bilen varmı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında aliformen tarafından paylaşıldı.

1. aliformen

aliformen ali

Favori Kamış:
    alba
    En İyi Avı:
    sazan 2.5
    arkadaşlar ben siirte yim balık için ta elazıg'a gidiyorum diyarbakır ´-mardin veya o bölgede baraj gölü varmı bilenler paylaşırsa sevinirim

2. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ben bilmiyorum ancak sabrederseniz arkadaslarim size yardimci olacaklardir.
    Saygi ve sevgiyle

3. Ali merhabalar.Ben diyarbakırda iken Kralkızı kayalığı diye bilinen (orada yaşayanlar bilir) bir yere gitmiştik çok iri aynalı sazanlar yakalanmıştı.Birde batman diyarbakır Arasında oldukça küçük bir gölet vardı Anayoldan görünen tek gölet Orada tatlısu levreği yakalardık.Ama gidebilirsen diyarbakır karacadağ daki küçük mezralardaki sulama amaçlı küçük göletlerin çoğunda aynalı sazan var.Ancak olta dışında avlanmaya köylüler aşırı hassaslar.Çünkü Oradan ihtiyacı olan köylü ihtiyacı kadar tutuyor.O yörede ağ balıkçılığı yaygın olduğu için yazdım,Köylüler Doğrusunu yaparak göldeki balık miktarını koruyorlar.
    Karacadağ radar tarafından akan derede alabalık (inanılmaz lezzette)bulabilirsin.

4. erguller

erguller

Botan cayı

Selamlar
    Askerligimi Siirt-Pervari de yaparken korucular botan cayından balık getirirlerdi.Bana yemek hic nasib olmamisti ama aklıma ilk gelen bu...

5. aliformen

aliformen ali

Favori Kamış:
    alba
    En İyi Avı:
    sazan 2.5
    teşekürler erdal kralkızı tavsiyene uyucam sezon açılır açılmaz ordayım

6. aliformen

aliformen ali

Favori Kamış:
    alba
    En İyi Avı:
    sazan 2.5
    teşekkürler arkadaşım ama hiç botanda balık yakalamak nasip olmadı birkaçkez denedim ama nafile oralarda avlanan arkadaşlardan(siirtli) bilgi almaya çalıştım ama cevaplar çok şaşırtıcı idi jeneratör ve dinamitten söz ettiler ama benim maksatım balık tutmak tı katliam diil

7. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum

Diyecek hiçbir şey bulamıyorum bu insanlara...

8. yireyi okadar iyi bilmem

yüreyi okadr iyi bilmem ama hassasiyetiniz ve amatör ruhunuz gerçekten beni sevindirdi. Ben Anadoluyu -daha çok dogu anadoluyu- gezerken genelde "evet işte orada balıkçılar var bir haftadır oradalar gecen gunde dinamit attılar" diye anlatılır hep hikayeler. Oysa sizler konuya hassas yaklasıyorsunuz.
    rastgele arkadaslar.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Nisan 2007