Barajda alabalık avı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında no_panix tarafından paylaşıldı.

1. aslan_kral

aslan_kral Kubilay

Bende aynı şekilde 2.70 Dam 10-30 atarlıyla bu kaşıkları gayet güzel kullanıyorum. Kamışın elastikiyeti çok önemli seni atarken yormaması çok önemli. Özellikle dam kamışların en büyük özelliği sürekli at çek yapan arkadaşları ağırlığıyla yormaması ve elastikiyetiyle havada dönderme işlemini layıkıyla yerine getirmesidir...Ayrıca kaşığın aksiyonunu bozmamak için kaşığa dışarıdan müdahale de bulunmamanı tavsiye ederim. Ağırlık orjinalinde yoksa sonradan eklemek pek verimli olmuyor, orjinal aksiyonuna etki ediyor bu da avının verimini düşürür...

2. no_panix

no_panix mesut

Favori Kamış:
    carmoran bullfigter 2.70
    Favori Makine:
    okuma flame 30
    En İyi Avı:
    1.5kg müren
    bir sorum daha oalcak bu mepssleri nasıl baglıcaz rapala dugumuylrmı yoksa ozel bır dugumu varmı ?

3. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Kaşığı direkt misinaya düğümlemek tavsiye edilse de, sık-sık kaşık değiştirmek ihtiyacı duyarsan pratiklik açısından ve misinadaki olası burulmaları en aza indirmek için klipsli fırdöndü kullanabilirsin. Palomar düğümü en güvendiğim düğüm çeşididir. Düğümü sıkıp oturtmadan önce ıslatmayı da unutmamak gerek.:)

4. no_panix

no_panix mesut

Favori Kamış:
    carmoran bullfigter 2.70
    Favori Makine:
    okuma flame 30
    En İyi Avı:
    1.5kg müren
  5. aslan_kral

aslan_kral Kubilay

Ama seni uyarmıştım çok pahalı oradan alma demiştim av malzemeleri satan dükkanlarda aynısı 4 lira, küçükleri 3 lira...

6. no_panix

no_panix mesut

Favori Kamış:
    carmoran bullfigter 2.70
    Favori Makine:
    okuma flame 30
    En İyi Avı:
    1.5kg müren
    Bulundugum yerde baktım bulamadım izmire gitmem gerek bu cevrede pek bulma sanısımız olmuyor fıyat cok onemlı degıl ısımı gorsun yeter :D pazara gıdecegım gole :D 3gr olan ısımı gorurumu acaba ata bılırmıyım bendekı kamısla 10-30gr atarı

7. köstereç

köstereç Cengiz Yalçın

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    Shakspire
    En İyi Avı:
    5,5 kg aynalı sazan
  8. köstereç

köstereç Cengiz Yalçın

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    Shakspire
    En İyi Avı:
    5,5 kg aynalı sazan
    Al burdan bak neye istiyosan.

http://www.avmarketi.com/asp/group/224/Hangi-Baliga-Hangi-Olta-

9. no_panix

no_panix mesut

Favori Kamış:
    carmoran bullfigter 2.70
    Favori Makine:
    okuma flame 30
    En İyi Avı:
    1.5kg müren
    cengiz abi baktım ama stoklarda kalmamıs gelınce alırım ınsallah kamış alacak olsak ne öneririsiniz gölde kullınıcam alabalık için tavsiyeleriniz nedir atarı boyu marka model limit 150 tl ye kadar alabilirim şuanda ancak.
    Birde sipariş ettiğm kaşıklar geldi inşallah iş görür birtanesi 5. numara gelmiş biraz büyükçene :D diğer dam fz olan kaşıkta 1 numara küçük geldi stokta var gösterip sonra yok diyorlar almış bulundum artık. sizce 5. numara cokmu buyuk olur diğerleride 1. numra :( kamış cormoran 10-30 gr atarlı makina okuma flame 30
    resimleri bunlar... http://b1205.hizliresim.com/x/t/6rc80.jpg

10. köstereç

köstereç Cengiz Yalçın

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    Shakspire
    En İyi Avı:
    5,5 kg aynalı sazan
    Kıymetli abicim. Burdan bukadar oluyo. Bi av bayisine girip bakmak lazım. Yani benim için kamış makara çok önemli değil. Misina ve sahte önemli. bu ikisini iyi seçersen başarılı olursun. Ayrıca herzaman tutucam diye bir kadidede yok. boş döndüğün günler de olucaktır. Yani bikerede öğrenmen zor. Zamanla giç gel tecrübe kazanacakısn. Ben 6 yaşımdan beri bu işle meşgulüm. Yani biraz sebat etmen lazım. Gittiğin avlaklarda avcıları izle. Selam ver hal hatır sor. Malzeme paylaş bak neler kazanıcaksın.

Hadi rastgele.