bir an hem dünya hem kalbim durdu

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında EFE42 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    selam sevgili arkadaslar dün pazardi ve evde SIKICI bir gün gecirmemek icin yine takimlarimi toplayip ciktim evden.haftalardir pesinde kostugum ama bir türlü oltama vurmayan hatta avlandigim bölgede varligindan bile artik ümidimi kestigim turnalarin pesine düsmekti niyetim yine elim bos gelecegimi biliyordum ama sanki su beni cagiriyor bana verecek bi hediyesi oldugunu anlatmak istiyor her seferindede bu hediyeyi vermekten vazgeciyordu,tüm bunlari düsünerek yolu bitirdim av bögeme geldigimde her zamanki yerimden ziyade hic bir avcinin kullanmadigi hemen hemende ayak alti diyebilecegimiz bi yere attim oltami amacim suyun üzerinde cilgin gibi dans eden kücük baliklari seyrederek vakit gecirmekti ilerleyen zamanlarda anladimki bu baliklar dans etmiyor can pazarligi yapiyorlarmis.aradan biraz zaman gecti suyun üzerinde koskaca bir balik belirdi turna degildi sazanda degildi ama büyük bir balikti kendi cinsinden kücük baliklari kovaliyor ama saldirmiyordu derken yanimda bir alman belirdi aynibaligi oda gördü ve hemen oltasini saldi suya adam baligi yakalamak icin adeta cirpiniyordu ama o balik benim icin o kadar önemli degildi balik nereye gittiyse adam pesinden elinde oltayla kosturuyor yaklasik bir saat böyle kovalamaca oynadiktan sonra adam muradina erdi baligi aldi sudan sazana benziyordu sanirim bes kilo civarindaydi baligin ismini sordum barsch dedi türkcesini ben bilmiyorum ne yalan söyleyim.bu arada sivrisineklerde görev basinda göz actirmiyorlar,ben ikinci oltami hazirlarken baktim demin yakalanan baligin bir aynisi daha cikageldi ben ordaki kesik bir sögüt agacinin üzerine oturdum onu izliyorum oltamin hemen yanindan geciyor ama dokunmuyor bana dogru gelmeye basladi bu sekilde gel gitlerle belki 10 tur atti allah allah bu balik neden böyle yapiyor demeye kalmadan suda kücük bir cisim oynadi kendini camura saklamak icin cabaliyor fakat beceremiyordu merak ettim ne oldugunu kepcemi suya sokup disari aldim yaraliydi anladimki deminki baliklar onun pesindeydi tipki bir kurbaga yavrusuna benziyordu hani ayaklari cikmamis halde olanlar varya;ama altini cevirip baktim bu bir balikti hemde yayin baligi dahayeni bir yavruydu 6-7 cm boyu vardi cok kücük olmasina karsin kücük parbagim agzina giriyordu güldüm kendi kendime simdi birisi bu baligi elimde görse rezil olurum valla dedim,ve suya saldim ama gitmiyor yarasi biraz derindi yaklasik 1 saat biraktigim yerde kaldi sonrada terse döndü anladimki öldü belki yem olarak kullanirim diye kepceme koyup suyun icine biraktim daha bensuya koyar koymaz ayni balik yine belirdi anlasilan kücük yayinin pesindeydi ama onu o baliga vermeye hic niyetim yoktu kepceyi biraz kenara cektim ama bir kismi hala sudaydi dogruldum suya baktim ve ve o anda inanin hersey bir anda durdu ortalikta bir sessizlik tek bir nesne bile kipirdamiyor kendimi dinledim ellerim titriyor fakat kalbim atmiyordu soluksuz kaldim simdi diyceksinizki kalp krizimi tabik hayir suyun icinde haftalardir aradigim sevgili vardi bana uzakligi belki 1 metre kadardi ve öylece duruyordu olayin sokunu atlatir atlatmaz oltami elime aldim ucunda gökkusagi alabaligina benzeyen kücük lastik balik vardi birisinin,turnaya dogru cektim önce yanindan gecmesine ragmen hic umursamadi etrafinda bir tur attirdim yine umursamadi yahu bu balik ölümü yoksa dedim kendi kendime balikla etrafinda daireler ciziyorum ama ilgilenmiyor bile diye düsünürken kipirdadi takildi oyoncak baligin pesine ben cektim o geldi ben durdum oda durdu yine cektim yine geldi suyun icindeki kepceye kadar böyle devam etti belki saldiracakti ama su bitti ve toprakta kosamayacagi icin saldiramadi:D yemi suyun icinde hemen kiyida oynattimsada yine geldigi gibi sessizce uzaklasti hemen yanimdaki suya girmis calilarin,altina saklandi sonraki saatlerde eminimki sebebi oydu kücük baliklar o bölgede sicriyordu.kepcenin icindeki kücük yayini alip bende hediye olarak bana bu heyecani yasattigi icin tam onun bulundugu yere attim sonrada büyük bir mutlulukla evime döndüm.Size yemin ederim bu yazida hic bir abarti yoktur.

