Bafra Balik Gölleri Ve Barajlari

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında mder55 tarafından paylaşıldı.

1. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Evet sevgili Balikci resimde görülen Bafra Derbent baraj gölünde yakaladığım Gökkuşağı alabalığı ,genelde kaşık,meps kullanırım. Beklemek gerktiğinde ayrıca kurşunlu oltada kullanırım.Mevsime göre yem olarak hamsi her zaman iş yapar gümüş balığı,solucan,gün gelir sazan için hazırlanan hamurlada yakalama şansınız vardır.İkinci resimde ise şu an havaların nasıl olduğunun kanıtıdır.SU hala soğuk....Görüşmek üzere.:) :)

2. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında

işte bu Balık gökkusagı alabalıgıdır bilmeyenler ögrensin arkadasımızın resmindeki balık...bilginize

3. tolkien

tolkien Onur G. HİTİT

Favori Kamış:
    Olta
    Favori Makine:
    Alba
    En İyi Avı:
    5 kilo alabalık
    Bu balık, çiftlikten kaçanlardan biri sanırım. Fotoğraf da tam çiftliğin oradan alınmış. Hocam, bunu harbiden oltayla yakaladın değil mi? :D Tebrikler...

Saygılarımla...

4. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Sevgili hocam form yenilenmeden önce yakaladığım balık ile bir resmim yayınlanmıştı .Baraja su ürünlerinin yavru olarak attıkları balıklardan ,havuz balıklarından bayağı farklı resim iki yıllıktır ..sevgilerle:) :)

5. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    [​IMG] Gökkuşağı alabalık yetiştirme çifliğinden bir görüntü.

6. girdap054

girdap054

Favori Kamış:
    tekne/çok çeşitli holta takımı
    En İyi Avı:
    sene-85-110kg orkinoz
    Selam avcı dostlar

Selam arkadaşlar ben sitenize yeni katıldım çok hoş bakıyorumda dostluklarda güzel, ben ist/kadıköyden mesleğim balıkcılk mesleğimi severek yapıyorum, tatlı su balıkcılığınıda çok severim sevdiğim balık yayındır yakalaması çok hoştur . Sizlerden ricam bana yayın ve turnanın bol olduğu bir yer tavsiye rtmeniz şimdiden tşkr. holtalarınızdan balık eksik olmasın..

7. yetkin

yetkin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer-800gr
    Arkadaş aramıza hoşgeldin.Formu incelersen İst-yakın olan tatlı sularda avlana bilirsin..:)

8. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Onur kardeşim, yöremizin tanıtımına katkılarından dolayı teşekkürler.Görüşmek üzere..:)

9. tolkien

tolkien Onur G. HİTİT

Favori Kamış:
    Olta
    Favori Makine:
    Alba
    En İyi Avı:
    5 kilo alabalık
    Eyvallah abi, havalar biraz daha düzelsin de daha iyilerini de çekerim.

Saygılarımla...

10. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    bafra ve civarı

bafra ve civarı gerçekten mükemmel yerler balık çeşidi bol avlanma imkanı çok göl baraj ırmak deniz ve dalyan amaaaa bir okadarda ağcı ve ağ atan var ....:halbuki biz bir veya en fazla iki şamandralı olta atıp o güzelim berrak suda bir söğüt altında şamandramızın birdenbire kayboluşunun verdiği hazzı tatmak isteriz ...çok balık satan ve bu işi iş edinmiş kişi var ..buda beni şahsen biraz ürkütüyor gibi...saygılarımla..

11. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    yenisini tutunca tekrar yazacam bu eskidi :)))
    sevgili arkadaşlar resimde de görüldüğü gibi müsaade edilen sınırların çok çok üzerinde olan yetiştirici kafeslerinin göl ve çevresinde nasıl tahribatlaryaptığını tasvir edersiniz.böyle 4 - 5 çiftlik gölü ne hale getiriyor sonrada su kirliliğinden balıklar ölüyor diye feryat ediyorlar şu resime ilgililer dikkatle baksın lütfen bu koskoca gölün sadece bir bölümüçiftliğin önü bu çiftliğin ve diğerlerinin çevreye rastgele serpiştirdikleri böyle çok havuz var ve müsaade edilen sayının çok çok üzerinde hergün oradan geçerken içim sızlar ama yetkililerden tık yok yazık oluyor güzelim göle ..bu arada yeniyim herkese merhaba..:mad:

12. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    sevgili topalbey aramıza hoşgeldiniz.

