Balığa Başlangıç

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında efe_sari61 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. efe_sari61

  efe_sari61 Efe Sarı

  Yaş:
  14
  Mesajlar:
  3
  Şehir:
  Trabzon
  Büyük ihtimalle bu forumun en genç üyelerinden biriyim. 14 yaiındayım. Uzun zamadır balık tutmak istiyorum ama bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Trabzon Ortahisarda yaşıyorum ve sahille dipdibe oturuyoruz. Yakınımda balık tutan kimse yok. Nasıl başlamamı önerirsiniz. Yoksa hiç başlamıyım mı?
   
  BALIK AVI TÜRKİYE bunu beğendi.
 2. guney

  guney Güney

  Mesajlar:
  312
  Şehir:
  ankara
  En İyi Avı:
  dostlarım
  Dostum hayırlısı olsun.
  forumlar bu yüzden var ve iyi ki var. coçukluğumda hep sazan avlardım.

  bi zaman turna balığı diye bir cinsin olduğunu öğrendim. ne balık hakkında nede avı hakkında hiç bir bilgim yoktu. formlardan okuyarak biraz bilgi sahibi olup oltamı elime alıp ilk atışımda turna kıyıya iki metre kala sahteye öyle bi vurduki kendisini suyun dışına atarak elimden oltayı attım. :)

  dostum tavsiyem.. deniz kenarinda balık tutanların çevresinde biraz gözlem yapman yeterli... balık ceşidi çok avlak lar çok av yöntenleri fazla şimdi ne desem ...

  sahil de balık tutanlar var ise ve su kumluksa dip oltası, suyun dibi taşlık kayalıksa şamandıralı takım edinin, yem olarak tavuk göğüsü ve ekmek alın.

  rastgele...
   
  efe_sari61 ve AhmetKurt29 bunu beğendi.
 3. AhmetKurt29

  AhmetKurt29 Ahmet Kurt

  Mesajlar:
  401
  Favori Kamış:
  Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
  Favori Makine:
  Okuma Avenger AV-30 b
  En İyi Avı:
  40 cm Gökala, 27 cm K.Benekli Alabalık, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz, Gümüş Balığı
  Avlanacağın yerde daha çok hangi balıkların çıktığını, hangilerinin daha kolay yakalandığını öğrenmen iyi olur. Bunun için o çevrede avlanan insanlarla ufaktan ufaktan sohbet etmen lazım :) Önce bi selam verirsin, rastgele dersin. Alacağın cevaptan adamın senle konuşup konuşmayacağını anlayabilirsin. Kimisi benim gibi avlanırken rahatsız edilmemek ister :D Ama konuşmayı, sohbeti çok seven insanlarda vardır. Böyle bi insan bulduğun zaman(illa ki denk gelir) hiç acıma soru yağmuruna tut :) Eğer o bölgede sıklıkla avlanıyorsa belli tecrübeler edinmiştir çünkü.

  Yada çevrendeki av marketlerinin sahipleriyle sohbet edebilirsin. Onlarda balık tutuyorsa en temizi, çekinmeden sor gitsin. Dükkandaki bir müşteri bile kulak misafiri olduğu için sana yardımcı olabilir. İlk olarak hangi balıkların çıktığını, nasıl yakalandıklarını(mesela dip oltasıyla mı şamandırayla mı) öğren bence. Sonrasında bu balıklar hakkında araştırmalar yaparsan forumlardan önemli bilgiler edinirsin.

  Çevrenden bu işi görmeden balık tutman biraz meşakkatlidir. İlk zamanlar balık tutamasan da hemen pes etmemen lazım. Rastgele...
   
  efe_sari61 bunu beğendi.
 4. Anilemre34

  Anilemre34 Anıl Emre

  Yaş:
  21
  Mesajlar:
  20
  Şehir:
  Çanakkale/Gelibolu
  Favori Kamış:
  shimano technium 270 7-35 ve 14-56
  Favori Makine:
  shimano stradic ci4+ 4000
  En İyi Avı:
  hamsi 0.002gr
  Merhaba, yalnız değilsin bende 12 yaşındayım ;) 2 yıldır balık avı yapıyorum sana tavsiyem kesinlikle yemli olarak başlaman
   
 5. BALIK AVI TÜRKİYE

  BALIK AVI TÜRKİYE MEHMET KARAÖZ

  Yaş:
  31
  Mesajlar:
  42
  Şehir:
  antalya
  ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

  tıkla ➡️ Balık Avı Türkiye Zıpkın - Olta Balık Avı

  tıkla ➡️ Balık Avı Türkiye Zıpkın - Olta Balık Avı


  ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

  Herkese selamlar, öncelikle burada olduğum için çok mutluyum. Aynı hobiyi paylaşam binlerce insan olduğunu görmek çok güzel. Antalyalı bir çiftçi ailenin en büyük çocuğuyum. Özel bir kurumda düşük bir ücretle ingilizce öğretmenliği yapıyorum ve boş zamanlarımda aileme serada yardım ediyorum. Ek gelir olur belki diye YOUTUBE kanalı açtım. Ama abone sayısı maalesef artmıyor. Belki burada destek olan arkadaşlar çıkabilir.
  Herkese rastgele
  Saygılar.

  balik-avi.jpg