Baraküda Sürüsü

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında CoNTRoLLeR tarafından paylaşıldı.

1. göhan

göhan Gökhan Demirtas

Favori Kamış:
    banax sx 4000 ve diğerleri
    merhaba arkadaşlar
    BARRACUDA 2 metre boya ulaşan bir balık ancak lezzetli olanı küçük boylarıdır.bunun sebebi ise balığın büyüdükce vücudunda toxik bir reaksionun başlamasıdır.saldırganlığına gelince kan kokusundan ve su daki düzensiz hareketlerden daha ziyade parlak şeyler misal bir balığın ayna yapması gibi durumlarda saldırır.Kan kokusu ve düzensiz hareket daha ziyade leş yiğici veya ağır yüzen balıklar için geçerlidir BARRACUDA ise tam manasıyla bir avcı olarak yaratılmıştır.BARRACUDA nın bol olduğu sularda yüzerseniz üstünüzde parlak desen veya objelerin olmamasına dikkat edin bu balık durduk yere kimseye saldırmaz..2 sene evel bodrumdaydım.balıkçılarla konuştuğumda ağlarına sık sık baraküda takıldığı ve ağları duman ettiği söylendi ve olta ile tutmanın çok zevkli olduğunu anlattılar.zıpkıncılar ise baraküda nın tipik levrek davranışları gösterdiğini söylediler yani gündüz bir teknenin veya yüzer kare iskelenin gölgesinde veya uzun bir iskelenin altında saabit sabırla bekliyerek.ben tutulmuşunu gördüm yemek tutmak nasib olmadı sadece sizinle paylaşıyim istedim
    saygılarımla
    Gökhan

2. sedatk

sedatk Sedat

abi bunlar ıstırırmı

3. ozan

ozan Ozan

çoğunlukla bilgiler great barakuda ya ait olsada güzel teşekürler

4. FERİKO

FERİKO İLKAY

En İyi Avı:
    LEVREK 4,5 KG BİRÇOKTA PALAMUT
    adı yeter baracuda oy oy oy çok fena

5. simendifer

simendifer Sennur

Bu fotoğraf bir baracuda sürüsüne ait olabilir ve gayet de hoş bir fotoğraf, teşekkürler Bekir. ;):) Ancak benim merak ettiğim, Türkiye'de baracuda ile ilgili hikayeler anlatılması ve bu balığın yakalandığının söylenmesi. Bahsettiğiniz deniz turnası (ıskarmoz) muhtemelen ve yerel olarak baracuda dense de aslında baracuda denilen balık değil. Bu konuyla ilgili aşağıdaki linkten bilgi edinebilirsiniz. Ve tabi en önemlisi Türkiye sularında baracuda yaşamadığı Yakup hocamız tarafından anlatıldı.

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=17280

6. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Deli balık.. bu balık ile ilgili sevgili Ali pasiner in kitabuında Atlantik menşeli olanların bir türünde yediği balıkların etinden/kanından geçen ve bu zehirde o ufak balık tarafından diptki bir tür yosundan aldıgı belirtilmiş..
    zehirlidir diye bahseder.. ancak bize uzak mesafe..
    ama böyle giderse.. yıllar sonra hiç belli olmaz yer yüzünün değişimi ile ne zaman hangi balıgın nerede olacagını bilemeyiz..

7. emrah_şen

emrah_şen mercan_amca

Favori Kamış:
    bilmem ki :)
    En İyi Avı:
    tabiki hastalık :)
    :D

Tek bir vuruşta orta boy bir karagözü 2 parçaya bölüyor hayvan.