Bakırköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Florya av raporları

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Uygar Arslan tarafından paylaşıldı.

1. cosmic-c

cosmic-c cem

En İyi Avı:
    Sırtıkara 3.5 kg
    Yeşilköyde pazar gecesine kadar balık yoktu, ama son üç gün nasıldı bilmiyorum.

2. cankiri

cankiri kenan

En İyi Avı:
    Lüfer
    bol bol yosun :) başka bişi yok.inşallah bugün makus talihimiz değişir.

3. koken42mekan34

koken42mekan34 ÖMER

bakırköy sahil bol yosun başka sonuç yok:((

4. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Okuma V-System 240 cm & Mebaru Salty Rugger 73L
    Favori Makine:
    Shimano Rarenium CI4+ 2500 FB
    Bugün sabah Yeşilköy'den 5:30-8:00 arası, toplamda 10 civarı istavrit-gümüş, lüfer için ise sıfır vuruş aldım. Rapora bak!

5. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Maksat durum bildirmek:

Bugün tekrar 5:30 gibi çıktım aynı yere. Hafta sonu olduğu için bu sefer sabahlayan 4-5 kişi de vardı. Sordum; "sıfıra sıfır elde var sıfır!" dediler. Ben de dip oltasıyla vuruş falan alamadım tabii ki. Sonra su üstü çeşitli ufak iğneli takımlarla eğlenirken, lüfer tayfasından 3 adet bebek(farklı atışlarda) takımlarıma geldi. Takımda da yem olarak gümüş vardı. Balık namına tüm atraksiyon bu! Her neyse... Biraz daha sabretmek gerekecek herhalde. Havalar yeni yeni soğuyor. Yine de; elde olta, gün doğumunu izlemek bambaşka keyif.

6. fhmyzc

fhmyzc FEHMİ

Favori Kamış:
    SHIMANO Beastmaster Dx Tele Surf Serisi 430cm Olta Kamışı
    Favori Makine:
    SHİMANO
    En İyi Avı:
    LÜFER
    Dişli Balık Nerdeeeee

2 haftadır dişli balık avlıyacaz diye hayaller kuruyoruz ama yem kaptırmadan başka bir şey yok .. nerde bu balık ne zaman gelicek bilgisi olan varmı :))

7. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    yaprak varsa ilerde sarıkanat gelmesi muhtemel, sanırım bu sene lüferden haber alamıcaz, bilgilendirmelerin için çok teşekkürler :)

8. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Rica ederim... İğnede balık paylaşmak dileğiyle...

9. knngs

knngs Kenan Altun

Merhabalar,

Ben Yeşilyurt'ta oturuyorum. Arada sırada lüfere gidiyorum ama bu sene henüz alamadım. 1-2 vuruşla geçirdim 1 ayı.. Yeşilyurt Polat otel altından atıyorum. Bu aralar yine gitmeyi düşünüyorum. Giden son durumu bilen var mı ? Gerçi telefonla sahilden de aradıklarım oluyor. Denk gelirlerse rapor ediyorlar. Ama yosun olduğunu söylüyorlar. Alan olursa da gece boyu sahil toplamı 2-3 balığı geçmiyor. Sanırım Yenikapıdaki çalışmalar biraz olsun etkiledi. Bu dönemde kişi başı 2-3-4 zaman zaman 6-7 çinekop lüfer arası balıklar alınabiliyordu.

10. delykadir

delykadir kadir

Pazartesi saat 20:00 İle 23:00 Arası Çinekop istilası oldu en az 7 -8 ısırık bıraktılar takımlar lüfere uygun olduğundan dolayı oltayı kapan olmadı
    fakat yan tarafımdaki balıkçılar 5-6 şer parça çeken oldu lüfer bekledim ama olmadı
    Mekan Polatın yanı ilk kayalıklar.

11. luckystrike

luckystrike EMRE

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM
    Favori Makine:
    OKUMA AVENGER
    En İyi Avı:
    onu hala arıyorum..
    az önce zeytinburnu sahilden geldim 22:15 gibi bir adet sarıkanat aldım 2 balıkta kaçırdım. vuruşlar var etraftakilerde alıyordu tek tük.

