balık bulucular

Konu, 'Takım Çantası' kısmında sanalbalıkcı tarafından paylaşıldı.

1. Spider

Spider Mert Eren

Doğru Yem,
    Doğru Takım,
    Doğru Yer,
    Doğru Zaman,
    Doğru Yöntem,
    %5-10 Şans
    ==============-
    %100 Balık yakalama

boşver balık bulucuyu..

2. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

:confused: :confused: :confused:
    aya bölersek aynı hesaba gelir

3. orduspor

orduspor

Favori Kamış:
    malzeme yok
    En İyi Avı:
    alabalik 1,8 kg
    dostlar bizim balik yakalama yontemlerimiz biraz tas devrinden kalma once goldeki taslari sallayip balik hareketi varsa oraya ha babam dalariz yani el avi ile yakalariz zaten bizde amac balik neslini kurutana kadar avlanmak degil o andaki el ile baligi yakalama sirasindaki aldigimiz hazdir zira alabalik asiri yagli oldugundan elden cabucak kayiverir ama sonucta bir iki denemeden sonra yakalanir bu alet ile bazen dibini goremedigimiz goller oluyor oralarda kullanmak niyetindeydim ama anlasilan pek kullanisli bir alet degilmis

4. orduspor

orduspor

Favori Kamış:
    malzeme yok
    En İyi Avı:
    alabalik 1,8 kg
    cumle dusuklugu ve eksik yazilimvar yani demek istedigim gunde 3 tane limit var ise ayda 90 adet balik yapar
    ben gunde 15 tane yakalarim ama ayda en fazla 4 kere cikarim cunku hafta sonundan baska gitme sansim olmuyor buda 15 x 4 = 60 BALIK yapar yani halen 30 balik alcagim var ;)

5. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    Shimano STELLA-----Lesath Spinning Shore Game
    En İyi Avı:
    1.150 gr Lüfer 2.5 kg Turna
    bende var hummbird fish finder almanyadan aldım ama calısmadı :( arızlaı galiba burdada servisi felan yok ..gorunuste guzel blutetoh dan sinyal alıyo25 metre derinligi olcuyo..ben derede kullanabileceini sanmıyorum gol icin uygun ama derede hem su seviyesi az hemde bunu misinaya baglayıp ileri atıyorsun 30 metre mesafeden baglantı kuruyo .. aldıgıma pişman oldum ben..ama yinede sen bilirsin birgun mutlaka işini gorur..

6. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    abi sirkülerde bu mantıkla hareket edebilirsiniz yazmıyor
    yani günde diyor 3 balık
    ayda 90 balık demiyor
    sirkülerdeki limitlere göre de günlük olarak hesaplama yapılabilir
    aylık olarak yapılması sirkülere aykırı hareket edilmiş olması anlamına gelir

7. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Yanlış mantık...Günde 3 adet...istersen her gün git,istersen yılda bir... ;)

8. orduspor

orduspor

Favori Kamış:
    malzeme yok
    En İyi Avı:
    alabalik 1,8 kg
    yan bu hummbird un burda 5000 euroya kadar balik bulucu aletleri var benim alcagim alet ise49 euro:D desenize cokda bise beklemek yanlis olacak vazgectim o zaman ben gene bildik yontemlere devam ederim o zaman bu arada sizin aletde menu almanca ise ne tur bir uyari veya hata veriyor almancasini yazarsaniz yardimci olmaya calisirim

9. orduspor

orduspor

Favori Kamış:
    malzeme yok
    En İyi Avı:
    alabalik 1,8 kg
    isin sakasindayim zaten bazen oluyorki hic yakalayamadigimizda oluyor o zamanda temmuzun sicaginda atlariz yaylanin serin sularina olay birazda muabbet yani

10. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Anladım...yargılamıyoruz kimseyi :) sadece sirkülere bir göz at,bilgi edin derim ben,ne bilsek kardır ;)

11. orduspor

orduspor

Favori Kamış:
    malzeme yok
    En İyi Avı:
    alabalik 1,8 kg
    ok :) dostum

12. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Başta balık bulucu almak istiyorum derken konuya ciddi yaklaştığınızı düşünerek kurallardan ve amatörlükten bahsetme gereği duymuştum.İsterseniz şöyle deneyelim birde eminimki Almaydada balık avlamaya mutlaka gidiyorsunuzdur.Biraz bize ordaki kurallardan ve yasalardan ve amatör olta balıkçılığının nasıl yapıldığı konusunda paylaşımlarınızı eminim esirgemessiniz.Zira Türkiyeye geldiğinizde kendinizi yayların soğuk sularına atmakla,balık avcılığı arasındaki mantığı,limitlerle günlük avlanma adedi arasında kurduğunuz o mantığın,almayadaki kurallar ile aynı olup olmadığı konusunda bizlerde biz fikir sahibi olmuş oluruz.Saygılarımla.......

