ben böyle balık tutma görmedim

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında mustafa-tokat tarafından paylaşıldı.

1. mustafa-tokat

mustafa-tokat

Favori Kamış:
    olta ve bir çok şey
    En İyi Avı:
    yayın-9.kg sazan-10.kg
    slm ilk önce herkese merabalar yıl 2005 sezon yeni açıldı aylardan agustosun ortaları filan neyse bir pazar sabahı çıktık samsun vezirköprü yoluna dogru git git yolda bitmiyo 190 km. turhala yaklaşık tabi fark etmiyo benim iiçin balık olsunda fizana bile giderim benim için her yol ankara hesabı hani öyle derleryaa neyse abilerim sabahın ilk ışıkları 4 gibi gülün kenarına vardık yavaş yavaş oltaları atmaya başladık zaten 4 arkadaş gitmiştik çok güzel bir yer bulduk büyük bir koy böyle ben hemen koyun içine dogru içine dogru gittim koyun bittigi yerden başladım zaten 8 tane makaralı oltalarım var onları yavaş yavaş atmaya başladım yem olarakta küspe kullanıyoruz.hazırlıgımı yaptım bismillah dedim başladım yavaş yavaş 1 oltayı atım suya neyse 2. oltayı aldım elime onuda attım derken 1 oltaya daha atar atmaz hemen balık vurdu daha oltanın zilini takmamıştım bile neyse çektim hemen oltamı baktım 1 kg. sazan tabi arkadaşlarda o bir taraftalar ama ben koyda oldugum için beni görmüyolar onlarda derin yere oltaları attılar benim attıgım yer sıcakta her zaman yuha olcak bu arada belirtiyim kısaca).neyse hemen balıgı aldım sepetime koydu derken oltamı geri attım sonra 3 oltamı elime aldım derken onuda atım bir baktım ayın manzarayı yeniden yaşadım bu sefer 2. oltma balık düştü hayret etiim neyse oltamı çektim derken yine aynı balıgın birazcık büyügü 1.200 kg. var yaklaşık neyse onuda hemen sepetime koydum derken 4. oltamıda attım neyse zilleri taktım bu sefer bir önceki attıgım 3 . oltaya aynen balık vurdu dedim kendi kendime içimden böyle giderse balıgı eve götürmeyi bırak arabaya sıgdıramayız filan neyse onuda çektim 2.kg sazan neyse onunda aldım sepete attım yine devam ediyorum oltalarımı attmaya ama nasıl heyecanlandım balık devamlı vuruyu atar atmaz ilk defa böyle bişey yaşadıgım için neyse 6 .oltayıda attım derken allah allah inanılmaz bi şey yaa bu seferde 5 oltaya balık vurdu sanki balık beni takp ediyo öyle öyle tam 8 balı kaldık oltalarımı taki suya atana kadar derken 8 balıgım oldu epey balık tuttum yaklaşık 40 dak. içinde ama nasıl seviniyorum bir görseniz derken arkadaşların yanına gittim ne yaptınızz dedim onlarda oltalarıı atmışlardı baktım hiç kimsede tık yok bende söylemiyorumda balıkları tuttugumu filan neyse derken benim zillerde allah versin çan kullanıyorumki 200 metreden duyayım diye derken baktım zil sesleri geliyo hemen koştum oltalkarımın yanına çekiyom çekiyom geniyo balık birazçık ugraştık yordum balıgı çıkardım tahmini 3 kg. yakındı.
    neyse balıgı sepete attım ayın şekilde devam ettik hava açtı iyice güneş kızdırmaya başladı sabah kahvaltı yaptık derken çay peynir zeytin vs. vs. karnımızı bir güzey doyurduk derken arkadaşlar aldılar yaklaşık 4 tane sazan 1 ila 2 kg. arasında tabi ava devam ama onlar benim hala balılardan haberleri yok sadece 3 kg. biliyolar onu döyledim ve sadece 1 tane balık tuttugumu biliyolar.neyse öglenleyin oldu abicim sıcak her taraf yanıyo güneş kızdırıyoo depemizden vuruyoki felegimiz şaştı derken birazcık uyumuşum sıcaktan oturdugum yerde neyse kalktım dedim oltalrı bir atayım geri çekeyim bir bakayım dedim taeledim attım derken öglen sonu oldu tık yok derken derken hava kararmaya yakın balık bir başladı tam toplam 46 tane balık tutuk en büyügüde 11 kg. geldi neyse daha fazla dayanamıyorum görüşürzz herkese rast gelsin böyle bir av ilk defa başıma geldi mütişti.....

