Başımız sağolsun ....

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında Salihreis tarafından paylaşıldı.

1. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    Can Yeleği

ARKADAŞIM SANA TAMAMEN KATILIYORUM.AMA '''KADER'''ede ÇOK İNANIYORUM.ÇOK KÖTÜ BİR OLAY.İNŞALLAH BULUNURLAR.

2. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    son haberler nedir. bilgisi olan var mı?

3. afet

afet

Son Dakika

16 Nisan 2007
    Tekne alabora oldu: 2 kişi kayıp

DHA

Olay yerine gelen jandarma ekipleri, baygın haldeki Garip ve Bakan'ı, Aliağa Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.
    Tedaviye alınıp, ardından taburcu edilen Garip ve Bakan, arkadaşları Demirci ve Kılas'ın kaybolduğunu söylemesi üzerine arama çalışması başlatıldı. Bölgede, kaybolanların yakınları ve Sahil Güvenlik ekipleri tarafından havadan ve karadan yapılan arama çalışmaları sonuçsuz kaldı. Havanın kararması nedeniyle ara verilen arama kurtarma çalışmalarına yarın gün ışığı ile tekrar başlanacağı bildirildi.
    Hayatını kaybeden arkadaşlara Allahtan Rahmet, kaybolanların yakınlarına sonsuz sabırlar dilerim,

4. YAŞAR TAŞKIN

YAŞAR TAŞKIN yaşar taşkın

Favori Kamış:
    OLTA
    arkadaşlar bir gelişme varmı kaybolanlarla ilgili

5. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    Denizde kaybolan iki balıkçıya ulaşılamadı

Yeni Şakran'da balık tutmak için bindikleri tekne alabora olan amatör balıkçılardan 2'sine ulaşılamadı

ERDAL ÇARBOĞA (ALİAĞA)

Yeni Şakran'da tekneleri alabora olduktan sonra kurtulan gençlerden Mustafa Bakır, "Bir dalga oluştu ve tekneyi ters çevirdi. Hepimiz can derdine düştük. Ümit Demirci, benzin bidonuna tutunarak bizim ters istikaletimize doğru sürüklendi. İki saat yüzerek yaşam savaşı verdik. Sonra Sahil Güvenlik yetişti" derken, Adil Garip ise, "Her tarafım donmuştu. Tam kendimden geçecekken bir el uzandı ve bota çekti. Sonra bayıldım. Gözümü açtığımda sahil güvenlik botundaydım" diyerek yaşadıkları dehşet dolu anlarını anlattılar.

Arkadaşları kayıp
    Yeni Şakran İncirlik mevkiinde Devlet Demiryolları Kampı'nın bulunduğu yerden pazar sabahı saat 05.00 sıralarında denize açılan 4 amatör balıkçının BRC isimli 3.5 metrelik polyester teknesi, Çandarlı Körfezi'nin 2 mil açığında Kumburnu yakınlarında alabora olarak batmış ve teknedeki 4 balıkçıdan Ufuk Kılas (26) ve Ümit Demirci (30), kaybolmuştu. Dün sabah Aliağa Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekipleri yeniden iki balıkçıyı denizden ve havadan aramaya davem etti. Balıkçıların yakınları ise açıldıkları kıyıdan çalışmaları izledi. Kayıpların bazı yakınları da tekne kiralayarak kıyı boyunda arama yaptı. Yapılan aramalarda henüz Kılas ve Demirci'ye ulaşılamadı.
    Sahil Güvenlik ekipleri tarafından fark edilerek kurtarılan Adil Garip (25) ile Mustafa Bakar (26), kaldırıldıkları Aliağa Devlet Hastanesi'nden taburcu edildikten sonra Yeni Şakran Jandarması'nda ifade verdiler.
    Yaşadığı olayın şokunu Yeni Asır'a anlatan Mustafa Bakar, "Hemen hemen her hafta sonu denize açılıp balık avlardık. 4 arkadaş ortak BRC isimli 3.5 metrelik polyester tekne aldık. Ümit'in Motor ve denizci belgesi vardı. Tekneyi o kullanırdı. Sabah erken saatlerde denize açıldık. Balık avladık. Saat 12.00 sıralarında dönüşe geçtik. O sırada hava patladı ve büyük bir dalga geldi. Dalgaların arkası kesilmedi. Tekne suyla dolunca alabora olduk. Hepimiz yüzme biliyorduk. Biz karaya doğru yüzerken Ümit'i gördüm. Bir bidona tutunmuştu, bize el salladı ve akıntıya kapıldı. Ters yönümüze giderek gözden kayboldu. Ben Adil'le kıyıya doğru yüzerken imdat istemeye başladık. Deniz çok soğuktu. Dalgalarla boğuştuk. Bizi duyan birileri olmuş ki, tam soğuktan ve yorgunluktan kendimizden geçerken Sahil güvenlik yetişip bizi kurtardı. İnşallah Ümit ve Ufuk da kurtulur" dedi.

