Balık nedir bilmezdim :)

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında MELİH_REİS tarafından paylaşıldı.

1. bilği paylaştıkca çoğalır

2. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    abi vallahi adnan abiye bende teşekkür etmek isterim ;) iyki sana bu balık işini öğretmiş yoksa burada birbirimizi tanıma imkanımız olmayacaktı (izmirde bir abimiz olmayacaktı):) :)

3. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Melih Reis,
    Ne kadar güzel anlatmışsın ve ne şanslısın.tebrik ederim.
    Bazen ne kadar küçük olaylar, insan hayatını değiştirebiliyor.
    Sen artık 5 sene önceki Melih'ten çok farklı birisin.
    REİS olmuşsun,(Her ne kadar asıl REİS ben olsam da ;) )
    Kutluyorum seni, bu deniz ve balık aşkının hiç bitmemesini diliyorum.
    Sevgiler.

4. balikci

balikci

aslında hepimiz birilerinden görüp, heves edip başlamışızdır bende dayım sayesinde tanışmıştım bu heyecanla. Melih abi adnan abiyede saygılar burdan, barış abinin dediği gibi o olmasa seni belkide tanıyamayacaktık ;)

5. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    abi vallaha çok güzel anlatmıssın tebrik ederim.zaten bu balık tutmak bulaşıcı bir hastalık gibi bir kez tuttun mu bir daha kimse bırakamaz öğle değil mi?:)

6. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Melih reis iyiki balık tutmasını öğrenmiş ve bu hastalığa yakalanmışsın Sayın Barış'ın dediği gibi yoksa hiç birimiz yani bu kadar kalbi güzel insan birbiri ile tanışamayacaktı:D :D

7. tasim yıldız

tasim yıldız

Favori Kamış:
    olta, kamış
    En İyi Avı:
    sazan 4.638 gr.,1,5 kg çipura
    konu ile ilgili bir fıkra

melih reis senin balıkçılık başlangıcına benzeyen bir fıkra biliyorum.
    kız evlenmiş bir müddet sonra kocası içkiye başlamış kötü arkadaşlar edinmiş kendine, babasını aramış. babası da kızına"sabret kızım birgün bırakır" demiş ve gerçekten olmuş. daha sonra adam kumara ve kadınlara düşkün olmuş, kız tekrar babasını aramış.babası "sabret kızım bir gün vazgeçer " demiş. ve gerçekten olmuş. daha sonra adam balıkçılığa başlamış. kız yine babasını aramış ve babası kızına "kızım topla eşyanı o artık bundan vazgeçemez" demiş :)

bu bir tutku ben melih reğis gibi geç başlamadım babam sayesinde kendimi bildiğim bileli elimde kamış tutuyorum:)

8. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    melih reis ne kadar güzel anlatmışsın ağzına ve eline sağlık:)

9. İNKARMI ETTİK REİS :D :D, bu lakap bana o zamanlardan kaldı zaten ben balığa sarınca bankadakiler bana reis demeye başladı buda böyle sürüp gitti yoksa benim usta abilerimize yıllarını vermiş usta reislere tabiki aşık atacak durumum yok, ADNAN "ADO" , sağolsun kardeşim kullakları çınlasın bu gün burda olsa yine aynı şeyi söyler , düne kadar "BALIK NEDİR BİLMEZDİN" der , :D:D:D , gercekte bu iş merak işi, ben ne adamlar tanıyorum yıllardır balık avlıyor ama aynı taktikle, aynı iğneyle aynı yerde, hiç gelişme yok merak yok ama ben laf olsun diye söylemiyorum ve sizede atvsiyem budur "araştırmacı geliştirmeci olun""hiç bir zaman olanla yetinmeyin ve her zaman kendinizi geliştirin"... güzel bir anımı sizlerle paylaşmak kadar güzel hiç bir şey olamaz.. :)

10. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Melih Reis,

Sevdiğimiz için takıldık.
    ...ADO'dan sonra söylediklerin doğru,Öncesi tartışılır.(Hayırdır inşaallah, son günlerde beni de bir tartışma merakı sardı galiba ;) )
    Teşbihte hata olmasın, ne derler .''Sonradan çıkan boynuz kulağı geçermiş.''
    ...
    Benim ortaokulda bir arkadaşım vardı, Allah selamet versin, tarih hocası oldu, denizle ilgisini hiç bilmiyorum, benimse rahmetli babam balıkçı.Ekmeğini denizden çıkarıyor.
    Biz de tabii fırsat bu fırsat ,
    7 yaş mı, 10 yaş mı desem, her neyse, ağlıyorum peşinden, -beni de balığa götür, ben de geleceğim.diye.
    O da -Oğlum bu balıkçılık, adı üstünde cılk, sen bundan uzak dur, oku da karada bir ekmek kapın olsun, balığa da keyif için git.diyor.
    Aradan zamanlar geçiyor, bir gün bir bakıyorum bizim tarih hocası denizde.
    _Yücel, n'aber yaa, hayrola, diyorum.
    Gülüyor, balığa çıkmış.
    İnanır mısınız, bizim hoca, dersi olmadığı günleri, okulun tatil olduğu ayları hep denizde balık peşinde geçiriyor.
    Şimdi bizim orada balıkçılar, balık var mı diye Yücel'den haber almaya çalışıyor.
    Hakkını teslim edeyim.Arkadaş memur gibi, sabah saat 07'de denizde,akşam güneş batınca kıyıya geliyor.
    Balığı o tutmayacak da ben mi tutacağım.
    Ne derler, olta, balığı suda ise tutar. Kutuda duran oltanın balık tuttuğu hiç görülmemiş şimdiye kadar.
    Allah hiçbirimizi balıksız bırakmasın.Denizlerimizi de .Amin

11. REİS BABA; hakikatten çok güzel anlatmışın :D , YÜCEL HOCAYADA SELAMIMIZI SÖYLE ,buyursun bizede gelsin yani sitemize :), şereflendirir..:)

12. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    Şaka ama gerçek

Geçen yaz Evciler göletine balığı gettim yanımda meşhur balıkçı Muammer var oltaları atmış bekliyorlar bende oltaları attım muhabbet ediyoruz arkadaşı dedi siz balık tutamazsınız ve biz de tutamadık ama o tuttu birde aşırı derecede sarhoş ayakta zor duruyor şans neyle 1 iğneye sakız diğerine ufak köpük parçası ilk kez sakızla balık tutan gördüm hem de abartısız 3kg buna nedersin reis bende oltaları toplayıp geri geldim 1 hafta balığa gitmedim !

13. senin için acayip hayal kırıklıgı olmuş, böyleleri adamı balıktan soğutur vallaaa:D

14. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    ilk balıga gittigimde ortaokuldaydım harclıklarımla bir kamış aldım günlerden cumartesi ilk once üzküdara gittim 9-10tane küçük kıraça tuttum onlarıda denize düşürdüm moral sıfır kalktım ordan kandilli kız lisesinin önüne gittim adamlar beni kpvmaya kalktı küçük sen balımö tutamassın diye moralimi iyicene bozdular ben inat oltamı attım ogün rahat beş kilo istavrit tuttum o amcalardan bir daha da ses cıkmadı