13. simendifer

simendifer Sennur

Tam ben yazacaktım ama Hakan benden önce davranmış.

Bu arada imza ayarlarınıza lütfen isminizi ekleyiniz. Size "kırmızı benekli alabalık" diye hitap etmemizi istemezsiniz sanıyorum değil mi ? :)

14. orduspor

orduspor

Favori Kamış:
    malzeme yok
    En İyi Avı:
    alabalik 1,8 kg
    hocam kusura bakma biraz cumle dusuklugu olmus yazinda tam anlayamadim biraz daha acarsan ve basite indirirsen cevap yazabilirim sana

15. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    benim aletin pilinde sorun var galiba icinden çıkan 2 pille calısmadı kendi pil olcerimde dolu gosteriyo bi tv tamrcisine goturdum ordakinde zayıf gosteriyo hic acılmıyo ekranı yeni bir pğil alıp denicem..bakalım çalışcakmı gorunuzte guzel duruyo
    http://www.fish-finder-review.com/humminbird-smartcast-rf20.shtml

16. simendifer

simendifer Sennur

Diyoruz ki, mutlaka Almanya'da da amatör balıkçılıkla ilgili yasalar vardır. Aynı burada olduğu gibi. Oradaki amatör balıkçılık yasalarından bizlere bahsedersen, bizlerde karşılaştırma fırsatı bulur ve seni daha iyi aydınlatabiliriz. Burada sezon dahilinde, 3 adet ve en az 20 cm olmak kaydıyla alabalık avı yapılabilir. Almanya'da alabalık için günlük av sınırı ve avlanabilecek boy limiti nedir ? Bunu öğrenmek istiyoruz. Çünkü, siz de buraya gelip elinizi kolunuzu sallayarak dilediğiniz kadar alabalık avlayamazsınız. Günde sadece 3 tane avlama izniniz var ve boyları da 20 cm. altında olmamalı.

17. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Kısaca Almanyada, amatör balık avcılığı nasıl yapılıyor?belli kuralları varmı?günlük limitler varmı? gibi bilgilerinizden yararlanmak isteriz,bu sayede türkiyedeki günlük limitlerle ilgili kurmuş olduğunuz mantığın,Almanya ile aynı olup olmadığı konusunda bizlerde bir şeyler öğrenmiş oluruz. demek istedim.Dahada kısa bir cümle isterseniz "almanyada balık avcılığı nasıl yapılıyor?"

18. orduspor

orduspor

Favori Kamış:
    malzeme yok
    En İyi Avı:
    alabalik 1,8 kg
    INSALLAH YANLIS ANLAMAMISIMDIR

simdi hocam oncelikle sunu yazayim burda almanyada malesef biz turkler olarak oyle balik tutmaya falan pek zaman olmuyor burdaki insanlarin turkiyedekiler kadar bos vakti olmuyor buda bizim kendi tercihimiz ve kaderimiz
    ikincisi burda amator balikcilik hakkinda biraz bilgim var soyleki: ben kendim profesyonel bisiklet yariscisiyim yukardada belirttim bos vakit olmadigindan fazla antremana cikamiyorum ancak seyrekte olsa antremana gittigim zaman rehn nehrinin kenari sira bir suru kisiyi oltayla balik yakalarken goruyorum ve konusuyorum senin yukarda belirtigin gibi yok gunde 3 balik yok balik tutmayla suya atlamada ne mantik var falan burda konussan sana gulerler cunku burda insanlar balik tutarken bir yandanda izgarasini yapiyor veya kiz arkadasiyla yan yana oturup ortamin tadini cikartiyor veya oltasini sabitlestirip elindeki dijital fotograf makinasi ile fotograf cekiyor umuyorum bu aciklamalar yeterli olmustur saygilar

19. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    murat kardes bisey daha soylim sana turkiyede sarı kagıt denilen profesyonel balıkcılık belgesi var..onu al sınırsız sayıda avlama hakkın var..sana kalmıs tabikide... sen yine 10 15 tane yakala amacın amatorce olsun keyfini çıkar ama fazla yakaldın diye sana kimse karısamaz :D

20. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    ordulu abi dalga mı geçion bizmi seni anlamıyoruz senmi bizi anlamıyorsun :mad: :confused: :mad: :(

orada amator baıkçılık kuralları sirküler yada amatör balık avlama konusunda ki yasaklardan da haberin yok sanırım senin