Ben böyle başlamıştım balık avına

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında Ay ışığı tarafından paylaşıldı.

1. Ay ışığı

Ay ışığı

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Tamamen acemi şansı sekiz adet sazan
    Yıl 1998. Bir olta almaya karar verdim. Nasıl, neden, niçin bilmiyorum. Hayatımda bir defa balığa çıkmışım o da kayıkla Kartal açıklarında. Yıllar önceydi. Daha sonra denizle hiç işim olmamış.

Neyse heves işte. Oltayı aldığım satıcı ne verdiyse onu aldım, ertesi gün de doğruca kendimi Gebze/Eskihisar'a attım. Kayalıkların üstüne dikildim ve aldığım beyaz iğneli, tüylü çapariye benzeyen takımı oltaya takıp attım denize. :)

Saatlarce de uğraştım tabi. Bu arada en azından 4-5 takımı da bıraktım suda. Tık bile yok tabi. Onca balık var suda birisi bile bana sen de ne yapıyorsun diye sormuyor.

Derken akşam oldu. yoruldum iyice. Tam gideyim artık bu iş bana göre değil derken, iki abi geldi yanıma ve başladılar oltalara midye takıp atmaya. Daha ilk atışta dolu dolu balık! Ben çıldırıyorum ama ne yapabilirim ki! Hemen gittim oltacıya ve tüysüz olta aldım. :) Midye bulup iğnelere okkalı yemleri taktığım gibi attım denize. İki dakka sonra bir çektim ki olta dolu. Hem de ne dolu. Beşi bir yerde. Takımı dolamışız birbirine ama önemli de değil zaten. Oltacı amca da yaşlı zaten ekmek parası kazanacak. Her çekişte bir takımı bıraktım suda. Balıkların geldiğini bir anlayabilsem dolaştırmadan çekeceğim ama olmuyor ki. Neyse, tüm yorgunluğumu unutuverdim. Beni evden gelip kıyıdan aldılar, yoksa sabaha kadar devam edecektim. Tuttuğum balıklar mezgitmiş. Sonradan öğrendim:)

Gerçekten hayatımın en güzel günlerinden biriydi. Muhteşem bir yorgunluğun ve inadın üstüne bir kilo kadar mezgit:) Hem de ilk günüm. Olta bana ben oltaya yabancıyım:) Şimdi daha iyiyim tabi:)

Ben böyle düştüm bu aşka! Ya siz?

2. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Her işin bir başlangıcı vardır Yusuf Kardeşim.. Seninki yine de harika bir av olmuş.. 1 kg mezgit.. İlk av için çok güzel bir başlangıç.:):)

3. Anlatımın yine çok güzel ,tebrik ederim.Keyifle okudum ilk aşkını:) Ve çok güzel bir sevdaya başlangıç yapmışsın !
    Teşekkürederim:)

4. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Şeyyy:eek: sanırım bir ben varım hala başlasam mı diyen:rolleyes: mor çapariler olsa belki kıvırırım ben de ;) En azından yosun falan tutarım:p

5. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Birkaç ay içinde izmit'e yerleşeceğim. belli mi olur belki karşılaşırız. Siz beni mor çaparilerden tanırsınız. Tabi Deniz arkadaş sözünü tutarsa... Anlatımınız gerçekten çok etkileyici. Keşke 7. İst. Org.'nakatılabilseydiniz...

6. Ay ışığı

Ay ışığı

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Tamamen acemi şansı sekiz adet sazan
    Güzel sözler beni mutlu etti. İnşallah ilk avınızda kocaman kocaman balıklar tutarsınız:)

Bu arada 7.org. katılmayı ben de çok isterdim. Belki bir mucize olur:) Toplantı iptal olur... :)

7. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Güzel bir başlangıç ve akıcı anlatım için tebrikler.

