[B]Anamurda Balık Avı

Konu, 'Bölgeler' kısmında JacK DanieL's tarafından paylaşıldı.

1. JacK DanieL's

JacK DanieL's

[/B]Merhaba ben Ali 17 yaşındayım ankaradayım..

10 gün sonra Anamur'a gideceğim.. (gideceğim yer; kayalık kenarları kum.)

Biraz yeni sayılırım. :) bana anamurda hangi oltayla nasıl avlanabilirim..Sasi olarak ne kullanabilirim.Saat kaçta avlasam daha verimli olur. Zıpkın avı verimli olur mu ? gibi bilgiler verirsenmiz sevinirim.( birçoğunu biliyorum ancak biraz bilgiye ihtiyacım var :confused: :rolleyes: )

Şimdiden teşekürler :)

2. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    hoşgeldin akdenize öncelikle..Denizin çevrenin güzelliğine kıyamayıp etrafı çöplerle vs. kirletmeyeceğini umarım...Gelelim işe anamur buradan farklı değil...Ne zman ne olacağı az-çok bellidir ama ne olacağı zaman olmaması gibi pis bir durum var buralarda...Zıpkın avı verimli olabilir...BOl kayalıklı yerlerde çok iri sargoz vurabilirsin.Efendime söyleyeyim lagos var arada bir görünür-ben gördüğümde hep hava bulutluydu-Sonracıma sinsi bir pusu yeri bulursan akşam ezanından sonra irice baraküdalara rastlayabilirsin..BU aralar kefal da bol..Olta için su sıralar yakayabileceğin en önemli balık akya...Tekneyle çıkamayacaksan kıyıdan aniden derinleşen bir yer bulmalısın ama derinlik bi 10 metreden fazla olmalı...Sonra en aşağı 50'lik 200metre kadar misinayı ucunda bir canlı yemle sabah 4 gibi suya sallıyorsun.2-3 saat bekliyorsun balık varsa vurur heralde..Yalnız iğnenin baya bi iricene olması lazım..Alıcağın yere söylersen akyaya göre diye kolayca ulaşabilrsin.200 metreyede şaşırma çünkü akya ve hatta şans eseri sinarit benzeri derin su balıkları oltaya gelirse vurur vurmaz bi 50 metre sürüklüyor zaten..Sonracıma canlı yem olarak sargoz,melanur,mırmır,kefal yavrusu ve zargena birde yeşil(yahut süslü) şu sıralar en verimli avi zargana veya kefalden alabilirsin ortalık kefal dolu çünkü haydi rastgele..Tekrar hoşgeldin akdenize

3. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Maasallah, super ifade, super yardim...

4. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    tşk hüseyin abi ben sana bişey soracaktımda bu senin 22 kg king fish yazan king mackerel mi??birde sen yeni zelandada marlin avlıyormusun??hikaye resim varsa çok hoş olur valla...

5. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Seriola lalandi, Kingfish, yellowtail kingfish, kingy... Bunlardan ara bulursun. King mackerel buralarda bulunmaz. Spanish mackerele kuzendirler.Marline gelince
    daha henuz siftah edemedim. Etseydim avatarimda en iyi av olarak onu gorurdun.
    Ancak uzun bir sure hatta bu siteye girene kadar avlamayi da dusunmuyordum.
    Cunku bazi baliklara dokunmamak gerek diye dusunuyordum.O yuzden tunalari
    (orkinoslari) hedefledim genelde, es kaza gele bilirdi gelmedi. Ancak simdi bana
    bu baligi yakalayip salmak ve sizlerle paylasmak heyecan veriyor. Hatta belki de yapabilirsem bir sehidimizin ismini bilim ve ozgurlugumuz namina Marlin 'e Tag olarak atmayi cok isterim. Su anda mevsimine daha bir 6 ay var. Gelsin bakalim.
    Bir de o guzelligin pesine dusmek gercek bir butce ister. Bakalim ayarliyabilecekmiyiz.Kal saglicakla..

6. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Bunu atlamisim.
    Uyeler kismina gir.H harfini sec. H harfiyle basliyan uyelerin son sayfasina git.
    Ordan beni sec. Sonra gonderdigim konulardan Gunlerden bir gundu adli hikayeye oku,yada bir goz gezdir. Bu balikla ilgili bayagi bir sey bulursun. Oteki konularimda da bir kac resim var.Ama burda yalnizdik.Boyle seylerden haberimiz yoktu. Oyle fazla resmim yok.Bundan sonra ne zaman baliga gitsem bolca resim ve video cekerek siteye gonderecegim.Sizde artik burda balik tutmus kadar olursunuz yakinda..Gorusmek dilegiyle...

7. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Belki Bu sayfa yardımcı olabilir size kısmen.

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=7302&highlight=anamur

8. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...
    tavsiyem Anamur kalesinin arka tarafındaki kayalıklardan avlanman yada büyük balık için anamuryum un diğer tarafından şamandıraları olta ile canlı bırakarak yada sübye ile büyük balık alabilirsin...

oralarda tutanları görürsün zaten!

Anamuryum un arkasındaki kayalıklardan atıyorlar genelde vede bekliyorlar sabah erkenden, genelde gezinen avcı balıklar oluyor 3-5 kiloluk...

9. JacK DanieL's

JacK DanieL's

Bilgiler için teşekkürler.. :)

Şamandıralı oltaya balıkçılarda bulunan ekmek ve sazan için olan,hamura benzeyen yemlerden kullansam işe yarar mı? yada kurutulmuş kavonozlarda bekletilerden yemlerden kullansam?:confused:

10. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...
    valla şamandıralı olta derken benim kastettiğim biraz daha farklı...

benim gördüğüm kişiler ağır plastik şamandıra kullanıyor ve ileriye atmak için bunun ağırlığından yararlanıyorlar... genelde beyaz olanlar iyi oluyor...

canlı yem yada sübye kullanıyorlar!!!

genelde gelen balıklarda 3-5 kiloluk avcı balıklar oluyor...

ama daha amatör olarak avlanayım diyorsan verimini bilmesemde anamur kalesi yada merkezdeki iskeleyi önerebilirim!!!