balıklar için özel sinyal üretilmiş(Fishmax)

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında sinansarma tarafından paylaşıldı.

1. sinansarma

sinansarma

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg Halili+2850 gr kofana
    :confused: Arkadaşlar aşagıda açıklanan ürünü kullanan varmı.Lütfen görüş bildirin.:confused:

[​IMG][/URL][/IMG]

*burdan sonrası alıntıdır.
    FISHMAX NEDİR?
    Tatlı yada tuzlu suda elektronik balık çekicisi, çok ve büyük balık yakalamak için mucize cihaz...
    - Tüm makara kutularına uygundur.
    - Tamamen bağımsızdır
    - Sabit batarya su geçirmez.
    - Balığı etkiler ve çeker.
    - Yön fark etmez direkt çeker.
    - Sabit balık tutma şansı.
    - Hiçbir montaja gerek yok
    İŞLEVİ ;
    Fishmax balıkları çeken 4 büyük duyumsal uyarıcı üretir. Görüş,ses,sesli titreşim ve elektriksel duyarlılık. Geniş araştırmalar ve deneyimler sonucu elde edilmiştir. Fishmax IRD lâboratuarı tarafından daha çok balık çeken bu uyarıcıları çok etkili yapmak için dizayn edilmiştir. Fishmax balıkların duyularına ve hareketlerine doğal çekim katalizörü gibi darbe yaratır. Ürün tamamen bağımsız olup güçlü batarya ile güçlendirilmiştir ve çok pahalı değildir. Yüzlerce saat kullanılır. Fishmax suya bırakıldığında aparat otomatik olarak balıkların duyularına çekici sinyaller kombinasyonu göndermeye başlar. Fishmax herhangi bir makara kutusuna yada balıkçıların paketine konabilecek şekilde yeterince küçüktür. Çalışmalar sonucu Büyük balıklar uyarıcılara, özelikle küçük balıklardan daha fazla tepki vermekte, bunun anlamı ise balıkçılar artık büyük balık yakalayacak demektir.
    FISHMAX NASIL ÇALIŞIR
    Fishmax' ın işlevini anlamak için kullanıcının dünya genelinde aquatik ve denizbilimindeki bilim adamlarınca bilinen 4 temel balık duyumunu bilmesi gerekir. Yaşanılan çevrede başarıyla hayatta kalma organizmanın duyumları ile çevresinden bilgi edinme yeteneğine bağlıdır. Balıklar da bizim sahip olduğumuz bazı duyulara sahiptir. Onlar görebilir,koklayabilir,dokunabilir, hissedebilir ve tat alabilirler. Onlar aynı zamanda bizim sahip olmadığımız bazı duyulara da sahiptir. Elektro-kabul gibi. Balıklar ışığı-sesi-titreşimi-elektriği hissedebilirler.
    Işık: balıklar çok güçlü görüş duyusuna sahiptir. Bu onların yiyecek ,sığınak , eş bulmasına ve yırtıcı hayvanlardan kaçmasına yardımcı olur.
    Ses ve Titreşim: Ses ve titreşim suda havadan olduğundan 4 kat daha hızlı ilerler. Suda dalgalar 5000feet/saniyede gider.
    Elektrik: Balıklar elektrik potansiyelini (Voltaj)algılamak için özel organa sahiptir. Pitlerin kümeleri köpekbalıklarında elektro kabul sistemlerinden oluşur. Bu lorenzinin ampullasesi olarak adlandırılır. Bunlar derideki kanallardır. Jelatin benzeri malzeme ile doludur ve aynı zamanda sensörlü hücreler içerir.

FISHMAX
    Yüzyıllar boyunca mühendislerin ve balıkçıların benzer şekilde tek bir amaçları olmuştur. Mümkün oldukça çok ve büyük balık çekmek . Tuhaf olan şey ise çekicinin dizaynı idi. Her tür balığa karşılık vermek için birden fazla sensörlü aparatın uygulanması gerekiyordu, şu ana kadar sadece çekimin tek modu güvenilirdi. Eski yöntemler göreceli miktarda çok balığı etkilerken tatmin edecek kadar büyük balık çekemiyordu. Fishmax i kullanarak tam pozitif şarj üreteceksiniz ve balık tutma başarınızda önemli iyileşmeleri anında fark edeceksiniz. Fishmax bazı zamanlarda yarattığı sinyal nedeniyle balık taşkınlığı yaratabilir. Fishmax le sadece çok balık çekip yakalamayacaksınız aynı zamanda büyük balık çekip yakalayacaksınız.

