Balıkların ahı

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında nadirtürker tarafından paylaşıldı.

1. nadirtürker

nadirtürker

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    30 kg yayın
    Baştan söyliyeyim ''Bu olay cahiliye döneminde yaşanmıştır'' Yine doksanlar yine Mehmet yine alibeybarajı ama bu sefer Pirinççi köy.Bayram tatili hafta sonu tatiliyle birleşti mayısın ilk haftası daha sezon başlamadı ama kıriz geçiriyoruz dayanamadık gittik.Oltaları attık tık yok gece saat bir oldu Mehmet karşı kıyıda balık kuyruk vuruyor dedi,diikkat kesildik hakikaten doğru biraz daha bekledik burda birşey yok karşısı şakır şakır balık oynuyor.Aldık birer olta koyu dolandık usulca balıkların oynadığı yere attık.Eee hani balıklar hani şakır şukur oynuyorlardı gözümle görmüştüm.Suyun kenarına oturduk hiç ses çıkarmıyoruz hiç konuşmuyoruz,Aaa oda ne iki karış suda sırt yüzgeçleri suyun dışında bir kara sazan çıktı geldi önümüzden geçiyor,arkasında birtane daha, bir tane daha biraz ötede çapak balıkları kendilerini kıyıya vuruyor resmen karaya çıkıyorlar.Mehmet' e işaret ettim ayağa kalkmadan usul usul geriye çekildik.Oğlum koş kepçeyi getir,aldı geldi,kepçeyi dikine suyun içine koydum sapı elimde put gibi duruyorum,tam kepçeye yarım metre kalıyor yön değiştirip etrafından dolanıyorlar.Düşünsenize üç, beş, on, onbeş kg balıklar çift çift olup sanki resmi geçit yapıyorlar.Suyun içine girdim kepçeyi yatık koydum yok yaklaştılarmı etrafımdan dolanıyorlar,bu böyle olmayacak çıktım dışarı.Tahtadan ve aleminyum borudan yaptığımız kamış sehpalarının birisinin malzemelerinden ve motorlara yükü sabitlemek için kullandığımız serum lastiklerinden ilken bir zıpkın yaptım kafaya koydum burdan bir balık alacam.Soyundum girdim suya birkaç başarısıs atış yaptım zıpkının misinasını kopartım inadim inat daldım buldum zıpkını.Gözüme kestirdiğim bir çift kuzunun peşine takıldım Mehmet'te kıyıdan benitakip ediyor bir türlü uygun mesafeyi yakalıyamıyorum nasılsa koyun azından giriş çıkış yapıyorlar diye açık alıp koyun azında beklemeye başladım.Bir baktım onlarda beni açık alıp beş metre arkama geçmişler düştüm peşlerine,ha şimdi,ha şimdi ne mümkün, bir ara bastığım zeminde fark hissettim ama batmıyor sert zemin diye aldırmadım zaten biraz daha yakalayamassam balıklar açıha çıkacak derken iki ayağım birden dizlerimi geçecek kadar gömülüverdi.Baştan nedense hiç korkmadım sağ ayağımı çektim gelmiyor sol ayağımı çektim gelmiyor kafam suyun içinde kaldı? işte o anda adrenalin salgılanıyor ve insan saniyede binlerce şey düşünebiliyor sakin olmam gerektiğini ve son şans popomun üstüne oturarak sağ ayağımı çektim yavaş,yavaş çıktı sonra sol ayağımı çıkarttım,dipten yüzerek o mekandan biraz uzaklaştım,su üstüne çıktığımda saplandığım mekana baktığımda tam manda ağırının önü olduğunu ve manda gübrelerinin sular yüksek olduğundan suyun altında kaldığını anladım.Kıyıya giderken baktım Mehmet çizmeyi montu çıkartmış geliyor beni görünce olduğu yerde bekledi.
    Mehmet=Nooldu ya daldın çıkmadın?
    Ben=Nolcak bok yoluna gidiyoduk

2. bluemarlin

bluemarlin

Favori Kamış:
    Olta hertürlüsü
    En İyi Avı:
    Bundan sonra inşallah Yayın ve Sinarit olacak
    Paylaşım için teşekkurler iyiki aramızdasınız valla ne diyim.

3. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    aman dikkat

4. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı: