Balığın metodunu balık tutarken anlarsın

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında sinansarma tarafından paylaşıldı.

1. sinansarma

sinansarma

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg Halili+2850 gr kofana
    :) Mersinde il balık tuttuğum yerlerden biride limanın beton iskelesinin başladığı yerdi.Şimdilerde kapattılar gerçi orayı ama çok güzel bir av sahasıydı.Pazar günü balık malzemelerimi alıp yola koyuldum.İskelede iki türlü avlanma yeri vardı.iskelenin dış tarafı açık deniz ;birde liman içi.Ben iç tarafta avlanacaktım.Neyse yanımda yem olarak sadece ekmek götürür ve ekmekle ismarit avlardım.bir tane ismarit takıp oltaya,levreğe salladım.Beklerken izmariti yem olarak takıp dip balığına salıverdim iki üç tane barbunya almıştım ki oltayı çekerken bir balığın takip ettiğini fark ettim.Ancak ne balığı olduğunu anlayamadım.Oltayı tekrar salladım fakat misına ayağıma dolaşmıştı.yakına düştü.geri çekiyordum ki yine aynı balık takip ediyo ama yemi almıyo.meseleyi çözdüm bu kofana zarganalardandı.Ama nasıl avlayacaktım hiç gelmedi kurşunlu oltaya.Hemen oltanın kurşununu kopardım.(Bu arada levrek oltamdaki izmariti yeniledim ve tekrar salladım.)Ucuna birazca büyük izmarit eti takıp kurşunsuz salladım.Yem suya çok yavaş batıyordu.Birden yem kayboldu.evet zargana yutmuştu.300 gr kadar zargana geldi. 5-6 -7 tane oldu.Günü zargana ile gecirecem zannettim.Şu levrek vursaydıda zargana olmasaydı razıydım.1 tane yakalasam gam yemeyecektim ama yok tık.izmaritleri birer birer sallıyorum.Saat 11.30 olmuştu.İskelenin öyle bir avantajı vardıki kenarı gölgelik oluyordu.Gölgeye oturdum.Yanımdaki kişide levreğe atıyordu.ama 3 tane ayrı takoz bağlamıştı. her 10 dk bir yemleri tazeliyordu.Bende 25 dk bir yemi yeniliyordum.Bir ara adam oltam senin oltana takılmış dedi.Bende adamın oltasının altından geçirerek kurtarayım dedim.Tam o anda levrek aldı izmariti nasıl çekiyo.Adama içimden baya söylendim tabi.inanın ben böyle çekiş görmemiştim.adam oltayı feda etti ve koparttı .tabi ben farkında değilim.Tek korktuğum balığı göremeden misinanın kopmasıydı.çunku mısına 30'luk ve eskiydi.geliyor geliyor derken tekrar asılıyor.Balığı biraz yordum ama iskeleden göremedim daha.Nihayet umut ettiğim şey oldu.Balık yüzeye çıktı uzaktan balığın büyüklüğünü seçemiyordum.Yüzeyden yüzeye çekerken dahada büyüdüğünü fark ettim.2 metre kalmıştı en zor yere gelmiştim.iskele biraz yukarıda olduğu için balığı misinanın ağırlığınca kaldırmam gerekti.Balığı görmüştüm artık kopsa umrumda değildi.Hani derlerya Kaçan balık büyük olur.İşte o benim başıma gelmek üzereydi.Levrek Sanki beni al der gibiydi.Kaldırdım ve iskeye gelinceye kadar fazla oynamadı.Ve almıştım derya kuzusunu iskeleye.İnanamıyordum.çok mutlu olmuştum.Yanımdaki adam gelip tebrik etti.Ve bunu bana satarmısın diye teklif bile yaptı.Tabiki satmadım. 3,5 kg lık balık bir aileye rahat doyurur.Ben doymuştum zaten tutarken.Artık akşamı bekleye gerek yoktu.Yavaş yavaş yola koyuldum.eve geldiğimde balık hala canlıydı.üstümdeki bütün kurtlar dökülmüştü.umarım sizlerde böyle anlar geçirirsiniz.
    selamlar.

2. Paylaşımız için teşekkürler, güzel yorumunuz sayesinde sanki o balığı çeken bendim.

3. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    helal olsun abi şans senden yana olmuş koskoca balığı çekmişin. darısı başıma offfff bide ben çeksem : (

4. sinansarma

sinansarma

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg Halili+2850 gr kofana
    inşallah sizde büyük ve çok balık yakalarsınız.Denizi koruyalım çocuklarımızada balıklardan bırakalım.Lütfen küçük balıkları geri suya atınız.