8. TRT2DEKİ RESSAM

TRT2DEKİ RESSAM

Favori Kamış:
    ..............
    En İyi Avı:
    ................
    :D ...hikayen gerçekten güzelmiş...
    ama şanslısın sen..ilk burada yazdıklarında ben acemiyim ben çok kötüyüm aman ben ne yapcam diye kötümserdin.:D ama bence o kadarda kötümser olma...sen de bu inat bu inanç şevk tutku olduktan sonra sen 1-2 yıla kadar dev orkinosa falan çıkarsın...

birkaç kişiden de duyduklarım bazı arkadaşlarım ilk balığa gittim ama nasıl gittim...öylesine .. sonra bir baktım acemi şansı oltam balık dolu...sonra hoşuma gitti sonrasındada hastalık oldu diyor...ama ben ilk balığa ne zaman çıktım tam ne desem bilmem çok olta aldım elime ama kumburgazda bir el oltasıyla iskeleye dikildiğimi hatırlarım 2 kayabalığı geldi bide en sonunda kocaman bir yengeç oltama dolandı...tabii hüzünlü son.
    sonra adam akllı ilk balığa çıktım o da istavrit klasik ... kamış kocaman arkadaşın olta...oltayı tutamıyorum rezillik...0 elde var 0 ..
    bir arkadaşım son anlarda biraz yardım etti şuraya at şöyle çek şunu yap dur yemini takayım aman misinanı sarayım derken 2 tane tuttuk ama ne kadarını ben tuttum belli değil...aslında belli...:D :D :D sonra tatlı suya 2-3 kere gittim ama hep izliyorum sonra tatlısuda ilk terkosta iskeleden çok kötü bir oltayla iskeleden herhalde 5 metre açığa attım....mantara dikkatle bakıyorum mantarda hareket yok 5-6 dk. geçti geçmedi sıkıldım ( bu arada çok sabırsızımdır ) çektim ama hiç ağırlıkta yok ki aa buda ne bir kızılkanat yavrusu mu desem hafif ergen bir kızılkanat mı desem ya işre blu çağında bir kızılkanat geldi ama yanımda olta atan bir iki kişi var adamlar benimkinin 3-4 katı kızılkanat tutmuş kovada en azından 20 tane var ben ne yaptım...ya bu çok küçük be..bunu mu tutcaz dedim balığı tekrar terkosun serin sularına bıraktım:D ..bana bak..ne karizma sonra bu havayla...burda balık yok arkadaş dedim ve kaçtım...:p :p

neyse sonra galatada unkapanında beylerbeyinde kumburgazda silivride terkosta sonra memleketim Eskişehirde Sakarya nehrinde azimle gittim...karaköyde bir izmarit aldım çok sevindim tuttum ilk balık değil ama en bilerek en kendi başıma tuttuğum balıktı devamında da istavrit 25 civarı vardı az ama öz kendim...izmaritte 3 taneydi yanlış hatırlamıyorsam ..he birde iskorpit ... aman aman atlıyordum balığın üstüne balıkçı bir abi uyardı o çıkardı sonra ona verdik balığı ..ödül ..:D :D

Son düzenleme: 23 Ocak 2007
  9. TRT2DEKİ RESSAM

TRT2DEKİ RESSAM

Favori Kamış:
    ..............
    En İyi Avı:
    ................
    neyse yani ben çok şanslı başlamadım ama çok uğraştım..ayrıca ben açıkçası çok olmasada denizden falan gölden korkarım birazda....yüzmeyi çok iyi bilmem bilirim ama iyi değilim....yani düşünün ben şuanda usta değilim hatta belki iyi bile değilim ama çevremdeki insanlar bana hadi balığa çıkalım sen bu işi biliyorsun derler:D ...nehirden 4 kilo civarı yayın tuttum bu benim rekorum...yani anlatmak istediğim bakın nereden nereye..insan isterse yapar ayrıca ben hiçbir zaman aman büyük balık tutayım aman herkesi geçeyim çok tutayım yanımda getirdiğim arkadaşı geçeyim demedim...bu zevk benim için...
    en çok tatlısu balığı tutmuşumdur belki ama tatlı su balığını yemeyi pek sevmem...en çok hamsi palamut severim mercan severim tekir barbun...gibi
    bunlardan sadece tekir ve barbunu tuttum bugüne kadar.anladınız umarım yani bu balık yemek değil hava atmak değil bu zevk ve tutkudur.bu tutkusunu kaybetmeyen herkes her balığı tutar diyorum...ben o yayını suyun kıyısında görünce nasıl korktum bir bilseniz sağolsun yayında pek sevimli birşey değil küçük bir canavar....zar zor aldık artık kıyıya...ama zevki keyfi tarfsiz....

bu arada kendimi öyle kaptırmışım ki yazdım yazdım hata verdi 2ye böldüm :D