence...;) :D

4. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Semih üzülme, inşallah güzel günlerde güzel balıklarınız olur. Şimdiden rastgelsin diyorum.:)

Nejat abimizin çok kıymetli uyarılarını sakın kulakardı etme. Kendisini iyi tanırım ve balıkavı olgusuna yaklaşımlarını iyi bilirim. Değerli abimiz aylardır sazan avına büyük bir heyecanla, günler-geceler hazırlanıp gider ve her seferinde yüzü gülegendir. Bir sonraki av gününü yine aynı neşe ve heyecanla bekler. Yine gider ve gelir. Bir tek balık alamamış olsa da hep böyle pozitiftir ve umudunu hiç yitirmemiştir. Bir kez olsun asık yüzünü görmedik ve bir ahını işitmedik.;) :)

5. kadrikalemci

kadrikalemci Kadri Kalemci

En İyi Avı:
    Kaçırdığım balık
    Ben de bir kaza veya av sırasında gerçekleşmiş üzüntü verici bambaşka bir olay bekledim korkuyla. Çok şükür değilmiş.

İnanın, bahsettiğiniz şeyleri kendi av raporlarından umulmadık başarısızlıkları örnekleyerek anlatsalar; her balıkçının yüzlerce böyle raporu olurdu ama iyi ki öyle değil.

Gene de biraz balık alabilmişsiniz; onlar için tebrikler. Keyifli avlar :)

6. nejat vardar

Benim bu sezon yakaladığım sazan sayısı senden fazla ama ...ok atmadan duramıyorsun di mi?;) :p :D

7. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Biliyorum çok çok fazla -her ne kadar çoğusu kele-küle olsalar da:D - ancak belli bir tarihten sonra ne hikmetse "tık" yok. :rolleyes:

8. nejat vardar

Buralarda fazla dolanma sen istersen üflentilerinden diğer arkadaşlar da etkilenecek yoksa:mad: :cool: :D

9. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    Çok şükür kötü bir durum yokmuş, siteyi açar açmaz önüme senin açtığın rapor çıkınca , eyvah dedim bu kötü hava şartlarında yaşanmış üzücü bir durum var diye yorumladım bende herkez gibi , Semih kardeşim öyle bir başlık atmışsınki , yani o kadar olur. Bu durumdan sonra yapılabilecek en güzel şey polyanacılık oynamak olacaktır. İnşallah birdahaki raporun verimsiz bile olsa olumlu osun.

10. esref surek

esref surek eşref sürek

Favori Kamış:
    tekne ile olta balıkçılığı
    En İyi Avı:
    7 kiloluk sinarit
    Bende kötü birşey oldu zannettim balık avınızın verimsiz geçmesi normal
    balığa çıkmadan önce hava raporlarını dikkatlice incelemek gerekir
    böyle bir havada denize açılmanız bile hata
    her balığa gittiğimizde bol balıkla dönersek bu işin zevki kalmaz
    bundan sonraki avlarınızın bereketli ve sakin havalarda olmasını dilerim rastgele

11. experienced

experienced Mert

hay Allah, bende üzücü birşey var, avda birinin başına kötü birşey geldi zannettim , başlığı değiştir bence, en kötü günün böyle olun, tadında avların daim olsun

12. fish founder

fish founder Özgür

'üzücü bi av raporu :( ' olarak açmış olduğunuz konu başlığı,ilk okunduğunda oluşmuş bir kaza ve veya tehlikeli bir durum olarak algılandığından, tarafımdan balıksız bir av raporu olarak değiştirilmiştir.
    bilginize

13. nejat vardar

Ama balık tutmuşlar:eek: ;)

14. fish founder

fish founder Özgür

bu durumda değişiklik 'az balıklı' olarak yeniden değiştirildi ;)

15. kumadam35

kumadam35 semih

En İyi Avı:
    yo yo ben balık avını spor ve tabiki zevk amaçlı yapıyorum bunun ispatıda av esnasında yanımda olan arkadaşlarım daha iyi bilir büyüklügü ne olursa olsun beni tatmin etmiyosa hiç üzülmeden sevinerek tekrar suya salarım. üzülmemin sebebi tabiki balık tutamamk ama biraz korktum yani ben denizin korunması konusuda hassas bi insanım korumamız gereken bi orası kaldı oranında kirlenmesinden ve verimin düşmesinden cidden korkuyorum. fakat raporumun sonundada belirttigim gibi çok verimsiz bi av olmasına ragmen mükemmel keyif aldım bi sonraki avımı iple çekiyorum..
    NOT: bu sebeplerden dolayı üzücü bi av raporu isimli bi başlık atmıştım yanlış anlamalardan dolayı üzgünün zaten gerekeni özgür abi yapmış :))

Son düzenleme: 6 Ocak 2010
  16. umutkeskin_7

umutkeskin_7 umut

Semih arkadaşım,
    40 kişilik bir grup ve bu başlık olmamış:) aynı tarihte yaptığımız ve gizli mabet adlı raporumu bir incelemeni tavsiye ediyorum.Yaklaşık 1000 km yol yaptım ve bir arkadaşım Ankaradan gelerek toplamda 1800km ye yakın bir yolun sonunda balıksız ama ömrü hayatı boyunca unutamıyacağı güzellikte 2 gün geçirdi.Asıl amaç balık gibi gözüksede bence balıktan ziyade sohbet önemli,dostluk önemli.Hani derler ya bir kahvenin 40yıl hatırı var diye,aslında kahve bahane sohbet şahane.Yaşadığın dostlukların,sohbetlerin kıymetini bilelim,gerisini boşverelim...

17. kumadam35

kumadam35 semih

En İyi Avı:
    başlıgı anladımda 40 kişilik grup neden olmamış :)

18. gtatas

gtatas Gürcan Tataş

Favori Kamış:
    en ucuzu
    Favori Makine:
    en ucuzu
    En İyi Avı:
    Levrek 2.200 gr
    Bügün olmaz yarına , Allah hayvanları insanlar için yaratmış.Tekrar iyi avlarınızı bekleriz.