Balık küstürüyor insanı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Rapala tarafından paylaşıldı.

1. Bundan 3 yıl önceydi....
    Bir hafta sonu eşim oğlum ve ben balık avlamak için pazar sabah saat 05:00'de yola çıktık.
    O sıralar oğlum 3 yaşlarında balık sevdası girmiş birkere kanımıza ailecek
    Yine Reis Baba'm bu çocuk akıllanmamış bunun deliği eskinden beri süre geliyormuş diyecektir.
    Balıklıova 'dan başladık avlanmaya. Yemler harika, hava süper tam balık havası
    Geceden bölgenin durumunu bildiğimden yaklaşık 20-25 takım hazırladım dı.
    Balıkova'dan Karaburun'a kadar aklınıza gelecek ne kadar yer varsa hepsinde denem yaptım.
    İlk oltayı Besmele ile gönderiyorum kurşun suya düşüyor Az bekliyorum dibe otursun diye sonra boşluk almadan kamışı yerine takacam ilk adımında veya kamışı düzeltmemle takılması bir oluyordu. Balık tutmayı bırakın üstüne üstlük
    o gün hazırladığım takımların hepsi gitti belki 1 kg.dan fazla kurşun harcadım.

Bir daha bu bölgeye adım atarsan iki olayım dedim nerde ise sinirden kamışı kıracaktım. Allah'tan eşim engelledi.

Sen yine şanslıymısın kardeşim hiç olmadı denizden balık alabilmişsin bunada şükür etmelisin. Beterin beteri varmış değil mi....

2. Efe

Efe

Favori Kamış:
    Banax SX5000, DAM Spezipower 3.50
    Bogazin dibi kursun kapli Ahmet abi :) Bizim burda bogazin akintisinda suruklenip takilan takimlarla bogazin dibini kaplar, bi de ustune kalaylardik. :) Dogrudur bazen insani cileden cikartiyor ama 10 dakka suruyor bu merete kizginlik di mi abi :)

Bu arada izmirden yeni bir arkadasimiz var, olta ve malzemeler bolumunde... Izmirde onerebileceginiz kamis ve makine satan bir yer var mi?

3. ergen

ergen

Tevekkeli

Balikliova tarafinda bir zamanlar Baliklarda Kursun zehirlenmesi
    gözükmüstü.

Ben nereden kaynaklaniyor diye düsünüyordum:D

Ahmat uyudun uyandin dinlendin. Hadi bakayim Nöbet devralmaya:D

Rasgele

4. maniacellman

maniacellman

Favori Kamış:
    olta
    oldumu abi :)

imzman oldumu abi :)

5. 1-3 nöbetini vukaatsız olarak devralmış bulunmaktayım.:D :D

6. ergen

ergen

Hemde cok yakisikli olmus

Selmancigim simdi sana ekstradan bi Hosgeldin:p

Dur ben diger arkadaslarida cagirayim. Imza ayarlarina bir baksinlar:)

Hop Arkadaslar; Selmanin imza ayarlari nasil olmus ammma;)

Rasgele

7. Efe

Efe

Favori Kamış:
    Banax SX5000, DAM Spezipower 3.50
    Mursel abi walla guzel olmus, lezziz :D

Hosgeldin Selman.

8. maniacellman

maniacellman

Favori Kamış:
    olta
    hosbulduk herkese slmlar:D

9. hatayi33

hatayi33 Nebi Şahin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kofana 1,5 Kg.
    Gökhan denize balık vermedi diye küsme, küçüklerine de kızma. Sen ben bu küçükleri beslemezsek nasıl büyüyüpte BÜYÜK BALIK olacaklar? Selamlar.

10. Rapala

Rapala

Favori Kamış:
    bi tane d-a-m olta işte
    o zaman besliyelim biz bunları. 10 paket boru kurdu alıp ayıklayarak denize atalım olurmu? :D şaka bir yana balıkların beslenmesini kimse önemsemiyor.

11. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer (Bana göre 1kg, arkadaşıma göre 400gr) :-))
    balığı nerede tututyorsun?

ben trende karşlılaştım bir balıkçıyla5-6 kilo kadar eşek istavriti vardı. sarayburnundan almış.. bu güün ben de gideceğim..:eek:

12. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    al bendende o kadar

13. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    konu biraz eskimis de olsa anlatmak, paylasmak istedim;
    yil 1992. ankara'da ogrenciyim. 18 yasina kadar izmir'de denizle, balikla icice yasamisim, kalkip gittigim ankara'ya, bozkira hala alisamamisim. (ankarali arkadaslar bozulmasin, sonradan fazlasiyla alistim o ayri).
    balik deyince sadece deniz var kafamda, tatlisu baligini da sevmem avciligini da. (hala da oyle ama bu siteye uye oldugumdan beri bakis acim oldukca degisti ya, hadi hayirlisi)
    mesafe uzun, oyle ha deyince kalkip izmire gidip gelemiyorum. bi yandan okuyorum, bi yandan calismaya da baslamisim. deli zamanlarim, kafam ota yoka bozulup duruyor. sinir bombasi olmus bir sekilde dolasip duruyorum ortalikta.
    sonunda dayanamadim, subat ayiydi, ankara'da kar var, atladim otobuse ver elini izmir.
    kahvaltiya evdeyim. iceri girdim, hane halkiyla opus koklas, babamin koluna sarildim, hadi dedim, bugun ise gitme, ozdere'ye gidelim, baliga cikalim. muhtemelen korktu babam, bizim oglan kafayi artik tamamen siyirdi diye, olur diyebildi sadece. kahvaltiligimizi paket yapip atladik arabaya, 1 saat icinde sandalin yanindayiz. yagmur indirecek gibi, hava ayaz ama allahtan deniz duzgun.
    cok saglam kerterizleri vardir babamin. 4 yer dolastik, demir at-cek harap oldum, bi tane mi balik olmaz? sen kalk karda kista taa ankaradan gel, hani, "ooo, hosgeldin" hesabina bi tane balik vursun, yok. aksami bulduk.
    yok allah yok, bir tek balik yok.
    donuse gectik, babam uzgun, durup durup "hay allah" diyor. o kadar yoldan gelmisim, bi balik alamamisiz. o beni mutsuz zannediyor. daha neler. denizin ustunde saatler gecirmisim, denizi koklamisim, oltanin ucundaki alik olmusum saatlerce, atmisim toplamisim, atmisim toplamisim, ummusum, heyecanlanmisim, otesi var mi?
    balik kusturmez insani, baliga kusulmez. baliga cikilir, bazen tutulur, bazen tutulmaz. bu iste kazanmak balik tutmak degildir ki, o zamani yasamaktir. balik tutmak sadece bonustur:)

14. şimdi kızıyorsun ama işin zevki birazda orda o yiyecek sen taktik geliştireceksin inan bana her attığında balık gelse zamanla daha az zevk alırsın..;)

15. canım kardeşim öncelikle hoşgeldin..
    ilk balığımı hatırlıyorum.. gökova körfezinde bir hanos tu..küçük bişi ama heyecanı büyük ..ne yapacağımı şaşırmıştım.. ama nedense saldım acıma deyildi.. kimseye de bişi ispatlayamadım sonuçta da..ama kendimde bir gurur vardı.. tuttum diyordum.. aradan 37 sene geçmiş.. (çabuk geçmiş ) hala o heyecan duyuluyor biliyormusun.. rastgelsin herkeze ..

16. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Bu kadar üzme kendini. Balıkçılığın güzel yanı budur, sabretmek. Daha doğrusu ancak sabredersen meyvesini alabilirsin balıkçılığın. Benim için en güzel balık buradan balık mı çıkar denen yerden yakaladığım balıktır veya hiçkimsenin denemediği bir yöntemle gündüzler, geceler, haftalar, aylar uğraştıktan sonra gelen kimsenin yakalayamadığı balıktır.

17. burhansagsen

burhansagsen

Favori Kamış:
    ucuz kamış
    En İyi Avı:
    kaya balığı - 400 gr
    arkadaşlar merhabalar...

bu forumda ilk mesajım... hata yaparsam kusura bakmayın....

biz de arnavutköy sahilinde balık tutmaya çalışıyoruz... 2 hafta öncesine kadar yemli takımlarla bol miktarda izmarit ve istavrit avlıyorduk... 2 saat içinde 2 kg civarı balık yakalıyorduk... ancak 2 haftadır sinek avlıyoruz... tek tük çinekop avlayanlar var ama hiç tadı yok... 3-4 saat bekleyenler ya bir tane ya 2 tane çinekop yakalıyorlar.... hele geçen pazar tam 4,5 saat bekledik ve oltalarımıza bir tık bile demedi... böyle olduğu zamanlar biz de küsüyoruz tabiki... ama bu garip bir sevda... 2 gün sonra küsgünlüğümüz geçiyor ve aynı heyecanla yine sahildeki yerimizi alıyoruz... pekçok arkadaş "lüferden başka balık tanımam" anlayışında... ama ben kıraçe tutunca bile aynı heyecanı hissediyorum...

18. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Onur

Amatör bakış açısını çok iyi özetlemişsin.

19. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    abi avcı gibisin yemin ederim. :D

20. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    hı hı hemde sarıkuyruk cinsinden:p