Bilgisayar hakkında sorular sorunlar

Konu, 'Genel Konular' kısmında 56561 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Okan_uA

Okan_uA .

Kis 2011 kullanıyorum zaten virüs olduğunu sanmıyorum. Format en iyisi de tekrardan progamları yüklemek vs. angarya oluyor.:)

Şu önceden linkini verdiğiniz programı anlatabilirseniz sevinirim.

2. yeknet

yeknet Yekta

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast420
    Favori Makine:
    mitchell avosurf700
    winxp yüklü netbook ile win7 kurulu desktop pc de bulunan ağda paylaşıma açtığımız klasöre artık erişemiyorum. Erişim engellendi hatası ile karşılaşıyorum. Geçen haftaya kadar sorun yoktu. win7 ye ulaşmak istediğimde win7 nin kullanıcı adı ve şifresini soruyor bu şekilde girebiliyordum. Her türlü paylaşım ayarları denedim. olmadı. win7 yüklü başka bilgisayarlar girebiliyor. xp ye bişey oldu ama ne? virüs taraması yaptım. bu konuda tecrübesi olan var mı?

3. 29519

29519

Kök sertifakaları update eden bir zımbırtı. Kök sertifakalar ise güvenlik sertifikası vermeye hakkı olan sitelerin tutulduğu yer. Kısaca o programı çalıştırdığınızda o liste update etmiş olur. Eğer sorununuz kök sertifika ile ilgili ise bu update ile düzelmesi lazım yok değilse hoş geldin yeni win7 :D

4. 29519

29519

Wİndows xp yüklü pc eğer bir domaine katılmış ise windows u o domainden çıkarıp tekrar diğer pc lerinde ait olduğu workgroup a ekleyin. Bunun dışında bir çok sebebi olabilir bu problemin bir hata mesajı filan varsa yardımcı olmaya çalışırım.

5. Okan_uA

Okan_uA .

Panoya kopyala diyor kodu nereye kopyalıcam napcam belli değil,bilmiyorum. dediğim gibi next next deyip kurulan klasik setup gibi değil.
    Yazanlar : windows orjinal ürün avantajı
    bu kodu 2.adımdaki kutuya kopyalayıp yapıştırın veya yazın.sonra doğrulayıtıklatın. kod kabul edildikten sonra bu pencereyi kapatın.
    ==========================================-
    yanlış indirmişim şimdi farkettim ama bu linkteki xp içinmiş. win7 için olanı araştırayım bakalım. :)

Son düzenleme: 7 Şubat 2011
  6. Sebastian

Sebastian Murat Yıldız

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    2.750 gram yazılı orkinos 3 kilo şeytan gridasi sayısız zargana turna sinavrit ve niceleri
    xp veya windows7 kullanıyorsanız, öncelikle sürümü yani windowsu etkinlestirmeniz gerekmektedir, bununla birlikte güncellemeleri eksiksiz yapmanız gerekmektedir... zaten herkez bilir ekran kartını ses kartını ciftset driverini kendınız elle kurmanız sağlıklı güzel olmaktadır. ve windows7 nin işlem merkezindeki bayrak cıkıyor görev çubugunda oradan eksikleri takip etmeniz gerekmektedir. gerçi ben onu kapattım... güncellemelerle birlikte internetten birşey indirdiginizde bu oyun da olabilir dosyada vb. şeyleri virus programı otomatik tarayabilir. ama genede dikkatli olmak lagzım.. internetten veya msnden önünüze gelen dosyayı almamanız ve gelen adres linklerine girmeniz gerekmekte... windows ne olursa olsun etkinlestirip güncelleme leri sabit kontrol ederseniz ve saglam virus programı kullanırsaniz hiçbirşey olmaz şuan bende windows7 32bit home var gayet iyi calısıyor... amd anthom işlemcim geforce9600 gt ekran karti 3 gb ram var 64 bit yüklersem istedigim kadar yükselticem ram olarak sıkıntımı ama suan yetiyor.... avast virus programı beni suan için yar yolda bıraktı ben de bir systemden pcyi formatladım...
    Microsoft Security Essentials kullanıyorum ,microsoftun çıkardıgı türkçe ve free virus programı ramden yemiyor, ve pcyi kasmıyor güncellemelerini otomatik yapıyor ayarları otomatik sizin sadece kurup güncelleyip.. bir kere pcnızı tam tesekküllü taratip kullanmasızı istiyor :) sıkıntılar bundan ibaret oluyor genelleme.. bende bir kaç bilgi paylaşayım dedim... herkeze İyi Geceler Avınız Bol Gününüz Aydınlık ola.....

7. Okan_uA

Okan_uA .

güncelleştirme sorunu bitti

Müjdeler olsun :D

Kaspersky i bir duraklatayım öyle güncelleştirmeyi deneyim dedim olduuuuu :)

Antivirüsün ayarlarını değiştirmiştim daha katı yapmıştım demek ki ondan kaynaklanmış sorun.

8. yeknet

yeknet Yekta

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast420
    Favori Makine:
    mitchell avosurf700
    hata şu:
    \\snopy\servery erişilemez. Bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir. Erişim izninizin olup olmadığını öğrenmek için bu sunucunun yöneticisiyle temasa geçin.
    Erişim Engellendi.

Aslında şüphelendiğim tek şey var. Geçen hafta server pc ye MS SQL kuruldu. Acaba o mu XP yi engelliyor diye kapattım ama değişen birşey yok. Her iki PC de aynı WORKGROUP içinde

9. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    Yekta Bey,

Muhtemelen pc'nizde server üzerinde map edilmiş bir sürücü olabilir ya da kısayol. Tahmin ediyorum snopy ağ adı ve servery server adıdır. Bilgisayarım altında servery üzerinde map edilmiş bir drive veya masaüstünde servera giden bir kısayol bu soruna neden olmuş olabilir. Yalnız bu sorunun asıl nedeni servera erişiminizin engellenmiş olması. İlk seçenek bu drive veya kısayolu kaldırmanız, ikinci seçenek ise serverdan sizin pc adınıza erişim yetkisi verilmesidir.

10. yeknet

yeknet Yekta

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast420
    Favori Makine:
    mitchell avosurf700
    map edilmiş sürücü var bu şekilde erişebiliyordum, şimdi onu da kaldıramıyorum. Bağlantıyı kes dediğimde "ağ bağlantısı bulunamadı" diyor. Ancak değişik birşey keşfettim. Erişmek istediğim ağ sürücüsü altındaki klasörleri de paylaşıma açarsam bu klasörlere ulaşabiliyorum. Direkt sürücüye erişemiyorum ama bu şekilde çözdüm gibi. Teşekkürler ilginize.

11. 29519

29519

Ms sql i uninstall edip tekrar deneyin. Sorun sql den kaynaklanıyor olabilir.

12. özcan bolat

özcan bolat özcan

Favori Kamış:
    LINEAEFFE 4.50 mt sörf kamış
    Favori Makine:
    okuma salina 2
    arkadaşalar ben bakıyorum bir sonuç çıkaramadım sorun şu facebook ta resimlerim yani parça ,parça albümler 20 resim orda ,30 resim hemen yanında ben bunları nasıl tek albüm haline getirebilirim düzene koyabilirim şimdiden teşekkürler ederim cevapları bekliyorum

13. gencefes

gencefes hakan

shell.32

arkadaşlar bi sıkıntım var yardımcı olursanız sevinirim format atarken kur dosyaları kopyalanıyorken shell.32 dosyasını kopyalayamıyor ve format tamamlanamıyor ve bilgisayara bişey yapamıyom ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim

14. 29519

29519

Cd den yapıyorsanız eğer muhtemelen cd çizik olabilir. O yüzden shelle32.dll dosyasını kopyalayamıyordur.

15. gencefes

gencefes hakan

bi tane daha cd var onda da mavi renk te ekran geliyo ve hata veriyor 2 cd de bozuk sanırım yada bios da bi sorun olmus olabilir mi???

16. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    Sorun ramde de olabilir, eğer iki adet ram varsa pcde birini çıkartıp tekiyle kurmayı deneyin. Sorun tek ram ile çözülürse, çıkardığınız ram bozuktur.

Ya da hdd üzerinde bad sector oluşmuş olabilir. chkdsk yaparak denetleyin.

başlat - çalıştır - chkdsk /f yazın, pcniz kapanıp açılınca checkdisk başlar. bir süre sonra hdd üzerinde bad sector olup olmadığı raporlanır.

17. yeknet

yeknet Yekta

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast420
    Favori Makine:
    mitchell avosurf700
    albümden fotoğrafı açın,
    "bu fotoğrafı düzenle" seçeneğini tıklayın. Açılan ekranda "Taşı" diye bir yol seçenek var. Taşımak istediğiniz klasörü seçebilir, hepsini aynı albüm altında toplayabilirsiniz Tabi teker teker yapmak gerekiyor.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.