Son düzenleme: 5 Temmuz 2006
  2. hezekiel

hezekiel

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Palamut 700-800 gr
    arkadaslar ben bu cıhazdan kullandım sandalla acıldıgımda kullanma sansım oldu valla bır yararını gordunmu dersenız cokta fark edılen bır durum yok ama bu cıhazı ne zamankı sandalla acılıpta suya daldırıyorum yunuslar cıkıp gelıyor hatta bır keresınde sandala o kadar yanastılarkı o sevımlı hayvan tırstırdı resmen cekıyormu cok buyuk rastlantı degılse cekıyor dıyebılırız ama yunus alet hala bende duruyor uzun suredırde hıc kullanmadım tavsıye edermısın dersenız bence gereksız hadı kalın salıcakla

rastgele

3. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    En güzeli at oltanı suya bekle kısmetini.Ne gerek var ki böyle aletlere.Amatör bir balıkçı için bence son derece gereksiz ve amatörlüğe yakışmayan bir yardımcı aparat.hadi şu sonarları anlayabilirim,ki o da sadece zemin yapısını incelemekte kullanılırsa.Bilmeiğimiz bir yerde atış yapaıyorsak zeminde takıntı vs. olup olmadığını öğrenmek takımlara zaiyat vermemizi önler diye...

4. sinansarma

sinansarma

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg Halili+2850 gr kofana
    kartal06 kardeş msn den bana ulaş yerini söyliyeyim.Fakat hezekıel arkadaşın dediği gibi yunuslar gelecekse bence hiç gerek yok.Çünkü yunus olan yerde balık tutulmaz.Ben sadece kullanmayı düşünüyordum.fakat şuandan itibaren mantıksız geliyo.Bilegimizin hakkıyla alırız balığı değilmi :)

5. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    burda bunu bir zamanlar satan bir abimiz vardı valla satan birisi olarak onun dediği hiç bir işe yaramıyor :(

6. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Bu tip araçların kullanılması amatör balıkçılar açısından pek cazip değil bence.Çünkü önemli olan sabırla beklemek ve sonunda bir sürprizle karşılaşmak.İşin en güzel anı zaten burada.Geleceğinden emin olduktan sonra o işin ne sürprizi ne de zevki kalır.Tuncer arkadaşımızında dediği gibi at oltanı kısmetini bekle.İşte amatör balıkçılık ruhu bu!

7. fatih av

fatih av

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 4,5 kg
    Fatih Av

SELAM SİNAN İSPARTADAN ÜMİT BEN AV MALZEMELRİ ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUM DEDİGİN ALETİ NEREDE BULA BİLİRİM BİLDİRİRSEN SEVİNİRİM MSN fatihtekstil_isparta@hotmail.com bana ulaşırmısın rastgele

8. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Ne yani yukarıda onca arkadaşın işe yaramıyor demesine rağmen bu cihazlardan satmayımı düşünüyorsun.Anladığım kadarıyla bu cihaz su içerisinde eloktro manyetik dalgalar yayıyor ve direk merkezi sinir sistmlerine uyarıda bulunuyor.Eko sistemde balıkların hareket-üreme ve beslenme alışkanlıklarını direkt olarak olumsuz yönde etkileyebileceğini düşünüyorum.Bence satmazsanız iyi olur.Hatırlarsanız daha önce av malzemecilerinin daha önce doğal tahtibatı hiçe sayarak sattıkları milyonlarca tırıvırıyı piyasaya satmaları sonunda avlaklar o eski günlerinden artık çok uzak.Nerde zararlı bir şey varsa zaten ertesi gün güzel ülkemde bitiyor bu anlamda siz malzemecilerede görevler düşüyor.Biraz daha hassasiyet lütfen saygılarımla.......