12. delykadir

delykadir kadir

Bu cuma yemli yoklaması yapmayı düşünüyorum Yeşilköy sahilden
    sizden ricam yardımcı olurmusunuz hang bölge daha verimli
    yani siyah kayalıklar ile beyaz kayalıklar arasında
    birde tek geldiğim zamanlar oluyor arkadaşlık kurmak iyi olur hemde üstatlarımdan ögreniceklerim var ....

13. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Benim bildiğim birkaç nokta var. Birincisi Rönepark'ın önündeki kayalıklar; iki tarafı çevrili olması sebebiyle avlanmaya buraya geliyor balıklar... İkincisi yine Rönepark civarındaki basketbol sahasının oradaki uç kayalıklar... Üçüncüsü de Polat ve Fener'in dibindeki kayalıklar...

14. delykadir

delykadir kadir

Bilği için teşekkür ederim gece mantarlı yem olarak istavrit mi zarganamı iş yapıyor

15. luckystrike

luckystrike EMRE

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM
    Favori Makine:
    OKUMA AVENGER
    En İyi Avı:
    onu hala arıyorum..
    şuan akşamları benim rapordada belirttiğim gibi dişli familyası çıkıyor akşam saat 7-8 gibi mantarlı çinekop takımı ve 75-100 gr arası kurşunla başlayabilirsin denemelere yem olarak istavrit yada zargana fleto kullanabilirsin Metin kardeşimin dediği yerlerde nasibine düşeni alacağından eminim kadir kardeşim

16. delykadir

delykadir kadir

Aktarımlarınız için teşekkür ederim bir sorum daha olacak yada işe yararmı diye size sormak istedim
    zargana yüzdürmede kullanılan üçlü takımı şarap mantarına takarak mantarlı takım yapıp iri veya orta boy bir istavriti bütüm bir şekilde takmam iş yapar mı fileto veya şak şak olarak değil tamamen bütüm olarak
    balığın büyük olduğunu söylüyorlar böylece büyük balığın ilğisini çekebilirmiyim .

17. luckystrike

luckystrike EMRE

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM
    Favori Makine:
    OKUMA AVENGER
    En İyi Avı:
    onu hala arıyorum..
    takım için bir şey diyemem ama bütün istavriti ben denedim 3 lü iğneye ama verim alamadım.istersen birde sen dene ama ben genellikle 2 iğne kullanıyorum siyah.yemide fleto yapıyorum iri lüfer aldığımda oldu bu şekilde

18. luckystrike

luckystrike EMRE

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM
    Favori Makine:
    OKUMA AVENGER
    En İyi Avı:
    onu hala arıyorum..
    Dün akşam Zeytinburnu sahile dişli için indik oltamızı attık bekliyoruz güzel vuruşlar var sevinçliyiz alırız balık diyorduk ki 10 dk sonra bir tane balıkçı teknesi yaklaştı 3-4 kulaç önümüze durdu bize baktı ondan sonra hızlı hızlı ağ atmaya başladı bizim misinalarda tekneye takıldı tabi oltayı tutmasam oltayı da götürüyordu bağırdık çağırdık ama misinalarımızı bıçakla kesti ağı atmaya devam etti. tabi biz ilgili yerleri aradık ama yarım saat sonra geldiler adam o zamana kadar topladı balıkları gitti tabi bizimde moral sıfır toplandık eve döndük.

19. delykadir

delykadir kadir

Yaptıkları tamamen haysiyetsizlik ve aç gözlü olmak
    bir keresinde Yeşilköy sahilinde gündüz zargana yüzdürürken akşama doğru tam benim önümde bir tekne durdu olta mesafesinde
    aynen bizde bağırıp el kol hareketleri yaptık ama adamlar hiç takmadı
    çok sevdiğim bir arkadaşım 100 lük kurşunu dikkat çekmek için tekneye doğru salladı
    has bel kader Allahlın sopası yok ya o kurşun tam adamın kafasına geldi :D
    ben herhâlde öldü zannettim ama yaşıyordu çok şükür baya bi küfürleştikten sonra adamın kafasını sarıp gittiler bizde baya güldük tabi:D

20. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:

Ahahhaha... Ben de yaşamıştım benzer şeyler. Tam hayalimdekini yapmış arkadaş. 100'lük... Kafanın sarılması... Baya komik.