Bahçecikten İlk Turnalar

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Ati tarafından paylaşıldı.

1. Ati

Ati atilla

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Yayın 88 cm.
    Selam arkadaşlar Bu hafta sonu bahçecikteydim cumartesi günü akşama kadar barajın her tarafını gezdik sayılır tam umudumuzu kestik dediğimiz sırada yeni keşfettiğimiz bir yerde bu turnalar geldi ve peşpeşe arkadaşım çekti ardından onun attığı yere bende attım su o kadar sakin ve temizdiki yemin peşinden gelen iki turnayı gördüm sarma işini yavaşlattığım anda önde olan turna yemi hemen kaptı o kadar güzel bir andıki anlatmak mümkün değil sanki belgesel çekimi gibiydi öbür turna dona kaldı orda hemen arkadaşıma dedim at önüne ama onun kullandığı yem kaşık olduğu için biraz baktı ve gitti.tekrar olta atamadık çünkü birileri gelip burası özel bölge deyip bizi çıkarttı ama araştırıyorum bir şekilde bir adamını bulup tekrar orda av yapacağım.resim ekleme yetkim ya yok ya ben beceremiyom o yüzden avatar olarak koyuyorum.
    boyları.50 ve 52 cm.

2. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Ati tebrik ederim ;) Afiyet olsun

3. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    afiyet olsun

4. Xomerx

Xomerx ömer

tebrikler hemşerim güzel turnalar:)

5. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Turnalar güzel ama en güzeli öbür taraftaki :) :) Allah bağışlasın:)

6. ahmet38

ahmet38

Favori Kamış:
    kamış olta
    bizede bırakın

rast gele.sezonda bol avlar.belki birgün bahçecikte karşılaşabiliriz.

7. tebrikler atilla kardeşim..

iki olsun sağlam olsun..;)

8. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Siftah senden bereketi Allah'tan

9. Ati

Ati atilla

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Yayın 88 cm.
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum.. birde kimseyi yanlış yönlendirmiyim özellikle kayserideki arkadaşlar daha bahçecikten balık çıkmıyor su çok soğuk bunları ben ırmak kısmından aldım bahçeciğin hemen dibinde bir yer olduğu için öyle dedim birde canımı sıkan ikisindende yumurta çıktı ona çok üzüldüm.bahçecik için benim belirlediğim tarih mayısın ilk haftası ondan önce gitmeyi düşünmüyom kimseyede tavsiye etmiyom.hem av yönünden hem yumurta dönemi için.herkese rasgele

10. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Tebrik ediyorum seni kardeşim,sağol varol :)

11. ozkan38

ozkan38

Favori Kamış:
    Makineler:Daiwa exceler 3000E, Mitchell S4000, Kamışlar: mitchell,cormoran yemler:storm,prologic
    En İyi Avı:
    turna:6,8 kg kesipköprü
    bahcecikte cıktı diyince koptum biran ,hafta sonu hıc vurmadıda:rolleyes:
    alabalıga ugraşırken kucuk bir turna geldi onuda geri bıraktık, ama ahmet abi 3 hafta önce 3 tane yakalamış tahta köprüde

12. tiptirivsi

tiptirivsi

tebrikler...

13. reef1905

reef1905 Akın

Favori Kamış:
    SHIMANO ALIVIO CX TELE SURF 4,20 MT 150 GR
    Favori Makine:
    SHIMANO EXAGE 6000 FA + E
    Selamlar ;

Atilla Bey tebrik ederim sizi, güzel av olmuş.Kısmetiniz bol olsun, rastgele.

Saygılarımla.

14. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Atilla Bey tebrik ediyorum, gerçekten dediğiniz gibi balığın yemi kapma anı yaşanabilecek en güzel anlardandır..Kullandığınız yem ise anladığım kadarı ile silikon balık(sasi).Renk seçiminde hangisini tercih ettiniz, bir de ben en çok burası özel bölge lafına takıldım. Rahatsız etti.Biz amatör balıkçılar avlaklarımız için tırıvırı, ağ ve bilinçsiz kişilerle( avcı demiyorum onlara) uğraşırken şimdi kişi ya da kişilere özel avlaklar mı ayırt ediliyor acaba? Adamın suyun kenarında bağı bahçesi bile olsa su kimseye ait değil.Ayrıca bilen arkadaşlarımızdan rica ediyorum, yakaladığımız bir turnanın havyarlı olup olmadığı noktasında bize yol gösterebilecek işaretleri bilen varsa lütfen bizimle paylaşsın.

Hayaldeki avların oltamıza gelmesi dileğiyle..

15. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    genelde olta bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kilo-Turna 4 Kilo
    tebrikler...

Elinize sağlık çok güzel balıklar...Devamını dilerim

16. Ati

Ati atilla

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Yayın 88 cm.
    Rıfat bey teşekkür ediyorum yem olarakta slikon kullanıyorum renk altı beyaz sırtı siyah olanlar varya ben sadece ondan kullanıyom özellikle bahçecikte çok çeşit denedim ama hiçbiri siyah beyaz kadar randıman vermedi o yüzden artık başka hiçbir rengini almıyorum.özel bölge dediğim yer baraj arazisi içinde kalan biryer olduğu için bizi çıkartabildi ama yasak işine pek inanmadım çünkü ilk yanımıza gelen arkadaş burda balık falan olmaz boşa uğraşmayın dedi sonra biz balıkları tutunca yasak muabbetine girdi tahminim kendileri tutmaya çalışacaklar.şimdilik ordan bir tanıdık bulmaya çalışacam şayet bulamazsam dediğim noktayı sizlerle paylaşacağım çünkü orda öyle balıklar gördümkü onlar orda yattıkça ben evde yatamıyorum.ama alan çok küçük o yüzden reklamda yapmak istemiyorum sadece sitemizdeki üye arkadaşlarımla paylaşacağım.birde barajda çalışan bir tanıdığı olan arkadaşımız var ise ayarlarsa beraber gidebiliriz.

17. ForeverHoly

ForeverHoly

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Daha yeni başladım.Ama en yakın zamanda yazıcam.
    Tebrikler abi.Afiyet olsun...

18. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Atilla Bey o zaman dediğiniz daha doğru çıkıyor,o bölge muhtemelen avın az yaıpldığı ve balıkların tercih ettiği bir avlak olsa gerek. Önce burada balık olmaz deyip akasından sizin yakalamanız ondan sonra da size yasak muamelesi çekilmesi iyice bu fikri kuvvetlendirdi bende. Bu arada tanıdık dediniz ya, ya keşke biz bu amatör balıkçılık işinde yanımızda sivil jandarmalardan bulundurabilsek ekipte. O zaman kuru sıkı ahkam kesenleri, tırıvırıyı, ağ atanları diğerlerini ve hatta jandarmaya sin-kaf çekenlerin yüzünü görmek isterdim.

19. rastgele41

rastgele41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo istavrit 1,5 saate
    iyi bir av olmuş tebrikler

20. almanci

almanci

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Pullu sazan-13 kilo-83cm
    Merhaba, Arkadasim seni tebrik ediyorum dogrucu oldugun icin.Haaa baliklarda fena sayilmaz yani afiyet olsun.:)