Beşgöz göletinde turna

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında nevzat42 tarafından paylaşıldı.

1. nevzat42

nevzat42

Loflaz kardeşimin dediği gibi avdan boş döndük.Ama hem stres attık hem de tanışmış olduk.Balık avı nasip meselesi nasibinde ne varsa onu tutarsın.Önceki hafta yakaladığımız turnaların iştahıyla gittik ama tutamadık.İğneleriniz boş kalmasın.

2. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    nevzat abi tam 4/4 lük bir av olmuş tebrikler ;)

3. nevzat42

nevzat42

Teşekkürler Yakup kardeş.Allah sana daha irilerini nasip etsin.Ama tuttuğuymuzdan bir hafta sonra Loflaz kardeşimle canlı yem,silikon,kaşık bütün denemelerimize rağmen bir şey yakalayamadık.Bence balık avcılığında nasipte ne varsa onu alırsın.Oltan boş kalmasın.

4. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Nevzat abi selam ,abi bu hafta 27.05.2007 de ordaydım gene.Hava güneşli ve çok açıktı.Suyun içindeki balıklar sayılacak şekilde çok net görünüyordu.Binlerce yavru balık gördüm ve çok mutlu oldum.Ayrıca çok sayıda 500gr hatta 1 kg üzerinde kefal gördüm.Akşama doğru suda aniden oluşan çarpışma sesleri yakalayamadığım turnaların avlandığını hissettirdi bana.Sadece 3-4 saat kalabildim ve yalnızdım.Uzun uğraşlarıma rağmen balık tutamadım gene.Çok fazla sazlık olduğu için suya yaklaşamıyorum ama bir dahaki sefere sanırım buna bir çözüm bulacam.Artık 3.seferde bişiler olacak sanırım.:) Umut balıkcının tuttuğu en iyi balık. :)

5. nevzat42

nevzat42

Levent kardeş inşallah birdahaki sefere suda çarpışan turnaları yakalayacağız.Benim canımı sıkan olayda kenardan atılabilecek uygun yerin olmayışı.Oltan boş kalmasın.

6. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Nevzat abi kısmetse 10 haziran da ordayım yine bu sefer yem olarak tavuk ciğeri yanında solucan da götürecem ,birde küçük bir bot ayarlıyorum hemen kıyıdan uzanabileceğiz.Ordan turna çıkarmam lazım abi :) Haberleşelim işin olmazsa beraber gider yada orda buluşuruz...

7. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    tebrikler dostum güzel av olmuş

8. nevzat42

nevzat42

Levent kardeş inşallah haberleşelim gideriz.Bu gittiğimizde Allahın izniyle turnasız dönmeyeceğiz.Oltan boş kalmasın.

9. nevzat42

nevzat42

Teşekkürler Mehmet kardeş.Oltan boş kalmasın.

10. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Abi tebrikler..Bizimde başımıza çok gelir bir av verimli ise diğeri boş geçer ama biz muhabbet insanıyız zaten balık bahane..Umarım sonraki avınız bol kısmetli olur...

11. nevzat42

nevzat42

Teşekkürler İbrahim Burak kardeş.Zaten balık yakalamanın zevki orada.Yalnız balıklar artık uyanıklaşmış.Ben yaz tatilinde göksu nehrinde avlanırım.İnan oltaya balık binde bir geliyor.Çocukluğumda bir söğüt dalına uyduruk bir misina ve 2-3 iğne takardık bazen bir atışta 2 tane yakalanırdı.balık bahane muhabbet şahane.Oltan boş kalmasın.

12. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Abi sağol umarım yakup kardeşimle bir gün geliriz oralara beraber deneriz.