9. kasabalı

kasabalı

Favori Kamış:
    olta ve elle
    En İyi Avı:
    yayın 19 kılo 150 cm
    nerden temın edebileceğimizi bulursan gönderirsen sevinirim

10. reancarne

reancarne

Favori Kamış:
    olta / zıpkın
    En İyi Avı:
    lüfer 4.5 kg.
    şahesen ben de bu tip cihaz kullanımı etik bulmuyorum . mazmuz eski ve gelenksel bir yöntem . ancak bu scuba ile gece dalışı kadar "denge dışı" bir davranış bence...:mad:

11. ruludag

ruludag

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    3.5 SAZAN
    ARKADASLAR BUNLAR MALZEMEYİ SATAN SİTEDEKİ YORUMLAR GERİSİ SİZE KALMIS............

================================================================================

Bu ürün hakkında yapılan yorumlar
    02.11.2006 13:14:57
    Arkadaşlar ben bu cihazı 3 yıl önce almıştım.Bu ürünle daha fazla balık yakalıyacam diye sürekli balığa gittim.Ayaklarıma karasular indi pek faydasını göremedim.

BÜLENT USLU

================================================================================

11.10.2006 15:03:29
    Bu cihazdan bende aldım. Hem teknede hem de karadan denedim. Faydası var mı yok mu belli değil. Ama ben ve yanımdakiler balık tutamıyor. Ya denizde çağırılacak balık yok. Ya da bu cihaz işlevini ters yerine getiriyor. Üst kısmındaki bağlantı yeri çıkacak gibi. Oraya da 2 adet kablo kelepçesi ile sıkıştırdım. Çıkma durumu söz konusu değil. Her hafta balığa gidiyorum. Aletin faydası var mı yok mu yakın zamanda belli olur herhalde....

MÜJDAT ÇELİK

12.09.2006 10:57:33
    Rastgele... Ben bu ürünü yaklaşık iki ay önce aldım ancak bir kez kullanabildim.( Şayet yanlış kullanmadıysam ) Üzülerek belirtmeliyim ki ; balık çağırmakta '' Geh bili bili '' demek ne kadar yararlı ise bu üründe o kadar yararlıdır.

Serkan SUBAŞ

02.09.2006 13:54:42
    Arkadaşlar ben bu ürünü aldım ve alır almaz balık tutmaya gittim.Ürün güzel çalışıyor ve 2 tane yaklaşık 1 kg gelen domuz balığı(alanya'da domuz balığı diye biliniyor)yakaladım.Daha önce bu büyüklükte yakalayamadım.Belki şans belki de fishmax yüzünden ancak cihazın tek kusuru baş tarafında misinanın bağlandığı kırmızı kısım çok çabuk çıkıyor.bağlayıp denize attığınız zaman bu kısım cihazdan ayrılıp denizin dibinde kalabilir.Bende son anda farkettim ve misina ile tabanına sıkıca bağladım.Cihazı alan arkadaşlar buna dikkat etsinler.Eğer böyle birşey cihazda olmuyorsa o zaman bana gelen cihaz bozuk.

zülfikar karabulut

30.08.2006 21:04:17
    sunu belirtmeyi unuttum cok onemli. tatlı su balıkcıları alet tatlı suda kutupları baglamassanız sadece ışık yanıp sonuyo tam performans calısmıyo titresim vs. telle baglayıp deneyin mutlaka. tatlı su tuzlu su kadar iletken olmadıgı icin alet sadece ışık yakıp sonduruyo. cok onemli

mehmet uğur dirim

30.08.2006 21:01:08
    evt nihayet bi kac kere gittim balıga gece gunduz denemedigim sekil ve derinlik kalmadı saatlerce ama sonuc negatif. hic bir yararını gormedim cok uzgunum

mehmet uğur dirim

24.08.2006 01:33:42
    Ürünü satın aldım. Kısa zamanda geldi ama ben bi turlu balıga gidemedim. sonucu mutlaka yazıcam. Akvaryumda super calısıyo ama suda varki benim balıklar her zaman ac. ne girse suya zaten saldırıyolar :)

mehmet uğur dirim

22.08.2006 10:40:47
    heralde guzel bır makınedır ama fiyatı bıraz daha ucuz olsa daha çok talep gelecegıne inanıyorum

adnan özyılmaz

21.08.2006 12:53:31
    güzel bir alete benziyor ama daha önce hiç kullanılmamış bir alet için sanki fiatı biraz cazip olsa düşünülebilir saygılar

habib açıkgöz