Son düzenleme: 8 Temmuz 2006
  2. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Mustafa bey avınız epey bereketli geçmiş ama bildiğim kadarıyla 8 adet ten fazla balık tutmak kurallara aykırı olmalı.Bunu bilmediğinizi umuyorum ve avdan önce sirküleri okursanız kuralları ihlal etmemiş olursunuz.saygılar....

3. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Mustafa kardeşim 36/2 nolu sirkülerin 11. sayfasında açıkça belirtildiği üzere 8'den fazla sazan avlamak yasaktır.Bundan sonra yanlışa düşmemen için sana ve arkadaşlarına gerekli olacak bir link veriyorum. Gerekli olan tüm kuralları burada bulabileceksin.

http://www.balikavi.net/dokuman/sirkuler.php#bolum4

4. ertugrul

ertugrul ertugrul

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1,5 kg sazan
    güzel bir av hikayesi olmuş ama arkadaşlarınıza neden haber vermek geregini dumadınız anlamadım üsüpriz mi yaptınız yani :D

5. GÜRKAN

GÜRKAN

Favori Kamış:
    Olta,Tüfek
    En İyi Avı:
    Sazan 1,3 kg
    Konuştuğumuz hep aynı şeyler Mustafa Bey o yakaladığınız balıkların 8 adeti yasal .Hadi yasal değil; ancak başka zaman ava gitmeyi düşünmüyorsunuz herhalde ;geri kalanları suya bıraksaydınız tekrar gittiğinizde aynı heyecanı yaşardınız.Ağ atılsaydı belkide o kadar tutulabilirdi, bizler böyle yapmaya devam edersek 15-20 yıl sonra çocuklarımıza balıkları bile masal gibi anlatacağız.Lütfen biraz daha duyarlı olun sizin fazla olarak aldığınız 38 adet balığın önümüzdeki dönemde yapacağı yavru sayısını hiç düşündünüzmü ?

6. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Çok güzel bir av olmuş ama herkesin dediği gibi geriye kalan 38 balığı bıraksaydınız ileridede aynı zevki yaşar ve başkalarına yaşattırırdınız.SAYGILAR

7. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    yasaklara uyalım,uymayanları uyaralım.........................
    çok merak ediyorum;
    kişi başı 8 tane sazan avlamak mı serbest,diğerlerinin payınıda o yakalamış olsa,32 eder,burada fazla olan 14 balık mı?
    gerçekten merak ediyorum,sirkülerde bu konu atlanmış olabilirmi.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2006
  8. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    4 adet de diğerleri,18 balık fazla ediyor...
    Şaka bir yana, bu bir kuralsa uylması gerektiği açıktır...
    Rastgele ya da birinin kafasından uydurup yazdığı birşey değil sirküler...
    Kimimize göre eksik yanları da olsa yine de birçok kişinin katkıları ile oluşturulmuştur...
    Amaç balıktutma zevkini yaşamak değil mi...
    Ne zorluklara katlanıp pazardan almak varken balığı, tutmaya çalışıyoruz...
    Ama iş tuttuğumuz balığa gelince...
    Hırsımıza yenik düşüyoruz...
    Çuvalla balık tutmakla övündüğüm zamanları hatırlar ve kızarım şimdi kendime....
    Sırf gösteriş övünç kaynağı olsun...Kıskandırayım başka bahtsız, beceriksiz balıkçıları diye yaptım...Övsünler beni, aman aman bak şuna ne çok tutmuş...aferin diyerek...
    Ağ atıp binlerce irili ufaklı balık tutanları kıskandım ama maşallah ne çok tutmuş dedim...Para biriktirip ağ kullandım...
    6 yaşımdaydım ilk balığımı tuttuğumda...
    Sinek oltasında çırpınan bir parmak boyu gümüş...7-8-9...20 oldum...
    şimdi işte bir yaştayım...
    Porsukta ığrıp,ağ kullanan balıkçılara,azotuna ses çıkarmayıp çuvalla avlandım 20 lere kadar...sonra...
    Sonrası mı...
    Şimdi nerede bikaç kg balık tutarım diye dağ dere araştırıyorum...
    ayak basılmamış yer için binlerce km. yol katedip, gece terör tehlikesine aldırmadan balık peşinde koşuyorum...
    Kuruttuğumuz Porsuğa bakıp geçmiş kanarken hayallerimde,leğenlerde balık tutmaya çalışıyorum...
    18 balık mı fazla olan...
    Evet...
    Binlerce 18 balık fazla...
    Ve sonra...
    Son balık ta tutulduğunda???