"Uzanan eli hissettim"
    Mustafa'nın karaya doğru yüzerken gördüğünü ve peşine takıldığını anlatan Adil Garip ise "Her tarafım donmuştu. Hareket edecek mecalim kalmamıştı. Dalgalar üstümüze üstümüze geliyordu. Bu arada çok su yuttum. Tam kendimden geçiyordum ki, bir anda kolumda bir el hissettim. Biri kolumdan sımsıkı tutarak bota çekti. O an kurtulduğumuzu anladım ve çok mutlu oldum. Sonra bayıldım, gözümü açtığımda sahil güvenlik botundaydım. Bizi hastaneye getirmişler. İnşallah Ümit ve Ufuk da bulunur. Bir daha denize çıkmayacağım" diye konuştu.

6. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Arkadaslarin insaallah guzel haberlerini aliriz.Allah(CC) yardimcilari olsun. Bir de su kader mevzusunda... Can yeleginizi takin, gene kendinizi kaderin kollarina birakin.

7. YAŞAR TAŞKIN

YAŞAR TAŞKIN yaşar taşkın

Favori Kamış:
    OLTA
    kaybolan arkadaşlarla ilgili bir gelişme varmı

8. üzücü

çok üzücü tabi. gencecik arkadaşlar gitti.

balık kuçuk hayvan ancak deniz büyük. o kadar kucuk hemde polyester -hafif- bir tekneyle fazla açılmak her zaman bir risk.
    bir arkadasımız canyelegi demiş.haklı. ancak havaların soguk oldugu mevsimlerde oda işe yaramaz malesef. suyun donması yetmez. su sıcaklıkı 10 dereceden dusukse ancak 1 saat dayanabilirsiniz suyun içinde. sonr ayelek de kar etmez.
    tüma rakdaşlar bu tecrübelerden ders alıp tedbirli davranmalı.

9. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

başımız sağolsun

arkadaşlardan bir haber varmı.

10. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    başımız sağolsun geride kalanlarında allah yardımcıları olsun inşallah sağ salim dönerler

11. deePblue

deePblue na

umarım kurtulurlar..değilse Allah rahmet eylesin kardeşlerimize :(
    keşke hava durumunu iyice inceleselerdi..en azında can yelekleri olsaydı :( :( :(

12. aasted

aasted

Allah Sabirlar Versin

Umarım kayıplar bulunur sağ salim ölenlerede Allahtan Rahmet dilerim

13. süpersonik

süpersonik

Favori Kamış:
    rapa.maymuncuk.kamış.olta takımı
    En İyi Avı:
    levrek.3 kg
    bizde çandarlıda aynı bölgede aynı tekleyle 3.5 polyester tekneyle çıktık .alabora olan tekneyi ordaki kişilerden duyduk.iki kişi kurtulmuş iki kişde kaybolmuş .bizim teknede can yeleği vardı.gerçi böyle bir tekneyle fazla açılmak iyi değildir böyle bir tekne ancak 3 kişi alır.4 kişi binmek tehlikelidir.
    izmirde bostanlıdan tuzlaya doğru 6 metre ağaç tekneyle akşam 7 gibi yola çıktık inçiraltı tarafını geldiğimizde birden hava patladı 3 kişidik zor kurtardık kendimizi inçiraltı koyuna zor atık kendimizi. bende ilkdefa tekneye binmiştim

14. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Kaç gün oldu ya .Bir haber çıkmadıysa artık kurtulamadılar demektir. Balıkçıların başı saolsun.

15. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Gözü kara yaşamanın, tedbirsiz yaşamanın sonucu bu üzücü olaylara tanık oluyoruz . Yazık, gencecik insanlar zevk için hayatlarını kaybedebiliyorlar işte. kendimize ve sevdiklerimize bu kötülüğü yapmayalım daha dikkatli yaşayalım. Allah yakınlarına sabır versin. Çok zor.

16. hasretim03

hasretim03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kilo
    Haberi daha yeni okudum. Çok üzüldüm :( Allah yakınlarına sabır versin

17. covanny

covanny Fatih

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg turna
    Arkadaşlarımız inşallah kurtulmuştur.Denizle şaka olmaz.

18. berkman84

berkman84 Gökhan

Favori Kamış:
    Balzer Trendos 3,90 (3 parça)
    Favori Makine:
    balzer bonita 30luk
    En İyi Avı:
    turna 2.3 kg
    gerçekten çok üzücü ve kötü bir olay bu gibi durumlarda araştırma yapıp tedbir almak lazım allah yakınlarına sabır versin

19. Asant07

Asant07 Osman

Favori Makine:
    Banax
    İnşaallah kurtulurlar. Allah yakınlarına sabır versin. Arkadaşlar lütfen tedbirimizi alalım takdiri Cenabı Hak'ka bırakalım.
    ==============-
    Osman 1973- Manavgat