Son düzenleme: 17 Mayıs 2006
  13. yetkin

yetkin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer-800gr
    hergün oradan geçerken içim sızlar ama yetkililerden tık yok yazık oluyor güzelim göle ..bu arada yeniyim herkese merhaba.Topal bey den alıntı..

Aramıza hoşgeldin .kafes balıkcılığı ile bilgilerini bizlerle paylaşırsanız seviniriz .şu an av yasağı olduğundan(sazan)değişik konularda bilgi edinmek iyi olur diye düşünüyorum..

Son düzenleme: 18 Mayıs 2006
  14. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    bafra ve civarı gerçekten mükemmel yerler balık çeşidi bol avlanma imkanı çok göl baraj ırmak deniz ve dalyan amaaaa bir okadarda ağcı ve ağ atan var .

Mehmet abi aramıza hoş geldiniz.AĞ olayına gelince ağ ile balık tutanlar ticaretle uğraşanlar bizler amatör balıkcılarız.Ağ olayı bir tek Bafra'ya üzgün olan bir olay değildir.

15. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Derbent barajından bir görüntü.

16. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    kirlilik

arkadaşlar.!
    göller'de diğer kaynaklarımız gibi milli hazinedir.Buraların kullanımı da ilgili kurumların yönetmelikleriyle düzenlenir.Su ürünleri,il-ilçe tarım şubeleri vs.
    ilçemizde uygulanan kafes balıkçılığı (kültür) nında bu düzenlemelerin dışında olduğunu düşünemeyiz.Baframızda iş sahasının olmadığı böyle küçük müteşebbislerin faaliyetlerinin artarak gelişmesi gerektiği fikirlerine katılıyoruz ama onların bu gelişmeyle paralel yarattıkları çevre kirliliğine katılmamızı kimse beklemesin.İlçemiz göllerinde bu tip balık yetiştiriciliği yapan firmalar aynı zamanda yasadışı tesisleşmeyede gittiler maalesef;göl kenarında olan tesisler atık sularını arıtmada direkt olarak göle bırakmakta ve buna kimse ses çıkarmamaktadır.umarım bu yazılanları yetkili insanlardan okuyan olur.
    öncelikle bu tesisler devlet su işleri'nin çizmiş olduğu sınırları çoktan ihlal etmiş durumdadır,yapılan tüm uyarılara rağmen maalesef değişen birşey olmamıştır son bir yıldır jandarma bünyesinde kurulan çevre timinden bu konuda çok şey bekliyor bafralı.

1.Tesislerin konumu(yerleşim)
    2.Tesis sayısı
    3.Tesislerin atık sorunu
    4.Balık yetiştirme havuzlarının sayısı(yapılan yemlemede oluşan kirlilikle paralel)
    5.Yemlemede kullanılan karışımların su ile teması sonrası oluşan kimyevi reaksiyonların ekolojik yapıya etkisi
    6.Kooperatif üyesi olduklarını iddia eden insanların ve gizli olarak faaliyette bulunanların bıraktıkları (yasağa rağmen )kilometrelerce ağ
    av yasağı ve rahatsız oldukları bahane edilerek köy sınırlarında kıyıya amatör oltacıları yaklaştırmayan insanların kendilerinin oldukça fazla ağ bırakmaları..kusura bakmayın biraz uzun yazdım ama inanın amatör bir insan olarak içim sızlıyor bu umursamazlığa.birgün gelip şu anki güzellikleri arayacağız korkusuyla sahip çıkılsın istedim.
    herkese sevgi ve saygılarımla...:mad:

17. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    bafra ve civarı

tolkien hocam tam olarak tanımıyorum dediğiniz şahsı belki şahsen tanırım,ismini bilemedim..sizi tanımak isterim belki yöremize daha faydamız olur...bu arada yardımınız içi[​IMG]n teşekkür..saygılar..:cool:

18. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    bafra derbent barajı

bir başkadır buralar doğa ve av cenneti...:cool:

19. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Abiiii o ne manzara yaa. Yukardan aşağıya doğru 2. resimdeki yerde balık tutmak için hayatımın 1 yılını verebilirdim heralde :D

20. tolkien

tolkien Onur G. HİTİT

Favori Kamış:
    Olta
    Favori Makine:
    Alba
    En İyi Avı:
    5 kilo alabalık
    Son 3 resim bana ait. Ve daha önce bu başlıkta verilmişti. Bir kez daha aynı başlıkta aynı resimlerin verilmesine anlam veremedim.

Bu arada foruma hoşgeldiniz Bafralı arkadaş... ;)