Son düzenleme: 18 Ağustos 2006
  9. esrefonlu

esrefonlu EŞREF

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    alba star millenium60
    En İyi Avı:
    4 kilo sazan
    amma sallamışın yok 1.yi attım geldi yok 2. attım geldi...vs.
    atma mustafa din kardeşiyiz.

10. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    Merhaba sevgili dostlar,ben namı değer TOM AMCA ,ben bu sıteye katıldığımda 300 üye vardı,şimdi ise bu üye sayısı 25,000 ne ulaşmış.Benim üyeliğimden bugüne kadar..tam 4 yıl geçmiş olup zaman zaman katıldığm forum konularıdaki paylaşımlarımızdan çok büyük zevkler aldım,35 senelik Amatör balık avcılığı yaşantımdaki bilgileri,tutuğum balıların varolan resimleri,yaşadığım ilginç olaylari,gerçekten yaşadığım olguları vede duyguları,sitenini Forumlar bölümündeki,ilgili sayfalara hepsini yazmak istedim... Çünki ben bir akarsu ( NEHİR ) Amatör ruhlu balıkcısı idim,içimdeki bütün yaşanmışlarımı,yeni nesil amatör balıkçılara bir yol gösterebilmek için yazmaya karar verdim...fakat bu ekranda,öncelikle,yazacağım kelimelerin,cümlelerin vede konuların bir bulut gibi sınır tanımaksızın,bütün bir DÜNYAYI dolaşacağının farkına vardım ,bunun içindirki..bu ekranda yanlışlık yapmamak vede istemiyerekte olsa ,bu ortak paylaşımda kalpleri ve gönülleri kırmamak için,kafamdaki bütün yaşanmışlarımı,öncelıkle ,bir kalemle kağıttan sayfalara döktüm...bu yazdıklarımıda defalarca okuyup bu ekrana yazılabilecek hale getirditen sonra ancak Forum yazılarının içine yazdım.Şuanda elimde,yazılı olupta daha bu sayfalara dökemediğim yaşanmışlıklarm var..Gelip görünki bugünki hayatın keşmekeşliği vede çalışma hayatımın yoğunluğu sebebiyle zaman,zaman busiteden koptum , şimdi ise emekli oldum ve aranıza tekrar geri döndüm ve ilk yazı konumumuda Hikayeler sayfasına İLGİNÇ AMA GERÇEK yazısı ile giriş yaptım.Neler yazmışım,neler yazmamışım diye site sayfalarını dolaşırken,güncel mesaş sayfasında,Tokatlı genç bir arkadaşımızın konusu ilgimi cekti,... hem tokatlı olması hemde anlattığığı av bolgesi benım aşina olduğum olgular olup,arkadaşımızın yaşadığı bu av heyacanıyla ,bu balık avından aldığı zevki bizlerle paylaşmak istemesi kadar doğal birşey yoktur,bu davranışı,verimli her av dönüşünde hepimiz yaparız,bu olgu AMATÖR RUHLU BALIKCILIĞIN doğasında vardır...Bukonuya katılımcı olarak katılan dostlarımız,helbette haklılar,ama neye göre,tabiiki 36/2 sirkülerine göre....Birde bunun arka yüzü var,birtürlü anlatamadığımız belkide ifade edemediğim şeyler... Ben bu av bölgesini çok iyi bilirim. Bu bölgede Nisan ayında başlayıp Ağustos ayına kadar Kop eratif ticari ağ ağ avcılığına hemde olta avcılığına izin verilmez,peki gerikalan 8 ay zarfında ne olur...Koskocaman ALTUNKAYA BARAJI serme ağlarla dolar her koyun ağzı ağlarla kapalıdır eğer koyun yakınında bir yerleşim birimide varsa eğer bu koyların kıyılarındaki sudan hiç çıkmayan oltaların adım başı bağlı kalmasından bizim gibi amatör balıkçılar bu yörelere gittiği zaman olta atacak yer bulamayız,birde bütün bunların yanında yurdumuzun doğusundan ve batısındanda,Taaa 500-600km.yol yapıp,gelipte akla hayale gelmiyen taktiklerle 100-200-300kg.balığı bir çırpıda götürenlere ne dersinizki.....Bukonudaki balıkçı arkadaşlarımız,zaten 4 kişilik bir gurup tuttukları balığı 4 ebölseniz kişi başına 10 balık düşer..burda arkadaşımızın yaptığı yanlışlık...madem sepetiniz var neden küçük balıkları geri suya vermediniz? Sevgili balıkçı dostumuz, bu konuyu anlatırken esasta anlatacağı ve bizleride çok heyacanl andıracağına inandığım,esas temayı kaçırmış ve atlamış...Sevgili dostum 11kg.lık sazanı kamışla nasıl cektin,sazan suyu yara,yara gelirken duyduğunuz heyacanı,telaşı vede yaşadığınız sınırsız adrenalinizi konu edebilseydiniz eminim bizleri daha mutlu ederdiniz.62 yaşındayım bu heyacanı bu telaşı vede bu gibi adrenalleri 35 senelik AMATÖR balıkcılığımda defalarca yaşadim,işte ben TOM AMCANIN amatör ruhlu balıkcılığında tek amacının bu yüksek adrenalli heyacanı ve telaşı yaşamak olduğunu inanmanızı istiyorum ve şuna kanaat getirdimki...gerçekten AMATÖR RUHLU bizim gibi balıkçıların oltasıyla balıklar tükenmez..Bu barajdaki sazanların kızıl ırmağı nasıl ,balık yumurtalarıyla,bır balık tarlasına dönüştklerini gözlerimle şahit oldum.Evet sevgili dostlarım buraraya kadar yazdıklarımla anlatmak istsdiğim,yukarıdada belirttiğim gibi gerçek AMATÖR RUHLU BALIKÇILARIN oltalarıyla balıklar tükenmez,bunun için 36/2 sirkülerinin arka yüzündeki balıkcılık faliyetlerinden birşeylerden korkmalıyız.Sırçı lisan ettiysem af ola.TOM AMCA

11. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili Tom Amca,

Senelerini vermissin, amator balikciliga asigim diyorsun...Size haddim olmayarak soracagim... Meralarinda 35 sene onceki baliklari ve onlarla yasadigin balikciligi halen bulabiliyormusun?

Buyuk bir ihtimalle yani samimi olarak itiraf edersen bulamiyorsundur. Bunu biliyorum, cunku kimse bulamiyor. Konuyu acan arkadasim da artik o gunu ozluyor, o da anlattigi balikcilik gibi bir kismeti artik bulamiyordur.

Kiyilarimiz ve akarsularimiz dunyanin en bitek ve en zengin sulari oldugu halde son 25 yilda nerdeyse kerbelaya dondu.Bugun ardindan bir agit bile yazan yok.
    Takii gercekten dogamizi layikiyla koruyacak bir isbirligine ulusca gitmezsek
    gelecek 25 yil icin gostergeler bugunu bile mumla ariyacagimizi bize soyluyor.

Bu ne demek biliyormusunuz? Yani tukenmis bir suya "ya tutarsa" diye olta atacagimiz gunler yakindir. Memleketimizden kac arkadasimizin her gecen gun tuttugu baliklardan cok balik tutamadigi balikciliklarin roporunu yazdiginin farkindamisiniz? Bu durumun her gecen gun artigini gorebiliyormusunuz?

Bu sitelerde herkesin yarin gorecegini farkederek 35 yilla kazandiginiz amator balikcilik tecrubelerinizi ve anilarinizi olabildigince ozenle tekrar kaleme aldiginizi ve bunlari paylasacaginizi ifade ediyorsunuz. Kimin faydasina?

Sizin 35 yilda yarattiginiz degerin kimseye faydasi olmayacagi gunlerin cok yakin oldugunu gormuyormusunuz? Tukenmis sularda hangi bilgiyle kim neyi tutacak?

