balığın cinsi nedir

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Levrek23 tarafından paylaşıldı.

1. Levrek23

Levrek23 Hasan

Bu balık bizim orda kelkit cayinda yakaladım iki tane başka tutamadım tuttum onlarda küçük geldi IMG_20180610_183212-min.jpg bıraktım dip oltasi kullaniyorum bunları tekrar nasıl tutarım neyle tutarim solucan koyuyorum ufak balik geliyo yada solucan paramparca oluyo yemi yiyip kaciyolar. bide cinsi soylerseniz ne yer diye bakabilirim

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Siraz balığı. Çoğu avlakta oltayla zor tutulan bir balıktır. Solucan, ekmek içi, poğaça, sinek, taşların altındaki böcekler ve bazen dut, böğürtlen gibi avlaktan avlağa değişen yemleri olabiliyor. Ama çoğu yerde bu yazdıklarımdan 1 yada 2 si iş yapıyor :) Enteresan bir balık. Aşırı ürkek olduğundan yakalarken çok sessiz olmak lazım. Celal cebeci isimli bir abinin youtube da müthiş siraz avları var. O yosunla yakalıyor ve türkiye nin her yerinde yosunla tutulabileceğini iddia ediyor. Onun videolarını bi takip et. Youtube üyeliğin varsa birkaç soru sor. Onun şamandıralı takımla yaptığı yosun avını da bi dene bence.

3. Levrek23

Levrek23 Hasan

yorumunuz için tesekkur ederim videolara bakacagim :)

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    :(2001 de Çoruh vadisi gezimizden dönerken kol gibi bıyıklılar tutmuştuk Reşadiye (ordu) sınırları içinde.Vakit dardı ve akşamları baraj kapakları açıldığından( 120 km geride bir baraj vardı,Şebinkarahisar da) su çıldırıyordu ,yatağlndan taşıyordu.Tekrar ,sadece kelkite gitmeyi planlamıştık ama,önce kırım kongo ateşine yol açan kenelerin haberleri bizi vazgeçirdi ardından çayın her km sine bir kanal,bent kurulup elektrik santralı adı altındaki doğa katillerinin ,belli gruplara peşkeş çekilip,çayın habitatının canına ot tıkandığına kani olup tamamen vazgeçmişizdir.
    Hasan,balıklarının biri t.su kefali,diğeri bıyıklı balık,ancak kafası görünmeyen balık resmi koymanı acemiliğine veriyorum:),bir daha bişey soracak olursan eldeki ipuçlarını düzgün şekilde sun:(
    Kaldıysa yayın da mevcuttu o nehirde,akşam üzeri ve gece,akıntıyla mücadele edebilecek ağırlıkta kurşun ihtiva eden gezer takımla iri iğne ve bol solucan takıp,suyun döner yaptığı(ters aktığı) sert akıntıdan sonra genişlediği bölgelere at ve sabırlı ol,rastgelsin;)

5. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Sağ taraftaki balığı ağzı aşağıya dönük gibi görünüyor diye siraz sanmışım. Kasna demek ki :) Peki bu diğer balığın bıyıklı olduğunu nereden anladınız hocam. Benim gibi acemiler de kafasını görmeden bu türü tanıyabilir mi?

6. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Çoruhta,kelkitte,yeşilırmakta,kızılırmakta,sakaryada........ 30 sene peşinde koşunca bıyıklıyı tek puldan bile tanıyor hale geliyor insan sevgili Ahmet:)

AhmetKurt29 bunu beğendi.
  7. nihat1453

nihat1453 nihat

Favori Kamış:
    oscar limbara 3 60
    Favori Makine:
    okuma
    En İyi Avı:
    sazan 4 kg
    fatih abi bende gemlikteyim eyer istersen beraber balıüa çıkabiliriz abi kardeş oluruz benim tanıdığım kimse yok facebok nihat karadeniz ekleyebilirsin abim