Balık Tutamıyorum

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında 616sefatrk tarafından paylaşıldı.

1. 616sefatrk

616sefatrk Sefa Türk

Herkese iyi günler dilerim. Üstadlarım 16 yaşımdayım ve 2 senedir senede 2-3 kere balık tutmaya giderim ama hiç balık tutamadım sabırlıyımdır göle dip oltamı atarım beklerim ama hiç balık gelmiyor nerede hata yapıyorum bu arada sazan tutmaya çalışıyorum kaç defa internetten yem tarifi aldım mısır kaynattım attım solucan attım ama balık tutamadım. 15 haziranda sezon açılıyor yeni şamandıralı sazan takımı yaptım birde onunla deniycem bu arada Çorumda yaşıyorum sizce nerede hata yapıyorum Çorumda yaşayan üstadlarım Seydim Gölünde ne yem atmalıyım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden rastgele herkese birde kamış oltam bir adet bütçem el vermediği için kamış alamıyorum diğer oltalarım kasnaklı sazan takımı iyi günler dilerim.

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Sefa kardeşim buradan eksiklerini görmemiz pek mümkün görünmüyor. Sazan avıyla alakalı bilgilendirici kanallar youtube da mevcut. Bence bu videoları izleyip iyi bir şekilde incele(yemler, yemlemeler, şamandıra veya dip takımları, derinlik ayarı, ideal misina ve iğne gibi). Sezon açılana kadar birçok şeyi öğrenebilir, belki yanlış yaptığın şeyleri görebilirsin. Ama yinede öğrendiklerin, avlanmak üzere gittiğin avlağa tam olarak uymayabilir. Keza farklı avlakların balıkları huy olarak tamamıyla aynı olmayabiliyor. Bunun için de avlandığın yerde balık tutabilen başarılı avcılarla sohbet etmeye çalış. Sohbete, muhabbete meraklı birine rastlarsan onu sıkmadan işine yarayacak sorular sorabilirsin. Yani oradaki sazan avcılarının nasıl avlandıklarını öğren demek istiyorum. Zaten bu yolla sazan tutmaya başlarsan zamanla avlanma şekline kendinden bir şeyler katabilirsin. Ama ilk önce o meradaki avcıları taklit etmeyi deneyebilirsin bence.

Her şeyi onlar(yada videoda bu işi anlatan ustalar) gibi yapıyor fakat verim alamıyorum diyorsan da bu iş sabır işi. İlk balığını tutana kadar pes etmeden mücadeleni vermen gerekecek :) Bende ilk 3-4 sene hiçbir şey tutamamıştım. Balıksız geçen avların bile sana yeni şeyler katacak ve zamanla daha çok şey öğreneceksin. İlk balığını tutarsan zaten göreceksin ki gerisi bir şekilde geliyor. İnşallah şanssızlığını bu sene kırarsın diyelim. Rastgele...

3. 616sefatrk

616sefatrk Sefa Türk

Çok teşekkür ederim abim dediklerini yapıcam pes etmek yok:mad: sizlerederastgele :)

AhmetKurt29 bunu beğendi.