Konuyu acan arkadasimin buyuk yanlislari var... Hayatinda ki en siradisi , en kismetli balikciliklarindan birinde nisapsiz avlanmis, 46 tane 1ila 11 kg arasi balik yakalanmis... Hepsi bir kg olsaydi 46 kg balik ederdi, kaba bir hesapla o gun 100 kg sazanin yakalandigini soylesek hata mi ederiz?

Ne icin...? Ordu mu doyuruyoruz? Hic ac biraktiklarimizin hesabini yapiyormuyuz?

Vicdan Milli hasletlerimizdendir. Kanuna nizama uymayana , onun cahilligine canak tutmanin yuksek vicdan oldugunu sanmak da en asagi boyle bir cahillik degildir de nedir?Kimse uzerine sorumluluk almak istemiyor... Herkes parmagini kaldirmis oteki ucu sucluyor. Ticari balikci sanayilesmeyi, amator balikci ticari balikciyi, tiriviriciyi, bomba atani vesaire vesaire... Amator balikci sutten cikmis ak kasik havalarinda... 8 kamisla neyin pesindeyim diye sormuyor? "Ben kanunlarin uzerindeyim, ben daha iyi bilirimin" havasini atiyor... Ancak iki yanlis bir dogru etmiyor Tom Amca...Artik hesabi duzgun tutmanin zamani gelmedi mi?

Bak sevgili Amcacigim,

Bu konuyu acan arkadas var ya... Kendisi ard arda bir koyda baliklari cekerken, dostum dedigi adamlarla bu zevkin hic olmazsa bir kismini bile paylasmiyacak kadar hesap icinde... Boylesi bir kalbe sahip... Dikkat edersen dostlarindan, balikci arkadaslarindan kimseyi haberdar etmiyor. Hatta onlarin yanina gittiginde acik acik kendi ifadesiyle onlara yalan soyluyor...Butun derdi yarin herkesin onune "bakin siz bir sey yapamazken ben baligin canina okudum...Siz avucunuzu yaladiniz." diyebilmek.Bir de kurnaz ya... Bize bunu soylemekten hic cekinmiyor. Cunku guzel Memleketimde kurnazlik ovunc meselesi... O kadar ki kalbimizin en cirkin yuzunu bile kurnaz oldugumuzun altini cizmek icin ortaliga sermekten artik kacinamaz olmusuz. Bu adam doganin, tanrinin verdigi kismeti sukredip paylasacagina, o kismeti sanki kendi yaratmis gibi ona sahip cikip millete ben buyuk balikciyim havasi atmakta...O kismet ona aitse , o kadar buyuk balikciysa neden tekrar tekrar gidip ayni kismeti tekrarliyamiyor?

Simdi sizin gibi kalkip "efendim amator balikcinin oltasi suyu kurutmaz" diye mesnetsiz bir sehir efsanesi uydurup, burda boylesi cirkin yurekleri mi alkislamaya basliyacagiz? Sizin gosterdiginiz dogrultuya yonelip "kanunu nizamimi takmiyacagiz?

Anliyacaginiz benim kanimca dediginiz gibi buyuk bir surcu lisan ettiniz... Elbetteki biz affederiz... Peki boylesi cahilligin asil muhatabi olan su kaynaklarimiz ve onlarda buyuk yasama savasi veren basta baliklar olmak uzere , su canlilarimiz, sizleri ve bu nispetsiz dusencelerin sahibi tas gonulleri affedecekler mi? Insallah onlar sizleri affeder... Ama acik soylemek gerekirse ben hic sanmiyorum...

