Bafra Balik Gölleri Ve Barajlari

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında mder55 tarafından paylaşıldı.

1. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Sevgili arkadaşlar
    Yerleşim bölgemizin amatör balıkçılık için Türkiye’nin en güzel ve özel yerlerinden biridir. Bu güzellikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir gün yolunuz bizim buralara düşerse bana hak vereceğinize inanıyorum. Sivas ile Erzincan illeri arasında kalan Kızıl Dağdan doğan Kızılırmak 1356 km’lik bir kavis çizdikten sonra BAFRA’ya ulaşır ve buradan Koşu Köyü ile Fener Köyü arasındaki Irmakağzı mevkiinde Karadeniz’e dökülür. Kızılırmak üzerine kurulmuş olan ALTINKAYA, DERBENT Barajları toplam 33 parçadan oluşan Balık Göllerinde olta balıkçılığı yapılabilmektedir. Şu an göllerimizde ‘sazan, kadife sazanı, akbalık(sudak), gökkuşağıalabalığı, tatlı su levreği, yayın, kızılkanat, kefal, sinece, çöriş’ avlanmaktadır. Vaktiniz var ise beş dakika içerisinde (3,5 km) akarsu balıkçılığı için Kızılırmak’da avlanbilirsiniz. Derbent Barajı (12 km), Altınkaya Barajı (35 km) buralarda göl balıkçılığı, deniz balıkçılığı için Irmakağzı (22 km) bu mesafeler benim şehir merkezinden yapmış olduğum ölçümlerimdir. Parça göllerimizden Liman Gölü denize çok yakın olduğundan doğal nedenlerle Karadeniz’in çılgın dalgaları ile dövülmek suretiyle göl ve deniz birleşir. Bu gölümüzde deniz balıkları yavrularını bırakarak çoğalmaktadır. (Göl suyu hafif tuzludur.)
    Bir iki göl haricinde balıklarda herhangi bir koku olmaz.
    Derbent Baraj Gölü’nde gökkuşağı alabalığı yetiştirme çiftliklerinde kültür balıkçılığı yapılmaktadır.
    Evet, arkadaşlar; ilçemizin tanıtımını yapmaya çalıştım. Daha yazılacak çok güzellikler var şimdilik bu kadar. Konu ile ilgili resimlerimi gönderdim. Görüşmek üzere. Sevgilerle…:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 31 Mart 2006
  2. balikci

balikci

mder55 abi resimler harika, bu güzelliği bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim.

3. bafralı

bafralı

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    9 kg. yayın
    Arkadaşim Kendini Tanitirmisin Ben Bafra Amatör Olta Balikçilari Derneği Başkaniyim

4. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Sevgili Başkanım aramıza katıldığın için teşekkürler.Hoşgeldin artık BAFRA'da bir takım kurabiliriz .:)

5. mehmetc

mehmetc memo

Favori Kamış:
    Tsunami trophy surf, Grauvell Teklon Concept Spin, Gloomis IMX Surf
    Favori Makine:
    Aero technium XT, Shimano twinpower 5000PG, Penn Fierce
    En İyi Avı:
    Ironfish
    goruntuler super mder55 tesekkurler

6. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    resimleri görünce birden gidesim geldi vallahi çok güzelmiş

7. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    bafra balık gölleri ve barajlar

Selamlar mder55 ve kirpi55 ben AMASYADAN teomanturker ( TOM AMCA)
    Ben yaşadığım muhit icabı,bir akar su balıkçısı olup,bazen cevre göllerede takıl
    dığım olur.bizim YEŞİL İRMAK eski verimliliğini kaybettiği için,yazın KIZILIRMAK
    kışında KELKİT ırmağına yönelmiş durumdayız.yazın:eek:smancık,kamilli ve durağan
    hattı,kışın:taşova,erba,nıksar ve reşadiye ,sivas il hududuna kadar dayanan bir
    akar su balıkcılığı yapıyoruz,fakat haritaya baktığımda,hep sizin anlatmiş olduğ
    unuz bolgeye,gitme arzusunu hep içimde saklı kalmıştır.yakınlarda emekli olacağ
    ımdan,ilk işim benim gurupla,sizin bu bölgede av yapmaktır.bana bir yol haritası
    çıkarırsanız çok memnun olurum.görüşmek üzere,oltanız balıksız kalmasın,haydi
    rasgele TOM AMCA

Son düzenleme: 1 Nisan 2006
  8. bafralı

bafralı

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    9 kg. yayın
    tomamcaya

Bafra'ya gelin ben olta balıkçıları derneği başkanıyım 7. ayda balık tutma yarışmamız var.Bafra'ya gelirseniz benim tel. 0 542 326 45 76 her türlü yardımcı olurum.Ayrıca bafra'nın tarihi yerlerinide görebilirsiniz.İşyeri adil balıkçılık 0 362 532 34 35 selamlar

9. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    bafra balık gölleri ve barajlar

sevgili dostum,kirpi55.ilgi ve alakana teşekkürler,gelmeye gayret edeceğiz
    TOM AMCA

10. mehmetc

mehmetc memo

Favori Kamış:
    Tsunami trophy surf, Grauvell Teklon Concept Spin, Gloomis IMX Surf
    Favori Makine:
    Aero technium XT, Shimano twinpower 5000PG, Penn Fierce
    En İyi Avı:
    Ironfish
    7. ayda bende gelebilirim izin alacagim... burdan arkadaslar haberlesebilirsek iyi bir organizasyon hazirlayabiliriz

11. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Teoman abi daha önceki görüşmemizdeki davetimiz her zaman gecerli,sevgili mehmetc 7. ayda sizide bekliyoruz.Tüm sitedeki ARKADAŞLAR'ları bekliyoruz.YEŞİLIRMAĞIN verimliliğini kaybetmesindeki etkenlerin neler olduğunu bilincsiz avcılık olduğunu düşünüyorum. Gürüşmek üzere:)

12. yetkin

yetkin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer-800gr
    Harika bir doğa olayı seni kutluyorum ilk fırsatta barajdayım. hoşcakal:) :) :)

13. Alaattin ısık

Alaattin ısık

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    8,500 kğ.Sazan
    Tanışma

Ben istanbulda oturuyorum.Samsun(ladik)luyum.Temmuz ayında izne çıkar Altınkayaya balığa gelirim.Güzel sazanlar var.İnşallah sizin yarışmaya da katılırız.

14. yetkin

yetkin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer-800gr
    tatlı su levreği yakalanmaya başladımı özletti kendini:) :)

15. yetkin

yetkin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer-800gr
    Resimli anlatımı hemşeriniz olarak daha acıklayıcı buldum arkadaşa yardımcı olayım dedim...

16. bordo

bordo

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    YAYIN 7,5KG -SAZAN 3.5KG

Tom amca ben 2002 yılındanberi Amasyadayım amasyaya geliş sebeplerimden iride yeşil ırmaktı ancakbilindiği gibi son10 yıldaki kirlilik yeşilırmağı ölme noktasına getirdi
    başta turhaldaki fabrikalar ve amasya sanayisinin atıkları yeşıl irmağı halen öldürmeye devamediyor bu konuda avrupabirligi destekli Yeşiırmakhavza gelişimprojesi kapsamında heray Amasyada bölge il valileri yeşilırmak havzası ile ilgili toplantılar yapıyor projede çalışan arkadaşlar vasıtası ile konuyu toplantılarda konuşulmasını sağladık ancak öyle görünüyorki sadece konuşulmuş fabrikilara hiç bir yaptırım uygulanmamış malesef böyle giderse yeşil ırmakta balık deyil kurbağa bilekalmayacak teşekkürler

17. barred

barred

biz sakaryadan 20-25 kişilik bir grubuz sezon açıldığı zaman bizden her hafta bir grup samsun altınkaya barajına gider yalnız bana daha nasip olmadı
    altınkayada biz genelde sazana olta atıyoruz bize önerebileceğiniz herhangi bir mevki varmı botumuz filan var

18. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    bakanım

Samsundan önder ben bafraya balık tutmaya gelmeyi dusunuyoruz şuan olta balıkcılıgına musade varmı?...Sazan oltaya randımanlı gelemeye basladımı ne zaman gelelim tavsiyeniz varmı biz yatıya geliyorus gurubumuz var cadırlı vs ve gölün ne tarafında favori yeriniz varmı bize önereceginiz gerci biz derbent barajına balıga gidiyoruz..Bide mumkunse favori sazan yeminiz varsa paylasırmısınız...yanıtlarsanız sevinirim saygılarımla

Son düzenleme: 21 Nisan 2006
  19. yetkin

yetkin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer-800gr
    Önder kardeş gecen pazar Bafra'ya gezmek için gittik sazan yasağı olduğundan cesaret edipte olta atmadık yanlız alabalık tutuluyor diye duyumumuz oldu.Temmuz ayında Bafra'da görüşürüz. şimdilik resimlere bakalım.:) :) :)

20. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında