Balıklıova Körfez Raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında granyoz tarafından paylaşıldı.

1. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Bu güzel günde Mehmet arkadaşımla beraber Balıklıova Körfez'den avlandık. Hava tüm gün dümdüzdü. Yeterli balık vuruşu alamadık. Akşam suyuna Karaburun Saipaltı'na gittik mendireğin önünden arkasından denemeler yaptık tek vuruş almadan günü tamamladık. Tüm günü Mehmet'in yakaladığı mırmır ve barbun ile tamamladık. Köpeğim Eddie ise bizimle dalga geçermiş gibi yattığı yerden bizi seyretti. :) Yem olarak dondurulmuş mamun kullandık.
    Son olarak günün sürprizi Cihangir Abi ve Eşi'nden geldi.

Cihangir Abi ve Eşi ise bize günün sürpriz ziyaretini yaptı.

2. Komutanım ve yengem,

Bu iki gereksizle ne işiniz olabilir anlam veremedim açıkçası:)

3. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Ohh süper,ekibe bakın :)
    Mehmet abicim öyle ya da böyle tecrübesini konuşturup boş dönmüyor maşallah;)
    Ben oturduğum yerde çatladım arkadaşlar,herkes değerlendirmiş günü:eek:
    Nail bu arada Allah aşkına Eddie ile tanıştır bizi,içim gidiyor içiiiim:eek:

4. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Mehmet ile Nail'in Pazar günü avlaklarına gideceklerini bir gün önceden öğrenmiştim. Bu gün İzmir'de inanılmaz güzel ve ılık bir hava vardı. Sabah evde kahvaltıyı yaparken eşimle bu günü bir Karaburun turu ile değerlendirmeye karar verdik. Arabaya atlayıp yola koyulduk. Mehmet'in daha önce yaptığı tarife göre evden yaklaşık 100 km sonra yoldan görülmeyen gizli:) avlaklarını bulduk ve onlara sürpriz bir ziyaret yaptık..
    Maşallah balık adedi resimlerde görüldüğü kadardı ama çay demli, mangal yanık vaziyette idi.. İkram ettikleri çay çok hora geçti. Tadı orada daha güzel oluyor. Yemeğe kalmamız konusundaki ısrarlarını daha gideceğimiz çok yolumuz olduğu için kabul edemedik. Bir başka sefere inşallah. Daha önce bizim organizsayonlara deniz tuttuğundan fiilen hiç katılmamış olan eşim , arkadaşların, çaydanlık, ocak ve mangal gibi pratik mutfak takımlarını, hele Nail'in eve çaktırmadan getirmiş olduğu tuzluk ve çay kaşıklarını görüncemutfak teşkilatının mükemmelliği karşısında gözlerine inanamadı. ( Nail çeyizden olduğunu itiraf etti sonunda..:):) )

Nail'in minik yaramazını birazcık daha mıncıkladıktan sonra arkadaşlarımızı bu keyifli avları ve öğle yemekleri ile başbaşa bırakıp biz Karaburun'a devam ettik...

5. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Burak Eddie'de sizlerle tanışmayı çok istiyor. Bu gidişle Eddie ile tanışma Organizasyonu yapacağım herhalde :)

6. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Süper fikir :D Baksana kerataya yahu nasıl bakıyor anlamlı anlamlı :)
    Beni mıncıklayıııın beni mıncıklayıııııın diye haykırıyor resmen :D

7. sevigili dostlar ne şartlarda olursa olsun bir fırsat ancak bu kadar iyi değerlendirilir.. bir de apartman balıkçısı der kendine.:) ya tekneyle çıkabilsen ya erken kalkabilsen.:) yandı balıklar..:)

8. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Arkadaşlar çok keyifli bir gün olmuş bence , ellerinize ayaklarınıza sağlık;)

9. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Aslında çok şey söylemeye gerek yok. Körfez'e gelirken çektiğim bu resim aslında günün nasıl geçeceğini gösterir gibiydi:D .

Sevgili Nail'in hakkını ödeyemem doğrusu daha önceki hafta güzel havada balığa gidemediğim için epey üzülmüştüm. Bu hafta da gidemeseydim sanırım hiç güzel olmayacaktı. Beni kırmadı ve eşlik etti. Malum ayın 14 ü olunca balığa tek başına gidemiyor insan memur olarak. Çay ve yemek için de ayrıca teşekkürler.
    Ve siz Cihangir abi ve sevgili eşi Hatice hanım, sizlere ayrıca teşekkürler. Ne iyi ettinizde geldiniz. Fakat arkadaşlar aşağıya iniş baya bir uzun. Yağmurdan dolayı heryer çamur. Ama bildiğiniz çamur değil. İki adım atınca ayakkabıların her biri iki kilo oluyor. Pek de düz olmayan bir yerden iniyorsunuz. Sevgili eşi Cihangir abiyi aşağıya inene kadar epey bir hırpalamış:D . Yediği dayaktan bitkin düşmüş sevgili komutanımız:D :D . Gerçekten de ne iyi ettiniz. Beraber içilen bir bardak çayın tadına gerçekten doyum olmuyor.