Son düzenleme: 13 Ocak 2010
  12. barakuda55

barakuda55 mustafa

Favori Kamış:
    remixon
    Favori Makine:
    albastaradmiral
    En İyi Avı:
    sazan15kg,sudak 3.5kg.,mercan 550gr.,yayın 4 kg.
    arkadaşlar merak etmeyin ben vezirköprülüyüm en son ekimde gittim bizim kayıkçıların tam ağ atma mevsimi malum harman felan baraja gittik balığa oda ne suda birtane ağ yok 6 adet sazan yakaladım ertesi gün bir araştırma yaptım balık yok diye ne ağ atıyorlar ne olta benim tuttuğum balıkların gazıyla giden arkadaşlarda elleri boş döndü yani artık gitse bile tutabileceğini sanmıyorum + vezirköprüde 1kg.lik sazan yakalayanlar geri bırakır küçük diye lütfen dikkat ddaha hassas davranın şu anda misafir perver vezirköprü halıkı böyle bilinçsiz avcılar yüzünden yabancı balıkçıları düşman gibi görmeye başladı bence haklılar sizce? şimdi kendileri bile yemeye balık bulamıyorlar özellikle adapazarından gelip 200-300 gr. gelen sazan ları yakalayıp sepetine atanlarıda gördüm neyseki şuanda işim gereği dışarıdayım da bunları görmüyorum mahvettiler güzelim barajı

13. barakuda55

barakuda55 mustafa

Favori Kamış:
    remixon
    Favori Makine:
    albastaradmiral
    En İyi Avı:
    sazan15kg,sudak 3.5kg.,mercan 550gr.,yayın 4 kg.
    tom amcaya aften mutlaka oku

yukarıdaki yazını okuduktan sonra bu anımı yazmak istedim 2000-2001 yıllarıydı ben arkadaşım ve babası altınkaya barajına balığa gittik tek iğneli kurşunsuz olta ve yem olarakta altın kaya barajında bulunan bir balık kullanıyorduk barajn kenarına inince önce yem yakaladık daha sonra olta atacağımız yerleri kararlaştırdık ben hemen yol ağzından koy içine doğru atacaktım ilk olarak yol ağzı olan yere 60mm.lik vede ekli olan oltamı balık gelmez diye yol ağzına bağladım daha sonra koy içine gidip diğer oltaları bağladım akşam üzeri olduğu için oltaları atıp yemek yiyecektik geri geliyorum benim yol ağzına attığım oltanın yanında arkadaşın babası oturuyo yanında çuval içersinde balık var bende yakaladım tabii benim elimdede 2adet 5-5.5kg lik iki sazan var önce onu görünce heralde balık çekti benim oltadan atmam için beni bekliyor zannettim yanına geldim naptın.... amca dedim birtane yakaladım dedi oda 5-6 kg.civarıydı benim oltaya baktım saz çalıyor ...amca neden bakmadın dedim bakacaktım seni görünce sana seslendim dedi tabiii ben onu hiç duymamıştım neyse aldım misinayı elime 60mm.lik misina koptu kopacak zaten ekli hemen çözdüm allahtan uzun yol verdim balığa o ara dalgada şiddetlendi tahmini 7-8kg var diye tahmin ediyorum mücadele başladı o zorluyor ben bırakıyorum o bırakıyor ben çekiyorum balık yüzeyliyor hafiften görüyorum tahminimde yanılmadığımı anlıyorum yaklaşık bi 15-20dk.uğraştan sonra son kuyruk vuruşları ve balık kenara yatıyor inanırmısınız halen 7-8 kg diye tahmin ediyorum ellerimle tutup kaldırmaya zorluyorum kalkmıyor tekrar daha kuvvetli kenara yatırıyorum oda ne kuzu mübarek dönüşte tarttım tam 15kg. geldi ......amca balığı görünce iyiki seni beklemişim yoksa hayatta çekemezdim dedi ozamanlar altınkaya öyleydi inşallah o günleri tekrar yaşarız

14. mustafa-tokat

mustafa-tokat

Favori Kamış:
    olta ve bir çok şey
    En İyi Avı:
    yayın-9.kg sazan-10.kg
    hepinize teşekkü ediyorum artı yada eksi yorumlarınız için saolun burada çok atıp tutpta baraja gittiginde sazanları dolduranlarıda gördüm sirküler aklına bile gelmiyo o yüzden siz ne derseniz diyin farkındayım hepsinin saygı duyuyorum tüm yorumlara..

15. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Mustafa hoşgeldin.

07.07.2006 tarihinde bir konu açmışsın ve yıllar sonra evet yıllar sonra gelip kime, hangi vicdana muhatap olduğu pek anlaşılmayan kısa bir mesajla Allah'a ısmarladık etmişsin.

Merak ettim sonraki mesajın kaç yıl sonrasında olur?:rolleyes: