Bi konuda yardım istiyorum :(

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında KILadam tarafından paylaşıldı.

 1. KILadam

  KILadam

  Mesajlar:
  14
  Şehir:
  Samsun
  Favori Kamış:
  Olta
  En İyi Avı:
  Bilinmiyor ama araştırılıyor
  Arkadaşlar kurşun gibi akan bir suda balık tutulabilir mi? Yöntemleri nelerdir? Engin bilgilerinizden yararlanmak istiyorum.

  NOT : Dediğim akarsuya bu hafta sonu yasağın kalkmamasına rağmen deneme amaçlı bir olta attım. ilk başta 60 lık ağılıkla başladım. ama bu ağırlık hemen kıyıya geldi. daha sonra iki 60 + iki 35 lik ağırlık taktım bana mısın demiyo.

  Bir soru daha dipte çok yosun varsa ne çeşit bir avlanma önerirsiniz?

  TABİKİ YASAK KALKTIKTAN SONRA!!!! :p

  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 11 Haziran 2006
 2. KILadam

  KILadam

  Mesajlar:
  14
  Şehir:
  Samsun
  Favori Kamış:
  Olta
  En İyi Avı:
  Bilinmiyor ama araştırılıyor

  Gözünü sevdiğim ağ deme deli oluyorum ağ ile avlananlara. Ama zıplayan balıklarıda gördüm mü içim gidiyor. Bu yer Samsun Çarşambada!
   
 3. AKS

  AKS

  Mesajlar:
  72
  kurşun gibi akan bir yere benzemiyor ama yinede yardımcı olmaya calışıyım...dip yosunlu ve calılıksa şamandıralı olta atıcaksın...akıntı cok fazla ise daha önce avrupa kanalında gördüğüm ve nehirlerde gerktiğinde uyguladığım tekniği söyliyim...8-10 cm uzunluğunda 2 tane zor bukülen tel alıyorsun kurşunu alttan ve üstten telin genişliğinde bir matkapla deliyorsun... deliklerden gecirip ortaladığın telleri birbirinin aksi istikametine doğru büküyorsun istiyorsan bu telleri coğaltabilirsin dikkat etmen gereken dipin temiz olması umarım yardımcı olur...
   
 4. ergungorgun

  ergungorgun

  Mesajlar:
  148
  Şehir:
  ankara
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  sazan 8 kilo
  bana sorarsan o suda oltanı askıda birakıp canlı yemle sonuç alabilirsin. ama civar balık tutanlar varsa onlara danışmak en mantıklısı olur bence. bu arada fotoğrafta çok güzel beeee. :)
   
 5. s@z@ncı

  s@z@ncı

  Mesajlar:
  36
  Şehir:
  Ankara
  Favori Kamış:
  Olta harici hiçbirşey...
  En İyi Avı:
  Sazan 14 kg, yayın 11 kg
  Akıntılı su için bir deneme

  Değerli dostum,
  Eğer bot yada sandal imkanın varsa bu tekniği bir dene. Bir kutuya beton dolduruyorsun ve üzerine bir halka bırakmalısın. Bu halkaya sağlam bir ip bağla ve büyük şamandralardan edin bir tane.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Resimdeki gibi. Ancak küçük bir fark olacak. Bisiklet şamrelini bir parmak eninde zedelemeden düzgün şerit çıkaracak şekilde kesmelisin. İp gibi olmalı. Büyük şamandranın altına klipsli fırdöndü vasıtası ile bağla. Hazırladığın beton dolu kutuyu suyun istediğin noktasına bırak. Şamandra su yüzünde kalacak şekilde ipe sıkıca bağla. Sonra lastiği, kıyıya çıktığında çekmeye başla gerginliğinin en son noktasını işaretle bir klipslide oraya vur ve misinanıda klipliye tak. 2 yada 3 iğneli olan oltanı suya bırak lastik çekip götürecektir. Kösteklerin altta kurşun, iğne üstte bağlı tipte olmalı. Kurşunlarınıda 200 gram civarında yaparsan uçması azalır.
  selametle.