Bakırköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Florya av raporları

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Uygar Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Okuma V-System 240 cm & Mebaru Salty Rugger 73L
    Favori Makine:
    Shimano Rarenium CI4+ 2500 FB
    Haklı olabilirsiniz. Hiç kaşığım ve kaşık tecrübem yok bi' de. 20-30 liralık bi' kaşığı taktırmak hiç hoş olmaz.

Sizin tavsiyeniz için de teşekkür ederim. Kenara not ettim, zamanı gelince satın alırım.

2. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    18:00-21:30 arası denemelerimde sadece alttaki sarıyı(23 cm) kandırabildim:

Balık bol değil; her üç kişiden biri 1 adet filan tutmuştur herhalde görebildiğim kadarıyla.

Ayrıca, yemlik istavrit çıkmıyor; ona göre yem hazır gitmek lazım.

Yeşilköy'de lüfer tayfasına ava çıkacak varsa, kayalıklarda sabahlayan abilerden aldığım bir-iki tüyoyu özel mesajla iletebilirim.

3. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    Uygar geçen seneki mekanda balık başlamış.. arife günü 7 ile 9 arasında ordaydım fazla kalamadım, 1 tane aldım 22 cm geldi
    ordaki arkadaşlar biraz daha geç yapacağını söyledi, bir ara takılalım ne dersin?

4. denizzzci

denizzzci burak

En İyi Avı:
    bugüne kadar 3 ton:):)
    hansen pilgrim 22gram-40 gram aralığında olanlar
    remixonun kaşıkları ideal ve ucuzdur ayrıca,alba tobby pek iş çıkarmayabilir hızlı çekince verimi düşüyor ve su üstüne çıkmaya başlıyor...Ve en güzeli de yurtdışından getirilme ihtimali varsa bluefoxun 12-22-40 gramlık hologramlı kaşıkları...jaxon ve dam kaşıklarıda es geçmeyelim

günün herhangi bir saatinde denk gelmek mümkün,ben genelde öğlen 12-15 arası ve akşam hava kararmadan 2 saat önceye kadar hep verim aldım ama dediğim gibi nerede ve ne zaman olacağı hiç belli olmuyor,umulmayan yerde umulmadık zamanlarda balık olabiliyor,sadece sabır ve sürekli karış karış gezmek önemli olan rastgelsin..

5. denizzzci

denizzzci burak

En İyi Avı:
    bugüne kadar 3 ton:):)
  6. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
  7. kofanaci

kofanaci Fatih

Favori Kamış:
    Alba Star Matador 3.90 Surf
    Favori Makine:
    Alba Star Millenium 70
    En İyi Avı:
    Kaçan balık büyük olmuştu
    burak detaylı bilgiler ve öneriler için çok teşekkürler...

bende rastgele alınmış rapalalar var kendo marka ve bir kaç tane de ucuzundan... ayrıca basit gümüş renk ağırlığı min. 3-4 tane kaşık var. bunları tüketene kadar kullanmayı düşünüyorum.

arefe günü avcılar sahilde 75 gr kurşuna birlikte rapala denemelerim oldu. söylediğin gibi atıp hemen çekmeye başlayınca sorun olmuyor, takılma yok... üstelik 75 gr.

30-40-50 gr lıklarla takılma olacağını sanmıyorum tabi her kıyı farklı olabilir ben avcılar denizköşkler civarı için söylüyorum...

bu misina mm olayına gelince o konularda pek bilgim yok biraz tecrübe kazanmam lazım sanırım...

umarım bir gün birlirke avlanma imkanımız da olur burak, uygar ve metin sizlerle ve diğer üstadlarla tabii ki...

8. Uygar Arslan

Uygar Arslan Uygar Arslan

Tamamdır Seçkin.Haberleşelim

9. huseyin1134

huseyin1134 YILMAZ

Yeşilköy ve civarında yokmu birşeyler tatilin son avını yapıp iş yoğunluğuna dalalım

10. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Bölge bugün tekneden güzel av verdi. Kıyıdan da hareket olacaktır bu akşam ve yarın denenmesini öneririm.

11. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Bugün bu bölgede öğlen vakti forumdan Emre arkadaşımızla yaptığımız 2 saatlik avın sonucu.

