Beylikdüzü civarı (Gürpınar, Avcılar, Büyükçekmece ...) Hedef Belirleme

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında alidag tarafından paylaşıldı.

1. mucahitt

mucahitt mücahit

Favori Kamış:
    Dere kenarlarında bulunan saz kamışı
    Favori Makine:
    2005 model markasız :)
    En İyi Avı:
    2 cm kıraça
    Mimarsinan bababurnunda fenerin bulunduğu yerden, koy tarafı değil deniz tarafından atış yapıp denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca İzmarit takımına kırmızı karides takıp atarsanız yemli istavrit, izmarit şansınız olabilir. Yada kumlu bir yerde kalkan takımı yapıp deneyebilirsiniz.

2. KursadErgan

KursadErgan büyükçekmece

Dün gece boru kurdu ile bababurun denendi ve gelincik dışında vuruş yok :) balıklar henuz kıyıya gelmemiş

3. mucahitt

mucahitt mücahit

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2 cm kıraça
    Kürşad usta gelincik varsa diğer balıklarında gelmesi yakındır :) Boru kurdunu nereden temin ettiniz?

4. KursadErgan

KursadErgan büyükçekmece

İzmir den 40 paket toptan alıp paylaştık arkadaşlar ile, hava kötü olunca kullanmadım benimkileri kuruttum tuz ile koydum dolaba bakalım sonra verim alabilecekmiyim :)

5. KursadErgan

KursadErgan büyükçekmece

yeni sezona bomba gibi girme çalışmaları :)

Ekli Dosyalar:

6. akya1986

akya1986 ALİ

Bu takımlarla büyükçekmeceden balık çıkar mı?

7. KursadErgan

KursadErgan büyükçekmece

Valla 100 tl lik takımlarla baya çıkarttım geçen sezon bunla da çıkar heralde :)

Özellikle Kumburgaz tarafları ve Tekirdağ'a kadar olan kısım, bize bir saat mesafedeki Karadeniz kıyıları Surf Casting için en ideal yerler. Geçen sene 1 ayda toplam 5 tane Kalkan tuttum kilo üstü. Mırmır zaten sezonunda çok bol.

8. akya1986

akya1986 ALİ

Bunları Büyükçekmece den mi tuttunuz. Spin avcılığıyla avlanabileceğimiz bir yer var mı büyükçekmecede peki?

9. KursadErgan

KursadErgan büyükçekmece

Genelde Kumburgaz tarafında tuttum. Spin için Mimaroba ile Mimarsinan arasındaki sahilde sürekli devriye gezen spinciler mevcut :) Arada iri levrekler alıyorlar.

10. akya1986

akya1986 ALİ

Ben hiç duymadım orada levrek alındığını. Arada levrek alıyorlar derken yılda bir iki tane ise o zaman ok :)

11. KursadErgan

KursadErgan büyükçekmece

Yılda bir iki kere 5 kilo ve 7 kilo aldıklarını biliyorum ama her gittiğinde levrek olacak bir mera değil 2-3 kere ben gezdim merayı takip bile olmadı. Mevsiminde kofana ve lüfer alanda biliyorum azda olsa spinle orada.

12. mucahitt

mucahitt mücahit

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2 cm kıraça
    Takım güzel rast gele inşallah. Bizim buralarda çok heveslenmemek lazım. Yaz aylarında mırmır eşkina, Geçiş dönemlerinde Lüfer familyası. Levrek çok çok seyrek olduğu için peşine düşen pek yok.

13. mucahitt

mucahitt mücahit

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2 cm kıraça
    S.a arkadaşlar.Aranızda balığa çıkan var mı? Merada son durum nedir?

14. mucahitt

mucahitt mücahit

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2 cm kıraça
    konu öldü :) herkese rastgele.

15. Nabukad

Nabukad Mesut

En İyi Avı:
    Trisepse kramp sokan Vatoz
    Belirttiğiniz merada 2015 Ağustostan bu yana kıyı avı yapmaktayım.Ağustos-Eylül gündüz İpek ve solucan ile zargana günbatımına doğru en fazla yarım saat güzel istavrit yaptı.
    Ekim ve Kasım ortasına kadarda hırsız takımla çinekop sarıkanat tutuldu.Ayrıca kasımda mezgit boldu( tabi sarıkanat olunca mezgitin esamesi okunmadı).ocak-şubat-mart-ayları vatoz iskorpit ve lapinleri saymazsak 2 eşkina ile geçti.
    Bütün bu zaman diliminde benim gördüğüm spin ile 2 levrek alan oldu.
    Gelelim yeni sezona Batı Garden dan Güzelce limanına kadar kıyıda gündüz istavrit-yemli balık tutamadım
    28nisan perşembe günü kayık ile açıldık. 18:00-20:00 arası benim albastar kova yarım oldu.Ama 5'li yunus devriyesi merayı darma-dağın etti bizde hayranlık ile seyrettik.

