baraj ve göllerde turna bulunan yerler

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında turna_meps tarafından paylaşıldı.

 1. turna_meps

  turna_meps

  Mesajlar:
  117
  Şehir:
  ankara
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
  1-kesikköprü barajı: Büğüz köyüübüyük camili ve çeşme başı bölgelerinde alabalık çiftliğinin karşısındaki sazlık önleri hirfanlı sularının geldiği girdaplı bölgeler mezar önü mevki turna avı için ideal.

  2-köprüköy: Kum ocakları ve çevresi köprünün yakınlarında gölgelik bölgeler ve koy oluşmuş kayalık bölgeler kapulukya tarafına giden dar çevresi sazlık olan bölgeler.

  3-mogan gölü: Emmioğulları restorant'ının açıkları lojman borularının suya girdiği yerin 30-40 metre açıkları mogan parkın olduğu yerin açıklarındaki sazlık önlerinde.

  4-eymir gölü:Trt giriş kapısının hemen yakınındaki sazlık önleri gölün mogan kapısına doğru bulunan açıklıkta boruların 20 metre açığı odtu bağ evinin çevreleri oluşmuş burun bölgenin çevreleri.

  5-dikilital göleti:Arabaların girdiğinde ilk önümüze çıkan kaya taşlık bölge ve hmen onun solundaki koy ve gölün diğer ucunda oluşmuş adaların yakınları koyun sürülerinin otlatılduığı genelde ufak kulübenin önündeki yükseltide.

  6-çanıllı:Çanıllıda bulunan sazlık önleri ve ada gbi oluşmuş bölgenin çevreleri

  7-akdere göleti: Göletten su çekilen boruların açıklarındaki otluk bölgeler ve kyısı sazlıklarla kaplanmış bölgeler
   
 2. akrepp06

  akrepp06

  Mesajlar:
  40
  Şehir:
  ankara
  Favori Kamış:
  dipoltası kamış
  En İyi Avı:
  bizim dilmizde cay balığı diyoruz 1,5kğ
  rasgele doslar

  turna_meps slm bilgilerin çin teşekür ederim umarım bu bilgiler nerede avlanacamız açısından bize baya faydası olur tüm balıkçı doslarımıza rasgele iyi sezonlar gecirmelerini dilerim
   
  Son düzenleme: 16 Haziran 2006