Balik vurmadan hizli ve biranda cekerse ne yapmaliyim

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Acemi balikci 10 tarafından paylaşıldı.

1. Acemi balikci 10

Acemi balikci 10 Uğur

• Arkadaslar merhaba ben izmir karaburunda gece sargoz icin el oltasi atiyorum. 1/0 sea horse capraz igne 20gr kursun ile liman cevresine. Meranin kiyilari taslik kayalik oltayi attigim bolge kumluk kirmalik . Burada 300 - 500 gr arasi sargoz ve irili ufakli kopezler aldim Sormak istedigim konu şu : oltayi attiktan sonra boslugunu biraz aliyorum misina biraz gergin oluncaya kadar. 4-5 kere basima geldi hic balik vurmadan biranda hizli bir sekilde asiliyor o sirada bende bi kere geri asiliyorum o anda birakiyor ben oltayi cekmiyorum ama bi daha oltaya gelmiyor. ileriye dogru asilinca ne yapmaliyim yem olarak çim çim kullaniyorum kabugunu soyup igneye takiyorum. bir anda hic vurmadan ileri dogru ceken baliklari tutamadigim icin ne olduklarinida bilmiyorum.bi kac kere tiklayan baliklari alabiliyorum. Ama biranda gelip hic tiklamadan alip goturen baliklari hic alamadim. onlar asilinca misinayi salmam mi gerekiyor ? Simdiye kadar hep tasmaladim ama hic tutamadim eger misinayi salacaksam kendi kendine mi yakalanacak bunlar bu konudaki degerli bilgilerinizi paylasirsaniz cok sevinirim saygilar.bide bu baliklar ne olabilir sizce.

Son düzenleme: 16 Haziran 2020
  2. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    merhabalar...

dostum kısadan hisse youtebe de senin sorun üzerine çekilmiş bir çok vidolu anlatım var...

kendi tecrübelerime dayanarak sorularınıza kısaca ...

misinanın gergınlığınden ziyade kullandığınız takım mı değiştirin.. bence ... (hazır 3 veya 4 dip kullanıyorsanız) tek iğneli sonsuz gezer kurşun ardından 1 veya 2 mt tek veya iki iğne... (bazı balık turleri yemi aldiktan bizaman sonra yemeye karar veriyor. bu balıklara bu yöntem iyi verim veriyor. dez avantaji da var her balık gelişini bilemiyorsunuz)
    bir ikincisi takımdaki iğne ufak geliyor olabilir balığın kaçmasında ..
    benim cupra avında edindiğim bir bilgide civarda tek avlanıyorsam gece avlanırım genelde bir tanesini çekerken kaçırırsan balık bi sure kesiliyor... yani oltadan kıyıya diğerlerini ürkütmeden alırsanız, devam... v.s.

rastgele...

Acemi balikci 10 bunu beğendi.
  3. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    300-500 gr lık sargoza kullandığın iğne büyük,2-3 hatta 4 numara iğne uygun olur.Sargoz (gerçek karagöz,balta baş) atraksiyonların başrol oyuncusudur,yemi ağzında geveler sonra ani fırlar,balık büyükse bu arada yutar ağızlar,küçükse tasmayı yiyince bırakır yada yem ve iğne kurtulur.İĞNE BOYUTUNA GÖRE YEM SEÇİP SABIRLA BEKLE,YÜRÜMEYE BAŞLADIMI BİRAZ YOL VER(bir kiiii üç dört ya bismillah...) tasmala ....

Acemi balikci 10 ve guney bunu beğendi.