16. rohatyusuf

rohatyusuf Rohat Yusuf

Merhaba abilerim bende esenyurtta oturuyorum ve daha yeniyim yakinlarda aliga gidecek olan varsa bende gelmek isterim sizlerden cok sey ogrenmem lazim

17. mucahitt

mucahitt mücahit

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2 cm kıraça
    Rohat Yusuf Kardeşim. En iyi öğrenme şekli deneme yanılma yöntemidir. İnternetten bölgemizi araştır ne tür balıklar çıkar, ona göre takımlarını hazırla av tekniklerini biraz araştır, sana çok faydası olacaktır.

gurubumuza bekliyoruz. bu arada yeni firma rehberi sitem yayındadır hobidaşlar. firma rehberi

18. avspilot

avspilot Ahmet

En son haziran ayında yazılmış???
    Hadi bende yazayım başlangıç olsun.
    Dün fevziden aldığımız kurtlar parmak gibiydi. Ortalıkta balık yok. Kaptanı Deryadan 1 adet ispari. Ayrıca Balıkçı Barınağı yenilenen yere petrol istasyonu geliyor, kapanmadan bol yemle liman içi levrek denenebilir.

19. rohatyusuf

rohatyusuf Rohat Yusuf

Mücahit usta siz nerde avlaniyorsunuz peki nerde hangi takımla hangi yemle bilgi verebilirmisiniz

20. mucahitt

mucahitt mücahit

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2 cm kıraça
    Boru kurdu zamanı geçiyor. En iyisi balıkçı barınağı içerisinden kepçe ile teke toplayıp yem yapmak. Mırmır, minekop ve eşkina için aslında tam zamanı. Gelecek balık büyük olur. Geçen 3 kg üzeri eşkina veya minekoptu anlayamadık ama uzun uğraşlar sonucu kıyıya alamadan kayalıklara 1-2 mt kala kösteği koparıp kaçtı.Ardından 700-800 gr arası eşkina aldık. Birkaç mırmır, ispari, babacan iskorpit ve totolde 20-30 kadar zargana ile avı sonlandırdık. Kaptan-ı deryanın orayı şuan pek tavsiye etmem verim almak çok zor bir meradır.

Rohat kardeşim. adını bilmiyorum ama rohat diyorum. Her mevsimin balığı ayrıdır. Özellikle bölgemizde balık avcılığı biraz sıkıntılı iştir.

Yanında taşıyacağın çantada;

1. yeliş istavrit çaparisi,
      [*]yeşil beyaz tüylü çinekop çaparisi,
      [*]klasik 3'lü dip takımı,
    2. Zargana topu (Eva olacak),
    3. Zargana ipeği (beyaz, açık ve koyu turuncu),
    4. 0,18 yada 0,20'lik misina,
    5. 0,30 yada 0,35'lik misina,
    6. balıkçı makası,
    7. 35gr-40gr-50gr-75gr-100gr-120gr kurşunlardan bir kaç tane. 100-120gr kurşunu ne yapacaksın diyenler olur takılma yanında olsun yeri geliyor 120gr bile yetmediği olabiliyor.
    8. Klasik mantarlı çinekop-lüfer takımı,
      [*]farklı ebatlarda fırdöndü ve klipsler,
    9. Özellikle Benim favorileri, Hansen Pilgrim gümüş mavi 22gr kaşık,
    10. kendo sea bass minnow 125f maket balık.
    11. Yakaladığın balıkları yokmak için livar veya kova.

Hepsini aynı anda yada peyderpey alabilirsin. Koyu renkli yazılar öncelikli alacakların olsun.

Bir iki haftaya kadar dip balıklarını avlayabilirsin, yem olarak Dediğim gibi kepçe alırsan(uzun saplı teleskopik) halin yanındaki balıkçı barınağından teke toplayıp klasik 3'lü dip takımına takıp oltanı atabilirsin, borukurdu, çinkurdu, tavuk göğsü kullanabilirsin. Akşam ezanından yarım saat önce çapari atarsan ezandan yarım saat sonrasına kadar istavrit alabilirsin. bir kaç hafta sonra zaten balık açığa gidecektir dip balığı istavrit vs çok zor. Ondan sonra Çinekop ve lüfer kıyılamaya başlar. O zaman çinekop çaparisi ile çinekop alabilir yada yemli lüfer takımı ile istavrit takıp çinekop-lüfer yakalama şansın yüksektir.

Nereden yakalama mevzusuna gelince aslında balık her yerde. Gürpınar tarafının söyleyecek olursak, Gürpınar stadının önünden atabilirsin. Stadı geçip eski dalyanın önünden atabilirsin. dalyanı geçince pekmezde betonun bittiği yerden atabilirsin. Pekmezi geçince piknik alanının altındaki kayalıklardan, dalış okulu önünden atabilirsin. Dalış okulunu geçtikten sonra hale gelmeden köprü var köprüye gelmeden 100 mt önce atabilirsin. Balık halinin sol tarafında kayalıkların ilk başladığı yer kumluk!!! ona göre oradan atabilirsin kayalıkların bitimine kadar kavaklı tarafında her yerde atabilirsin. Kayalıklar bittikten sonra kumsaldan atabilir, Yukarıda avspilot ustanın dediği kaptan-ı deryanın oradan atabilir, oraya gelmeden fenerin oradan atabilir, deryayı geçtikten sonra west marin kumsalından atabilirsin. Bir şeyler öğrenmek istiyorsan sürekli ava çık, bilenlerle ava çık, tecrübe çalışarak edinebilirsin. Kafana takılan birşey olursa https://www.facebook.com/groups/580948961952263/?ref=bookmarks adresinden soru sorman yeterlidir. daha başka facebook guruplarına üye ol. Neyse Aramızda ustalar varken çok konuştum. Herkese rastgele.