balıktan saymayıp küçümsediğiniz balık türleri?

Konu, 'Denizdeki Canlılar' kısmında silentfisher tarafından paylaşıldı.

1. onurt47

onurt47 ONUR

ısparoz balığı

2. Vallaha been böyle ilginç balıklar tutmayı daha çok sevviyoru hiç görmediğim ve yiyorum denemiş oluyorum bir deneyimim oluyor. :D :D

3. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    1- tekneden gece lüfer yemlisinde oltaya yapışan lüfer boyunda tatsız yavan azman istavritler.

2- karagöz ve skatros hayali ile dibe bırakılan oltalara dibe inmeden yapışan afacan izmaritler ve karagöz yapan ama izmarit yapmayan taş arama çalışmaları!

3- sinarit hayali ile gezdirdiğim 12 santimlik koca rapalama üst üste 10 santimlik hani balığının atlaması!!!! trakonyayı saymıyorum, en azından rapala boyu balığı yiyebilecek irilikteydi, atlaması mantıklıydı da hani ye ne oluyor? bir de oltada sallana sallana dayı dayı bana bakıyor "beğenemedin mi" diye :D hayır yani o rapala gerçek balık olsa ne yapacaksın? boyu senden büyük kardeşim allah allaaah!!! çok içimde kalmıştı anlatınca biraz rahatladım :)

4. barracuda_gs

barracuda_gs ...

Favori Kamış:
    cressi comanche 75,cressi trpic 2.5mm kıyafetcressi eldiven,cressicoltello knife ,strikepro 11.5 cm,
    En İyi Avı:
    800 gr kefal
    mandagöz

zarganaya attığında gelen mandagözler:mad:

5. ubujavine23

ubujavine23 mehmet

En İyi Avı:
    220 kg geyik balığı 1150 kodiak balığı,617 kg domuz balığı
    istavriite attım....sarıkanat geldı
    gelıncıge attım....istavrit geldi
    iskorpite attım... yaklasık 10 cm boyunda hamsı yada hamsıye cok benzeyen bı balık aldım kıyıdan bı metre acıkta
    lufere attım....mezgit geldi
    gelinciğe attım....4 kg vatoz geldi.....

6. gencbarmen1

gencbarmen1 burak

En İyi Avı:
    levrek 1.3 kilo
    mırmır a atıpta lapin veya ispari gelince büyük hayal kırıklığı oluo bende bi keresinde 9-10 yaşında babamla ilk balığa gittiğim dönemlerde ist. eminönünden çapari ile balığın kesildiği bi anda çinekop yakalamıştım o dönem bunun önemini bilmiodum ama şimdi anlattığımda bile inanmayanlar var xD

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Kıbrısa ekmek sarıp kefale atıyorsunuz, hadi kaya balığı, iskorpit neyse, ama nerden çıktıysa çıkıp gelen çupra oluyor.. Elbette sayıp döküyorsunuz ve güzelim kefalleri tutamıyorsunuz tırnaklarınız kemiriyorsunuz sinirden..

Bunlar sadece neye niyet neye kısmet vakası ki çok yaşanır.

Bu bağlamda cidden adam sayılmayacak bir balık varsa, olsa olsa istavrit olabilir. Yem olmak dışında hiç bir haysiyeti olmadığı gibi, kıbrıs hariç her şeye atlar, levrek takımı, lüfer takımı, zargana takımı, kurt, karides, midye, rapala vs. her tür takım ve yemi bozar..

8. cemal doğan

cemal doğan cemal doğan

Ben balığım diyen herşey gelebilir oltama

9. Krmcn54

Krmcn54 Kerimcan Duymuş

Favori Kamış:
    AlbaStar Premier
    Favori Makine:
    AlbaStar RR60
    En İyi Avı:
    Sakarya Nehri-Sazan-6.5
    En son avımda İstanbul/Tuzla da kaya balığından çok çekmiştim...Ufacık iki tane kaya balığı bile heyecanlanmanıza yetiyor... :):):)

10. kemmrt

kemmrt ALİ KEMAL

Favori Kamış:
    Shimano Beast Master
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    Levrek
    Karagöze niyetlenip papaz balığı ya da lapin çekmek tam bir fiyaskoydu benim için. Bunun defalarca başıma geldiği düşünülürse özellikle papaz balıklarını tek tek yakalayıp kıyıdaki küçük göletlere hapsedesim gelir hep.

11. LapinCash

LapinCash

Aynen tam yorum yazmaya geldim Ali abi senin yazını gördüm bende aynısını yazacaktım karagöze izmarite atıyorum hop lapin geliyor Kaya balıklarından kurbağa çeşidi geliyor olacak işmi.

12. BoYaLıK_BaLıK

BoYaLıK_BaLıK Ömer Can Özkan

Favori Makine:
    Albastar Weekend 50R
    En İyi Avı:
    25 cm çipura
    valla benim gelmesini hiç sevmediğim 2 tane balık var , biri gelincik biri tragonya. Hem bikere tragonyayı çıkartması çok dert oluyor. Bide birşey söylemek istiyorum. Bende egeliyim ve hanostan şikayet eden bazı arkadaşlar gördüm. Bence hanos çeşmede kıyıdan tutup oltaya geldiğinde "idare eder" niteliğinde bir durum teşkil ediyor. yani sonuçta hanosun büyükleri tavada yapıp yenince hem eti bol hem de lezzetli oluyor.

13. levrek hayalcisi

levrek hayalcisi tulga

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    lamda 40
    En İyi Avı:
    Çupra 750 Gr,Lüfer 600 gr,Trakonya 780 gr
    antalya konyaaltı sahillerinde sürekli oltaya gelen küçük sokarlar ve fare balıkları beni her zaman hayal kırıklığına uğratır.hele o sokarı zarar vermeden geri suya göndermek gerçekten zor iştir ve sürekli elim kolum uyuşur batan dikenlerinden.

14. menopiko

menopiko İbrahim GÜÇLÜ

Kefal, iskorpit, yayın.

15. BoYaLıK_BaLıK

BoYaLıK_BaLıK Ömer Can Özkan

Favori Makine:
    Albastar Weekend 50R
    En İyi Avı:
    25 cm çipura
    bidakka bidakka. Bence oltaya iskorpit gelmesi çok da kötü bir durum diil. Sonuçta eti şifalı ve güzel oluyo

16. xbro97

xbro97 Berk Buyruk

Favori Kamış:
    debra3
    Favori Makine:
    bg60
    En İyi Avı:
    12 kg sarıkuyruk
    İstavrit çaparisine gelen mezgite ve izmarit yemlisine gelen büyük mezgit boğazına kadar yutuyor hayvani. :C

17. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Remixon wınner 360mm 80-120 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC-55-Ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    Hep bir trança avlamak istemişimdir :)
    Gopez,izmarit,hanos...Özelliklede hanos :mad:

18. LapinCash

LapinCash

Evet hanos her halta atlıyor hanosla lapin çok benziyolar bi o bi o paslaşıyolar sanki.Hmm sıra sende bu oltaya ben atlayamam Lapincim :D:D