Eğer ilk gittiğimizdeki hava olsaydı tahmin ediyorum ki balıkların devamı olacaktı. Fakat keşişlemeden esemeye bşlayan hafif rüzgar tüm dengeleri alt üst etti. Körfezin havasını yakalamak gerçekten zordur. Yaprak kımıldamadığı ve denizin dümdüz olduğu zamanlarda güzel balık yapar Yani bilinenin aksine çırpıntıda balık olmaz. Kıyıdan avlana avlana balık yakalamamaya alışmış biri olarak oltaya bir saatte birşey vurmamasına alışıyorsunuz. Burada sabır devreye giriyor. Sabırsızsanız körfezde en fazla bir saat durursunuz. Yada yem takmaktan yorulursunuz. Körfez için sadece bu iki ihtimal sözkonusudur.

Saipaltında canlı varlık kalmamış. Isparoz bile yok. Levrek olmadığını daha önce Mustafa zaten söylemişti. Sadece Karafatmalar(çatalkuyruklar) ve kaya balıkları var. Nail küçük bir Orfoz yavrusu yakaldı ve suya iade etti. Bşkada birşey yok. Sadece çiğ yağmaya başlayınca insanı donduran hafif rüzgar var.

Toplamda bir mırmır bir barbun iki trakonya ve bir hanozla günü tamamladım. Hanoza dikkat çekmek istiyorum. Bu güne kadar kıyıdan hiç hanoz yakalamamıştım orda sadece ben değil kimse yakalamamıştı. Sanırım ilerdeki eriştelikler biraz daha büyüyerek kıyıya yaklaştılar.

10. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    super olmus sevgili dostlarım elinize saglık

11. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Bülent abim, erken klkmasına kalkarım ama tekne için değil;) :)

12. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Oltaları atmışsın, mangalını yakmışsın, çayını demlemişsin.
    Muhabbet almış yürümüş.
    Deniz kokusu ve dalgalar eşliğinde muhabbet koyulaşır.
    Arada bir oltalarına göz atarsın, arada bir yem değiştirirsin.
    Harika bir gün olur çıkar.

Balık mı ?
    Gelirse gelir, hoşgelir , sefalar getirir.

Bereketiniz daim, muhabbetiniz bol olsun arkadaşlar . :)

13. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    eh be pekmezci, anlamiyor musun, bundan boyle korfezde ben yoksam, sana balik da yok:D:D:D

benim gibi acemiye tutturdun, naile mi bi balik tutturamadin?

nail ben de cok gelmek istiyordum, pekmezci anlatmistir ama benim programlar karisikti, ama netice itibariyla surpriz bir av yaptim ben de bu haftasonu, raporu birazdan...

cihangir abi, ne guzel yapmissiniz, yengemle ben de tanismak isterdim, insallah bir organizasyona dahil olur kendisi de. first lady miz olur, fena mi?:)

bu arada pekmezci, hanos tutman eristelerin yaklasmasindan degil, sularin cekilmesinden olmasin? bu hafta bizim barinaktaki bircok tekne gene karaya oturmustu cekilmeden dolayi...

14. Vayyyy
    Apartman balıkçısı yine kıyıdan takılmış :D :D :D

Yanlız şu semavere takıldım. Sanki bana inat özellikle resimlenmiş.
    Lakin bunlar teknolojik alet arkadaşlar. Benim gibi kömürlü semaverden kullanın derim.

Günün trofesi çok hoş bir süpriz olmuş.

Daha nice güzel dostluklara hep beraber.

15. bulent

bulent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 2 kg
    Çok güzel bi gün geçirmişsiniz temiz hava deniz
    muhabbet gerisi hikaye.
    Birde donmuş yerine canlı mamun bulabilseydiniz bence tam süper olacakmış.:D

16. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Galiba haklısın sen yoksan bana balıkta yok. Ama Nailin hakkını yememek lazım o acemi değil belkide ondan balık gelmedi oltasına:D Belki de ben ondan acemiyim bana geldi balıklar.

Hanoza gelince nedenini bilemiyorum ama açıkcası hoşuma gitmedi...

17. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Apartman mapartman en azından balık tutuyom gittiğim zaman:D :D :D

18. AKIN74

AKIN74

Ne güzel ne güzel...:D

Sevgili dostum Mehmet Pekmezci olmazzz olmazzz...:p

Benim gibi bir acemi ile ava gitmediğin sürece bu iş olmazzz:D , profesyonel balıkçı Nail kardeşimiz sağolsun teşkilatı hazırlamış afiyetle yemişsiniz ama acemi şansına olan ihtiyacınızı göz önünde bulundurmamışsınız...Hiç doğru bulmadım.!!!

Bakıyorum ki ben olmayınca kayamda sahipsiz ve öksüz kalmış, ne diyelim bir başka sefere inşallah nasip olur da kayam ile özlem gideririm...

Cihangir Abim ve eşinin gelişi ayrı bir heyecan katmıştır körfeze ne iyi etmişler de gelmişler.;)

Ama Mehmet Kardeşim seni bu kış oldukça faal görüyorum, sanırım artık apartman balıkçılığını, Ahmet( Birahas) kardeşime kısa zamanda törenle altın tepside sunacaksın...:D

Güzel gün için sizleri tebrik ediyorum...

19. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Nail geçen gidişinde ateş yakmış kyanın dibinde islenmiş biraz ha bide soğuk kayanın yanında ateş yakınca çatlatmış senin kayayı. Haberin olsun. Faal olma konusuna gelince havalar soğusun pilim biter merak etme;) Namımı kimseye kaptırmam...

20. AKIN74

AKIN74