Balıklı Ova-Karaburun Koyları

Konu, 'Bölgeler' kısmında Samet Eryavuz tarafından paylaşıldı.

1. Samet Eryavuz

Samet Eryavuz Samet Eryavuz

Favori Kamış:
    Okuma V system 2.40 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar Cy-40
    Gecen Gunlerde Bir arkadasımın Telefonu uzerine Yeni bir Yer bulundugu solendi.
    Bunu Sizlerle Paylaşmak istedim olurda İzmirde Farklı BOlgeler ararsanız Sizi Tatmin edebilir belki.
    KAraburuna Giderken BalıkOvaya girdiginizde Sola Yukarı Dogru Bir yol Ayrılıyor Yanlızca 1 yol var kasabanın Girişinde Sola yukarı Giden.Oradan 3-4 KM ilerde yol bitiyor Ozel mulke giriş var.Malzemelerle birlikte 200 metre yurumek gerekiyor koya gitmek icin.yaklasık 5-6 saat avlanmada 8 parca İri Çipura ve Fazlasıylada Lidaki Yakalanmış.Karagözlerde Fazlasıyla varmıs.İlginc bir bolde 10 Metre SOlu Kumluk 10 metre Sagı Kayalık.hangi Türü yakalamak isterseniz sizi tatmin edebilir diye dusunuyorum.

2. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Balıklıova'dan sola ayrılırsanız sadece ama sadece dağlara veya Balıklıova'nın arkasına varırsınız. En iyi ihtimalle Ildır-Gerence yoluna. Bu bilgi yanıltıcı bir bilgi. Tarif kesinlikle yanlış. Korkarım size yanlış bilgi vermişler. Yada tam olarak yerini söylememişler sizi yanıltmışlar bu şekilde söyledilerse...

3. Samet Eryavuz

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar Cy-40
    Söylenilen bu eger daha once giden bir arkadas varsa Tarif ettigim yeri Onaylarsa Dogrulugu Kanıtlanır.Eger Gitseydim Daha acık bir adres verebilirdim.En kotu Koyun adını Ogrenirim onuda buraya yazarım bilen daha iyi adres acıklaması verir.Tesekkurler ilgin icin.

4. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    abi bence sen hic adres verme...sonra gider herkez kurutur orayi..birak kendinde sakli kalsin*:)

5. Samet Eryavuz

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar Cy-40
    Keske gidebilsem Daha aylar var turkiyeye donmeme.Maksat artık heryerde benim gorusum adam gibi balık cıkaramamaktansa orayı tavsiye ettim.Moderatorde silerse konuda kapanır ozaman.

6. ayavlal

ayavlal ayhan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kayda değer büyüklükte bir şey tutamadım maalesef
    Kardeş balıkova da sola gidersen zeytin toplarsın anca

7. Yanlızca Zeytin mi...:confused:
    Enginar da var ;)

8. Samet Eryavuz

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar Cy-40
    Öyle diyorsanız oyledir ozaman.

9. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Balıklıova dan sola donunce ıldırıya gidilir.Özel mülk dediginiz yer bir sitedir ve icinden arabayla da gecebilirsiniz.Siteden asagıya sahile stabilize bir yol vardır ve araba da inebilir.Tam karsısında kucuk bir ada vardır.Sol tarafında durmuş yasar ın balık ciftligi vardır(pınar).Bolca çipura mevcuttur hatta 60 yasında teyzeler 2 saatte 8 tane tutarlar(bizim hic tutamadıgımız gun.)Adada tek basına bir adam yasar ve soylentiye gore gecmiste muhendistir ve sonradan hayata kızıp elektriksiz ve yalnız yasamayı secmis ve inzivaya cekilmistir(zararsızdır).olta attıgınız yerde mukavvalardan yapılmıs bir evde emekli bir cift yılın altı ayı yasamaktadır ve muhtemelen birseye ihtiyacınız oldugunda sizi gulumseyerek karsılayacaktır.O bolgede yasayan insanlar dısarıdan balık tutmaya gelenleri pek sevmezler en ufak yanlış hareketinizde (gece fenerle dalmak gibi) muhtemelen 10 dk sonra jandarma gelecektir..

