Bafra Balik Gölleri Ve Barajlari

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında mder55 tarafından paylaşıldı.

1. kuzgun

kuzgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın çarşambada 108kg
    taylan samsunda turnaya nerde gidiyorsunuz?

2. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    Her türlü sahte, 0,18 ip misina, Alba orient 210 kamış, Pasha 35 makina
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Tuncay neresi olursa gidiyorum :D
    Birçok kereler gelemene gittim ama elim boş döndüm. Termeye gittim elim boş dönüm. Ladiği deneme şansım olmadı ama gölü kiralayanlar pek yanaştırmıyolarmış diye duydum.
    Bu bahsettiğim yerler turna olan yerler ama bir bilen ile gitmek lazım sanırım

3. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Tuncay,öyle bir an vardırki sazan balığına yemi elinle versen yemez(Birde derlerki sazan balığı gibi atlama)Hiçde doğru olmayan bir söz..İşallah gördüğün o balıklardan sezon açılınca tutarsın..

4. kuzgun

kuzgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın çarşambada 108kg
    eray abi son derece haklısın kısmet diyorum ben zaten

5. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    01-04-2007 ==Bölgemizde SAZAN balığı AVI yasakları başlamış bulunmaktadır.İşallah bir kaç senedir uyulmayan yasaklara, bu sezon uyulurda sazan balıkları rahat bir şekilde yumurtalarını bırakabilsinlerki soyları tükenmesin.Saygılarla.....

6. hes@55

hes@55

Büyük bir hevesle sezonu bekliyoruz. Ladikliyim. Çorumda oturuyorum. Bu sene ilkkez altınkayaya geleceğim. vezirköprü tarafını düşünüyorum. yardımlarınızı alacağım. Saygılarımla...

7. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    hes@55 adını yazsaydında hitapta kusur işlemesek.Şu an herkez sezon açılışını bekliyor.Mutlaka geldiğinizde size yardım edecek arkadaşlar bulacaksın.:) .

Bu gün(22-05-2007) gördüğüm bir olayı sizlerle paylaşıyorum.Belkide hiç görmeseydim denecek bir şekilde içler acısı.Bir tanesi 13 kğ diğeri 8 kğ lık sazan balığını satmak üzere zıpkınla vuran iki cani kişiyi görmüş bulunduk.Bir kaç kişi sert cıkınca satamadan aramızdan ayrılmak zorunda kaldılar.Ne yazıkki milyonlarca sazan yumurtası telef olmuştu.
    Birilerinin dediği gibi Eğitim şart.

8. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Bu sene Bafraya gitme konusunda çok fikir vardı ama henüz değerlendiremedik.Bu görüntüleri görünce gelesim geldi oralara...Ekiple bir görüşmek lazım..Tanıtım için teşekkürler..

9. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    tanıtım için teşekkürler. gerçekten çok güzel yerlere benziyor umarım oralarda da avlanmak nasip olur.

10. sumae edt.

sumae edt.

Sevgili Arkadaşlar

2004 yılından bu yana Mersin Balıkları konusunda İstanbul Üniversitesi, 19 Mayıs Üniversitesi, Rize Su Ürünleri Fakultesi (KTÜ) ve Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü işbirliği ile bir proje başlatıldı. Bu kurumlarda halen mersin balıklarından örnekler kültür amaçlı olarak yaşatılıyor. Esas amaç diğer ülkelerde olduğu gibi balığın üretimini sağlamak ve stoklarını korumak.

Bildiğiniz gibi özellikle yeşilırmak ve Kızılırmak arasında kalan bölge bu tür için önemli. Ama Sakarya ve bazı küçük nehirlerede girdiğini duyuyoruz.

Bu konuda eski morina balıkçılığı, havyar eldesi ve son yıllarda yakalanan türler hakkında bilgileri info@sumae.gov.tr adresi ile maksungur@sumae.gov.tr adresine gönderirseniz sevinirim.

Bu arada Karadenizdeki ticari türler, kalkan balığı deniz alabalığı ve kirlilik konularında enstitümüzün web sayfası hizmetinizde. Binlerce sayfa dökümana ulaşabilirsiniz www.suma.gov.tr adresi proje sonuç raporları bölümünde.

Sevgiler selamlar.

Muharrem AKSUNGUR

11. zikareis

zikareis

Favori Kamış:
    GS-90 GS-20 daiwa DAM 340 makineler.3.25 daiwa-2.70 sportekx-3. mıtchell-kamış 90'lık fransıs zıpkın
    En İyi Avı:
    7 kilo yayın B.çekmeçede ve resimdeki üç kiloluk kalkan
    başkanım ben yeni üyelerden,zikareis bizim b.paşa'da balıkçı gurubumuzla çoktandır.Kızılırmakta yayın avlama programlar yaptık. sizin yardımlarınızla inşallah o emelimize ulaşırız. mder55 güzel resimleri için ayreten teşşekürler.inşallah bafrada avlanırız yardımlarınızla...:) :) :)

12. KoRSaN

KoRSaN M.Yüksel

Süper bi yer bafra bu ay içinde gitcem 10 gün yeterli olur herhalde benim için:)

13. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    kofana eşkina yayın herhalde 1kg yakın
    Harika bir yermiş inşallah bizede buraları görmek nasip olur paylaşım için teşekürler

14. KoRSaN

KoRSaN M.Yüksel

Dayanamadım bu göllere bu akşam gidiyorum. :D

15. yetkin

yetkin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer-800gr
    Uzun zamandır vakit bulupta ziyaret edememiştim. Anıların hatırına.:)

16. esref surek

esref surek eşref sürek

Favori Kamış:
    tekne ile olta balıkçılığı
    En İyi Avı:
    7 kiloluk sinarit
    Yetkin eşim Engiz Ballıcadan balık göllerini iyi bilirim kara avcılığıda balık avıda yaptım ama orada yediğim ak balığın tadını hiç unutamam yaza kısmetse oralara gelip doya doya gezmek istiyorum rastgele

17. yetkin

yetkin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer-800gr
    Eşref bey bende sizin gibi oralardan biraz uzakdayım.Nasip olurda bir gün gidebilirsem ak balığın tadına tekrar bakmak isterim.İşlerin yoğunluğundan forumdada bulunamadığımdan ara sırada olsa resimlerle kendimi avutuyorum.:)

18. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    03-02-2008 günü Derbent barajının muhreşem manzarasından görüntüler.

19. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    Eray abim çok güzel kareler çekmişşsin ellerine sağlık :)

Soru :
    somon varmıdır bu aralar hafta sonu kaçıcak yer arıyoruz :) ?

20. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Teşekkürler Ahmetcem.Senin için Alabalık buluruz zamanı sen ayarla.:)