..:: Balıkcı kemanı::..

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında fubo tarafından paylaşıldı.

1. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    Ustalar hiç böğle bir şey duydunuzmu bilmiyorum,ama size baştan anlatmak istiyorum yaşadığım yerde çok iri yayınlar var misinamı nekadar kalın nekadar uzunda sarsam çogu zaman bunları daha göremeden 5-7 bilyalı oltamla dahi makarayı bile saramadan misinayı kopartıp kaçırıyorum...Uzun süredir misinanın kopmaması için ne yapacağımı düşüm denemediğim misina kalmadı yayın için özel ipek misinalar da dahil.Şimdi konuya geleyim iki yıl kadar önce b,r belgeselde uzak doğuda bir balık avı macerası islerken iki uzak doğulu muhtemelen oranın köylerinde yasayan ellerinde düzgün oltaları dahi yoktu aynı bizim Türkye de kullandığımız kasnak tarzı birşeye sarılmış misina ve iğneden oluşuyordu oltalarını kontrol ettiklerinde bir tanesinin çok iri bir balık olduğunu ve çekemediklerine televizyonda şahit oluyordum adamlar dan bir tanesi yerden normal bir ağaç dalı buldu (baktılar ki misina kopacak oltayı hiç çekmediler) ve başladı misina uzerinde bu dalı sürtmeye adam bir yandanda anlatıyordu işte bunun bu balığı uyutacığını ve hiç direnmeden sudan çıkacağını felan tabi benim merakım iiice arttı ne balığı yakaladıkları konusunda evet dedikleri gibi de oldu 2 metre ye yakın bir balığı sudan çıkardılar balıkta yayının ta kendisiydi işin ilginci doğaya saygılarından ötürü yayını geri bıraktılar tabi ben bu olayı unutmustum geçen pazar belki inanmıyacaksınız ama beni ve bir arkadaşımı suya çekmeye çalışan bir yayını oltamıza taktık ve tabi ipi kopardık ve kaçırdık şimdi ben bu tekniği bilen ustalarımız varmı sormak istiyorum sizce böğle birşeyu olabilirmi bilgilenmekl istiyorum gerçi ilk yayın avımda bunu deniycem ama herzaman büyük yayın takılacak diye bir kural yok ama bazen ufaklarıda takılıyor ben,im sorum böğle birşey duyan varmı yoksa ben bunu rüyam da felan gördümde :D kafamdanmı uyduruyorum merak ediyorum

2. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Bende yanıtları merak ediyorum, olabilir mi böyle bir şey.
    Elimizdeki misinayı kemanın teli gibi bir çubukla çalar gibi yaparsak balık uyurmu ki..

3. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    titreşim olduğundan beyni filan sulanmış olamaz mı :D:D:D:confused:

4. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    gerçekten ilginç hadi bakalım ustalar

5. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    abi gerçekten çok ilginç geçen gün yatarken aklıma geldi birden neyapsamda misinayı koparmadan çeksem bu yayınları derken tak aklıma geldi birden ama aradan bayağı zaman geçtiği için belgeslin ismini hatırlayamıyorum okadar aradım internette ama bulamadım yada beniğm yatarken bir yanım açıkta kalmış:D

6. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    :D:D:D

aradim fakat bulamadim tolga, forumda daha once makinalarin sararken trrrrr sesi cikarmalarinin buna benzer bir mantigi olduguna dair bazi mesajlar yazilmisti, o mesaj sahipleri aciklayabilir sanirim...

7. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    abi saol çok iii hatırtlıyorum bu yöntemle balığı çektiler balık zerre direnmedi o hareketten sonra aslında sormamın sebebi belki reytşing amaçlıu bir programda olabilir diğe düşünüyorum ama gende deneyip görücem

8. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Cok ilginc. Hadi bakalim ne cikacak.

9. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    Evet!Bende onu soracaktım:)Benim cıkrıkta normal mod ve ''tırrr''sesi cıkaran mod var.Bu ''tırrrr'' sesinin yada titreşimin ne için olduğu hakkında ustalardan yardım lütfen..!Böye ince mevzulara bayılırım:)