10. Samet Eryavuz

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar Cy-40
    Özel mülk dedikleride O sitedir Herhalde.Gorevli Zorluk cıkarmıs gecmelerinde.Bana solenen bu Sanıyorum bahsettikleri yerde Orası.Tekrar soluyorum gitmedim gormedim Afıınıza sıgınıyorum ama Kardeşim dedigim adamda Bulgaristana telefon acıp yalanmı soleyecek.O teyzelerin tuttugu cipuraları bulayaman insanlar oldugu icin soledim yanlısta anlama sana lafım degil amacım sadece paylasmaktı.Egeli Cipurayı cok sever Amacım baska bir sey degil.Saygılarımla Son sozumde BU olacak konu hakkında.

11. Samet Eryavuz

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar Cy-40
    Carpe Saolasın Oyle bir yerin olduguna dair Beni yalancı cıkarmadıgın icin.

12. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA

balıklıovadan sola dönünce öyle 3-4 kilometre sonra varabileceğiniz bir yer yok en yakın yer tahminen 15-20 km ve yolu kötü

13. nuri usta

nuri usta

Favori Kamış:
    olta tekne
    En İyi Avı:
    çupra 490 gr
    kardeşim senin dediğin doğru

kardeşim senin dediğin doğru sen diyer arkadaşların kusuruna bakma onlar daha balıklıova,nın nerde olduğunu bilmiyorlar senin değin yerde site var muhtelemen orası yer olarak balıklı ovaya girdiğinde kahveler ve ekmek fırını olan yeri geçtiğinde çıkışa doğru varmadan yol hafif sağa viraj var orada sola dönülecek YANİ ÇARŞININ BİTTİĞİ YERDEN HEMEN SOLA YOL VAR ORASI SENİN DEDİĞİN YER BİLGİLERİN DOĞRU SENİN diyer arkadaşlar zeytin ve enginarla uğraşa dursun benbi ora ları yoklamaya gideyim bilgilerin için sağol.

14. Samet Eryavuz

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar Cy-40
    Rica ederim nuri abi.Bunu yazdıgımda ben bulgaristandaydım.Turkiyeye geldigimde gittim gordum avlandım.Lidaki ve cipura var hafif kumluk hafifte kayalık dibi.
    Siteye girdik.Sitenin icinden gectik sahile cıktık sahilde sag tarafta koy var oradan avlandık.

15. bartabas

bartabas

Favori Kamış:
    kamış olta
    En İyi Avı:
    alabalık bir kiloya yakında sanırım
    nuri abi samet kardeş izmirden balıklı ovaya doğru giderken yol sola ayrılırsa yani direk kayalır bir yere çıkıyorsun. bi resimle anlatırsanız en azından insanlar gitçekleri yeri bilirler. eğer sağ diyorsan dediğin doğru balıklı ovaya girerken yada girdikten hemen sonra sağa toprak ışıksız bir yola giriyorsun hafif tepeye doğru ama orasımı bende bilmiyorum senin tarif ettiğin yer, :cool:

16. tango1961

tango1961 Tufan Yüksel

Biraz geç olacak ama yinede yazayım. Balıklıovadan sola ıldır/Çeşme karaburun yol ayrımı çıkar. Yaklaşık 1-2 kilometre sonra ıldır karaburun yol ayrımına gelinir. Karaburun istikametinde devam edince yarımadanın ege denizi tarafına doğru yol alırsınız. Bu yol üstünde ilk karşınıza çıkacak yer İltur (yanılmıyorsam) sitesidir. Sonra yol boyunca ege tarafında (körfezden çıkılmış oluyor) irili ufaklı balık çiftliklerini görürsünüz. Bu doğrultuda balık avlayabileceğiniz yer bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

17. selimlee

selimlee

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kıyıdan3 mt.10cm.suda1200gr.levrek
    balıklıovadan sola dönünce gerenceye çokarsın ve solda ıldıra.güzel avlaklardır.arkadaşın tanıdığı mesafe olarak yanılmış olabişlir bu tür hesaplamalartı herkes karıştıra bilir.ama çokta uzak değil 3-4 km. değilde 10*12 km sonra denize kavuşursunuz.zeytinliği takip et:D

18. hasan140

hasan140

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    900 gr çupra
    kardeşim orasının adı iltur sitesi