12. Uygar Arslan

Uygar Arslan Uygar Arslan

13. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    Bu gece tek bir vuruş bile alamadim
    19.00 - 23.00 arasi

14. kofanaci

kofanaci Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Alba Star Millenium 70
    En İyi Avı:
    üstadlar haftasonu avcılar sahilde ve boğazda emirganda denemeler yaptık, avcılarda çapariyle 1 istavrit hariç başka balık alamadık. rapala, kaşık, yemli dip takımı her türlü ekipmanı denedik sonuç yok. Avcılarda 2 amca zargana avındaydılar ve kovaları dolmuştu, ayrıca bir abimiz istavritten sonra kefal denemeleri yaptı ve kovasını doldurdu, oldukça da irilerdi. boğazda da 1-2 kişi çinekop boylarında dişli aldılar, başka yok. Öncelikle bu raporları paylaşmak istedim.

danışmak istediğim bir konu da var;

oltamı 3-4 sene önce almıştım, bilinçli bir şekilde aldığım bir olta değildi zaten, düşünün ki bir surf kamış olduğunu 3-4 ay önce öğrendim, daha doğrusu spin-surf konularını yeni öğrendiğimden...

kamış alba star. son avda bir şey farkettim beden misinası habire dönüyor ve kıvrılıyor, sonra kamışı makinayı filan inceleyince kamışın misinanın geçtiği yüzüklerinin içlerinde porselen gibi bir şey oluyordu, bunlardan 3 tanesinin içindekiler kopmuş gitmiş... misina direk metale sürttüğünden kıvrılıyor sanırım, misina berbat durumda.

sözün kısası bir kamış almaya ve makinama yeni bir misina sarmaya karar verdim. böylece oltamı da yenilemiş olacağım. makinemden memnunum o da alba star ama sorunu yok iyi.

sizden ricam, bana surf - spin kamış önerebilir misiniz? çok yüksek kalite ve pahalı olmamasını istiyorum. malum hala acemiyiz. bana istavrit avında da dişli avlarında da sorun çıkarmayacak üzmeyecek orta halli bir kamış ve her av tipine uygun genel bir misina markalarıyla birlikte yazmanızı rica ediyorum.

ayrıca, 2 kamış alsam spin-surf tek makinayla kullanım nasıl olur, bu kullanışlı olur mu? yoksa saçma mı? 2 kamış 2 makina mı gerekir?

öneriler için şimdiden teşekkürler.

15. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    Fatih selam, aynı sorunlar bazen benim kamıştada oluyor, istoçtaki kısık mağazasında tanesi 1.5tl ye fincanları değiştiriyorlar (metal çerçeveside dahil) oltanı oraya götür yaptır derim

kamış tavsiyesi için yine alba nın istanbul 1942 kamışı var surf kamış sityede alıp kullananlar memnun fiyatı 120 tl civarı linkte bilgileri var
    http://www.albashop.com.tr/asp/show_stock.asp?product=1942 360

makinenin modelini bilmiyorum ama surf kamışa uygun bir makine alırsan rahat edersin, ben okumanın bir makinesini kullanıyorum synex modeli gayet güzel ama şu an piyasada yok eş değer makinelere bakabilirsin

bende 1 adet surf kamış, 1 tekne kamışı, yemli için 3 mt lik kamış ve 2 tane daha genel amaçlı olmak üzere 5 kamış var :D 3 tanede makine var
    benim tavsiyem surf kamış bazı yerlerde çok uzun gelebilir, makinesi uymayabilir surf takımın ayrı olsun makinesi de kamışıda misinasıda
    birde genel amaçlı kullanacağın (köprü, yemli vs) takımın ayrı olsun

16. delykadir

delykadir kadir

17. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    tebrikler Kadir güzel balık almışsın, bende erken saatte denedim ama bir türlü denk gelmedi, geceye kalmak gerekiyor demek :)

18. delykadir

delykadir kadir

Katılıyorum geceye kalınmalı dikkat ediyorum Yeşilköy merada balık tutanların ortalaması saat akşam üzeri 7 ile gece 11 arası duruyor ve balık alamadan dönüyor
    aslında balık tam o saatte başlıyor ben en az 7-8 farklı gün denedim
    geç saatte gerçekten iri lüfer çıkıyor hemen hemen o saatte kim varsa alıyor
    dikkat edin oranın balıkçı yerlisi olan kapıcı abilerim hep saat 10 san sonra geliyor

19. kofanaci

kofanaci Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Alba Star Millenium 70
    En İyi Avı:
    seçkin merhaba,

cevabın için çok teşekkür ederim. kamışın bu şekilde tamir edilebileceğini bilmiyordum, bu bilgiyi vermekle beni belki de önemli bir masraftan kurtardın ne kadar teşekkür etsem azdır.

zaten cumartesi günü istoça gitmeyi düşünüyordum, bu kamışı tamir ettireceğim inşallah. belki gitmişken yemli avlar ve istavrit için bir spin kamış alabilirim. bu surf kamış gerçekten çok yoruyor kol mol kalmadı... :)

bir de arkadaşımın kamışının en uç ince parçası kırıldı. bu da tamir ettirilebilir mi?

20. kofanaci

kofanaci Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Alba Star Millenium 70
    En İyi Avı:
    aret tebrikler güzel av olmuş...

anladığım kadarıyla tekneyle avlanıyorsunuz.

bu tekne avı için bize yardımcı olabilir misin? sizin kullandığınız tekneyi biz de kiralamamız mümkün mü? veya sizin bağladığınız yerde bu şekilde saatlik...vb. kiralayan kişiler var mı?

bu konularda bize yardımcı olabilir misin?