Bildimiz ataştan istedin şekilde. klipsi yap.

Konu, 'Fırdöndüler' kısmında sazan_kolik tarafından paylaşıldı.

1. sazan_kolik

sazan_kolik saffet

Favori Kamış:
    Mitchel atlantis 390.lineaeffe oyster 390 albastar leo 350
    Favori Makine:
    Mitchel armada 7000.Lineaeffe rapid carp 65 albastar kk 70
    En İyi Avı:
    10 kg aynalı sazan 17 kg yayın 3.5 kg alabalık
    gereken aletler izletaş ömürlük. ts-60-160 pense. ts-60-140 yankeski.3522 14 0120 elektironikci yuvarlak uclu karga burun. malzemelerinizin opak olmasına dikkat edin çok kulanışlı malzemeler verdiğim numaralar opak zaten dikkat edin izeltaşın bayiliği olan satıcılarında fiyatları uygundur. yani bir kac yere sormadan almayın elli metre arası olan hırdavatcıda farklı fiyatta satılabiliyor aynı ürün. bir diğer üründe. liknteki ürün. 2.5 lira daha sert daha kaliteliside vardır ben bunu kulandım her agırlıktaki kursunu ceker.
    http://www.hepsiburada.com/liste/ma...roductId=ofisms250&categoryId=15095#Gorseller
    linteki kutuda 50 adet var 2.5 tl birtanesinden 2 tane klips cıkıyor 3 te cıkabilir o yetenege kalmış birsey birdiğer malzemede makaron hortum genelde bobinajcıların kulandıgı yani bobinajcılarda bulabilecegimiz elektirik sıhhi tesisacılarda da bulabiliriz bu hortumu hepsi bu yaptığım klipsleri fotolayıp koyamadım cok basit yapma tekniği var kıyıdan surf avcılıgı yapan olsun her turlu avcılıkta kullanılacak pratik kurşun degistirme yada insanların kendi kendine geliştirebilecegi teknikte olabilir yani sadece pratik kusun degistirme degil daha ince ataş ile rapalanın ucundaki kilipside kendin cok rahat yapabilirsin. balık malzemesi satıcılarında dünyanın parası olan ürün yantaraftaki kırtasiyede sudan ucuza alınabiliyor kendimiz yapınca 50 ataştan 100 klip cıkıyor makaron hortum ucuz zaten makaron hortumu düğüm gizlemede de kulanabilirsiniz.

2. yalnız balıkçı 45

yalnız balıkçı 45 kamil

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı -14 kg fazla
    Görseydik daha iyi anlardık dostum.Paylaşıma teşekkür..

3. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    kac gundur masamda duran ataclara bakip olurmu olmazmi diye dusunuyordum :) foto da ekleme sansiniz yokmu?

4. EMRE FISHING

EMRE FISHING Emre Üsel

Favori Kamış:
    MICHELL Privilege
    Favori Makine:
    MITCHELL Armada Pro 6500
    En İyi Avı:
    BERNA'm
    Saffet abi, iyi hoş güzelce anlatmışsın ama sadece ham madde teminini ve kullanım yerini anlatmışsın.

5. sazan_kolik

sazan_kolik saffet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    olur olmazmı arkadaşım kullanacağın agırlık neyse ona görede ataş yani benim linkteki verdiğim ataş agırlık ceker yani 200 ve üzeri daha hafifte kursunda kulanılır sorun olmaz başka birsey daha bildimiz ninelerimizim analarımızın kulandığı kazak örme şişleri var simdiki şişler tel sargılı telin üzerine plastik kaplama oluyor o teli şişten cıkardınmı en kücük numaralı şiş daha ideal bildin surf cuların yem şişisin işini görüyor boru kurdu takmak icin sülünez yengec takmak icin ideal onuda keşfettim foto atamıyorum daha yeni yeni yapıyorumda harbiden bayidekilerden daha iyisini daha kulanışlısını elde etmek mümkün onu söyleyebilirim.

6. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    güzel fikir. mantıklıda ama ağır kurşunlara kullanabileceğini sanmıyorum. ayrıca rapalada da cok kullanışlı olacağını düşünmüyorum. kırkyılda bir iri balık tutarsınız oda ataçın hışmına uğrar.eyvah demek zorunda kalırsınız. ataç yada klips kullanmaya hiç gerek yok.

rapalalı sistemlerde boğazda zaten kurşun sarkıta mayapıyoruz. ana bedenden cok daha ağır bir kurşuna 2 kat yaparak kasa düğümü atıyoruz. böylece istediğimiz kurşunu çıkartıp takabiliyoruz. rapalada ise daha hafif daha küçük ve daha sağlam klipsler kullanılıyor.

7. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    paslanır aslanım, takım taklavata bulaştırırsın. daha önce denedimide ordan biliyorum. sağlam pastutmayan bir ataş bulun

8. kayral

kayral Önder

Favori Kamış:
    awa-shima
    Favori Makine:
    ryobi
    En İyi Avı:
    çupra 2,10kg/Levrek 4 Küsür
    Ersan Ateşer (Cakometti) Usta zaten bunu yapıp paylaşmıştı.
    Nete kurşun klipsi yapımı yazıp ararsanız ulaşırsınız. Yazılarından çok şey öğrendiğim saygıdeğer insanlardandır.

9. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    peki o bahsettginiz ataslar paslanmıyormu, o zaman çok iyi

10. sazan_kolik

sazan_kolik saffet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    ataş tan yaptığım klipsler çok güzel cok kibar çokta saglam oldu gel gelelim paslandı. bu defa paslanmaz galvanizli telden yaptım biraz kaba oldu ama daha saglam gibi görünüyor ataş teline göre paslanmaz ise sorunu cözdük demektir.