Bağlama Kütüğü hakkında

Konu, 'Tebliğler' kısmında Yasin01992 tarafından paylaşıldı.

1. Yasin01992

Yasin01992 Yasin

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    Sazan 4,760kg
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba

Biraz kendimden bahsetmem gerekir ise 28 yaşında makine mühendisi suya oldukça bağlı birisiyim Eskişehir de ikamet ediyorum.

3.0 Metre Albastar marka ızgara taban bir bota ve 2012 model yamaha marka 4hp bir motora sahibim.

Yaz aylarında belli zamanlarda genellikle iznik gölü veya akdeniz kıyılarında kamp yaparak botum ile açılıyor ve balık tutup dalış yapıyorum yani tamamen keyf ve hobi amaçlı bir set topladım.Ancak bu işi yasal yapmak istiyorum bununla ilgili bir sorum olacak.

Yasal olarak bu işi yapmak için botumun ve motorumun faturası ve CE belgesi ile belli lokasyondaki limana giderek bağlama kütüğü almak gerekiyor galiba. Ancak sorum şu olacak ben botum ile sabit olarak açılmıyorum, aracım ile seyahat ederek İznik gölünde, Akdenizde , Egede yani türkiyenin farklı lokasyonlarındaki herhangi bir kıyıdan günübirlik açılıyorum. Şimdi örnek vermem gerekirse mudanyada yaptırdığım bir bağlama kütüğü kaydı beni türkiyenin her bölgesinde yasal mı kılıyor yoksa sadece bağlı olduğum liman ve cevresindemi açılabiliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.