Bilgisayar hakkında sorular sorunlar

Konu, 'Genel Konular' kısmında 56561 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. adem1

adem1 adem aksoy

En İyi Avı:
    halibut.20kg(tahmini:D)
    7 Aydir mesaj atilmamis ama belki goren olur;2006 da aldigim dell masa ustu nihayet coktu,2008 de aldigim hp lab topda coktu,hp ye vistanin service pack ini indiriyordum,siyah ekranda ne yaptigini gosteriyordu ve bir yere geldi takildi kaldi,kapatip tekrar denedim olmadi,neyse pc lerden hayir yok deyip imac aldim fakat pc den sonra imac biraz zor,ters geliyor,mesela quick timemin uzerine tikladigim halde calismiyor,imac kullanan varsa yardimci olur insaallah.mac in bircok seyi ters geliyor.

2. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    imac konusunda maalesef bir bilgim yok ancak şunu söyleyebilirim ki vista Ms un en sorunlu işletim sistemi. Servis paketlerini yüklemeden önce, bilgisayarınızı kapatıp açılırken f8 tuşuna basıp başlangıç menüsüne girin buradan güvenli kipi seçip, bilgisayarınızı güvenli kipte açın. Servis paketini güvenli kipte kurarsanız hem daha çabuk olur hem de sorunsuz. Normal açılış yapılmış bir bilgisayarda modüller açık olduğundan sp den yenisi yüklenirken sistem tarafından kapatılmaya zorlanıyor bu da bazen ciddi sorunlar ortaya çıkarıyor. Özellikle sistemde çalışır vaziyette anti virüs yazılımları varsa servis paketi yüklemek direkt intihar olur.

3. adem1

adem1 adem aksoy

En İyi Avı:
    halibut.20kg(tahmini:D)
    evet service packi yuklerken servis saglayicinin guvenlik programi acikti,4 senede 2 bilgisayarin bu hale gelmesi hic hos degil.bu maclere virus bulasmiyor diyorlar,mutlaka vardir bulasabilen birseyler,bu kadar kendilerinden emin olmalari cok ilginc,zaman gazetesinde iphone 4 le ilgili haber vardi dun,telefon kendi kendine kapaniyormus,binlerceisi satti adamlar 1 gunde.

4. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bu konuda illegal sistem uzmanları( :) ) arasında düzenlenen bir yarışmada, tüm mac işletim sistemlerinin bir gurup tarafından 2 saat 10 dakika içerisinde yerlebir edildiğini biliyorum. Sadece arz-talep meselesi. Mac in piyasa payı %1 in altında olduğu için hacker lar pek rağbet etmiyor. Yoksa mükemmel bir işletim sistemi dersek sadece komut satırından kullanılabilen sistemleri örnek verebiliriz. Bir işletim sistemi ne kadar lüks ve ergonomikse o kadar da açığı mevcuttur.

5. yeknet

yeknet Yekta

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast420
    Favori Makine:
    mitchell avosurf700
    win7 yi tavsiye ederim. yeniden PC ye yükleyecekseniz vista asla yüklemeyin.
    mac konusuna ben de fransızım.

6. denizzzci

denizzzci burak

En İyi Avı:
    bugüne kadar 3 ton:):)
    benim de bi sorunum var üstesinden gelemiyorum bir türlü,svchost.exe cpu yu sürekli 100 de 100 kullanıyor ve hiçbirşekilde normal değerlerine gelmiyor nasıl çözebilirim,şu an buraya bile zorla yazıyorum...xp service pack 2 kullanıyorum yardım eden olursa çok sevinirim

7. egemenparlar

egemenparlar isim hanem boş kalsın

selam bi aralar sp2 kullanıcılarının başına bela olmuştu svchost.exe değilde scvhost.exe bu olmasın
    virüs programını güncelle tara silinir.
    ama kesin çözüp sp3 lü güncel bi xp yükle:) (ilk iş virüs programı yükle c veya d bölümünü açmadan flash disk takmadan zor iş biliyorum:)

8. denizzzci

denizzzci burak

En İyi Avı:
    bugüne kadar 3 ton:):)
    svchost,bi önceki xp yi yaklaşık 6 sene kullandım ondada sp2 vardı öyle bi sorun olmadı ama bu kez böyle bi sorun kafayı yedirttirecek

9. Aytech48

Aytech48 Engin Aytekin

Favori Kamış:
    Cormoran profiline spin 2.10
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 3000Vİ
    En İyi Avı:
    Kendi akvaryumumdan yakaladağım 4 cm Sarı Prenses :D
    Bende elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Bilgisayar alıcak olup karar veremeyenlerede yardımcı olabilirim :)

10. 3182

3182

task %100 e vuruyosa kaspersky kurmayi dene.

11. Okan_uA

Okan_uA .

Güncelleştirme sorunu

Bilgisayarımda son günlerde güncelleştirme sorunu çıktı. Araştırdım ancak düzeltemedim bir türlü. Yardımlarınızı bekliyorum.

Windows update - güncelleştirmeleri denetle ye basıyorum, çıkanlar :

Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı.
    Bilgisayarınız için yeni güncelleştirmeler denetlenirken bir hata oluştu.
    Bulunan hatalar: Kod 80072F8F

12. 3182

3182

Öncelikli olarak işletim sistemin nedir?

Bilgisayarındaki zaman tarih ayarın doğrumu?

13. Okan_uA

Okan_uA .

İşletim sistemini yazmayı unutmuşum : win 7 home premium

yardım metinlerine göre tarih-saat ayarının doğru olması gerektiğini gördüm ancak yanlış değildi zaten.

Tarih-saat te sorun yok yani.

14. 29519

29519

Elemanın teki aynı sorunu yaşıyormuş ve microsoft sitesinden Linkte ki programı indirmiş kurmuş filan sorun düzelmiş. Sadece o nun değil bir çok insanın sorunu düzelmiş. Lakin ben denemediğim için bilemiycem. Sen bu işi yapacaksan eğer backup larını al ondan sonra yap.

15. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1.Başlat düğmesini tıklatın, Denetim Masası'nı, Saat, Dil ve Bölge'yi ve ardından Tarih ve Saat'i tıklatın.

2.Internet Saati sekmesini ve ardından Ayarları değiştir'i tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

3.Bir Internet saat sunucusuyla otomatik olarak eşitle'yi tıklatın, bir saat sunucusu seçin ve ardından Tamam'ı tıklatın.

Ms tarafından açıklanan çözüm bu şekilde.

16. Okan_uA

Okan_uA .

İndirdim ancak nasıl kullanılcağını anlamadım, bir setup değil.

17. Okan_uA

Okan_uA .

Bunu denedim defalarca yine de olmadı.

18. 29519

29519

Yok setup da şöyle önce validetion... neyse ben indirdim, bana özelden mail adresini yolla sana mail olarak atayım :)

19. Okan_uA

Okan_uA .

Öncelikle şu ana kadar ilgilenenlere teşekkür ederim.

Aygıt yöneticisine baktığımda bazı ağ bağlantılarıyla ilgili bağdaştırıcıların çalışmadığı sorun olduğunu gördüm. Durum belki de burdan kaynaklanıyor driverı tekrardan kurdum ama bunu da halledemedim. Yarın kapsamlı uğraşmak lazım.

Uploaded with ImageShack.us

20. 29519

29519

Bence sen sistemini bir virus taramasından geçir mümkünse kaspersky ile yap bunu. Eğer yine olmazsa yeniden kurulum en güzeli.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.