Bedene Düğümsüz Köstek Bağlama

Konu, 'Takım Çantası' kısmında miccron tarafından paylaşıldı.

1. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Lüfer ve palamut çaparilerinde düğümsüz köstek bağlamak zorunludur. nedenine gelınce bu tur takımlarda çok balık nindiği anda düğümden patlamasın dıye. ayrıca düğümsüz bağlanan kösteklerin kendını bırakması gıbı bir durumda söz konusu olamaz. düğümü yıllardır çaparilerde kullanan ve atan birisi olarak asla kaymadı. zaten ilk olarak attığınız düğümün yanına son bir kontra düğüm
    ve tersten attığınızın yanınada kontrasını yaparsanız sorun yaşanmaz en önemli olay bu düğümü atarken misinayı ıslatmaktır ki düğüm misina yanmasın.

örnek olarak bir çapari ekliyım resim olarak. altına bütün palamut ve lüfer takımlarım bu şekilde bağlanmıştır. ve bu yöntemde kösteklerin dönmesi söz konusuda olmaz. gerçi bu köstek boyları 50 cm ve 1 er kulaç araya bağlandığından takım uzun oluyor 35 iğne ile ama. mecburıyrtten bu düğüm kullanılıyor.....

sevgiler.

2. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.

değerli akadaşım.

Konudan esinlenerek aşağıda belirttiğim linkte bir konu açtım. bu konuda mevcut takımların tamamı düğümsüz bağlanmıştır.yanı kısaca bedene bir halka yapmadan kösteğin geçirileceği sadece bedene bağlanmıştır. takım

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=16473

ilk aşamada düğüm yöntemlerini kamera kaydına alıp göndermeyi düşünüyorum

sevgiler.

3. oltacı_

oltacı_

ALİÇO linkine baktım ama anlaşılır gibi değil, Takım yapmak istiyene yardımcı olmaz o resimler, Düşündüğün şeyi uygularsan tam arşivlik olur.

Şimdiden teşekkür etmek istiyorum bu düşüncene ve sabırsızlıkla video ları bekliyorum.

Enfes arşiv olur.

Rastlege

4. oltacı_

oltacı_

Sevgili dostlar, Daha aktif olalım mı?

Sevgili arkadaşlar,

Konuya mesaj yazılınca dikkkatimi çekti, Üyemiz 2007 yılında paylaşımda bulunmuş ve paylaşım sitesi sürekli verileri aktif tutar geri kalanı sırasıyla siler

Bu tarz işleri internetin hızlandığı bu zamanlarda dosya değil direk video yükleme sitelerine yüklenip GÜNCELLENSE bu imkanı olanlar biraz zaman ayırsa SÜPER olur derim.

5. bluehunter

bluehunter Ramazan

teşekkürler :) link çalışıyor sadece mediayı indirdim ve izledim.

6. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:

evet yeni yeniden biliyorsun üstadım siteye epey bir süre ara verdk başlarız anlatmaya. bizim hiçbir çaparimizde düğüm yoktur bedene kösteği kenisine bağlarız ve oturturuz anlatmak için kamera tarkan yardım etsin her şeyi yaparız. hatta bu sene o kadar takım bağladımki lüferinden palamutuna, kofana çaparisinden, torik çaparisine yaklaşık 1000 iğne bağlamışızdır yne şaka maka. arkadaşlara anlatırım bir ara.

sevgiler.

7. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Problem değil. Bu hafta sonu yaparız kısmetse.

8. ozican0123

ozican0123 OĞUZCAN KARADENİZ

Favori Kamış:
    Lineafe oystar cast 4.20 + Alba Star leader3,60
    Favori Makine:
    Pover liner pl865 + alba eta
    En İyi Avı:
    Kefal. :D su aralar kayda deger bisi yol :D
    bunu siz yaptıysanız 10 üzerinden 1000 süper bir paylaşım olmuş saol .

9. LapinCash

LapinCash

Link sağlam bende indirdim..
    Ama anlamadığım neden 6 tane düğüm atıyoruz altı üstü bir köstek.
    Yakup hocamın öğrettiği göntemde kolay.