Son düzenleme: 12 Haziran 2006
  2. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Barsch,, türkcesi tatlısu levreği yanlız sudakta levrek familyasından olduğu için sudakta olabilir alman arkadaşın sadece barsch dediyse tatlısu levreği olmalı tutmuş olduğu balık.

3. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    tatli su levregi zander olarak geciyor burda hem biliyorum tatli su levregini o degildi sazana benzer pullari vardi ve biraz yassi bir balik rengide biraz kahverengine yakindi.

4. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Barsch yani türkcesi tatlısu levreği,,,zander yani türkcesi uzun levrek,sudak ve bazı yörelerde tatlısu levreği olarak geçiyor ama siz yassı bir balıktan bahsediyorsunuz hatta pullarının sazana benzediğini yazmışsınız levrek familyasından olan başka bir balık olabilir resmi olsaydı daha iyi teşhis edebilirdik,sevgiler.

5. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    iste baligimiz bu adamin söyledigine göre barsch bu belki oda benim gibi bilmiyordur.benim bildigim zander de bu cünkü tuna nehrinde bir bosnali yakalamisti canli sahiti oldum digerini bilmiyorum.acemilik iste ama sizin gibi profesyonel arkadasklar sayesinde ögrenecegiz insallah hepsinide paylasiminiz icin tesekkürler saygilar.
    [img=http://img105.imageshack.us/img105/4569/image013zander20zd.th.jpg]

6. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Efe42 bu resimdeki balık barsch,,yani tatlısu levreği değil,gördüğüm kadarı ile bu balık tatlısu kefali almancada,,Döbel.Aitel,,olarak geçiyor,sevgiler.

7. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    efe42 linkini verdiğiniz balıkta sudak. av macerasını okumaktan keyif aldım paylaşım için teşekkürler.

8. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    bilgileriniz icin tesekkür ederim daha ögrenecegim cok sey var.coookkkkk.türkiyede iken surda balik var kum gibi kayniyor deseler sadece deli bu insanlar diye gülerdim sanirim simdi bende onlardan birisi oldum:eek:

9. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Arkadasim o baligi cok iyi taniyorum.Cokta yakaladim.Fincede toutain latincesi Aspirus aspirus kolayca nette bulabilirsin.Avrupaya özgu bir tur,burayada 1920lerde getirmisler,soy dayanmis ben onun 3kglugunu yakaladim,7kg gördum,yaklasik 10kg ulke rekoru burda.sazangiller yakin akraba,dissiz ama cok yirtici,cevik etcil.Tam su yuzeyinde yasar,zaman zaman korkunc yukseklere sicrar.Suru yavru baliklara dalar,yumurta zamani su cok kuvvetli aktigi noktarlarda toplanir.EU tarafindan koruma altinda,ticari balikciligi yasak.Oltaya geldigi zaman alabaliktan daha sert rakip kiyiya almak cok zor,cok zevk verir avlanmasi.Tavsiyem 3 numara blackfury mepps veya kucuk gumusle canli,suyun tam yuzeyinde.Selamlar,Rastgele

Son düzenleme: 13 Haziran 2006
  10. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Aspius aspius latincede adı olan bu balık türkcede kocaağız yada sis balığı olarak geçiyor kuzey batı bölgelerimizde bu tür bulunmakta,bence resimdeki balık pulların büyüklüğü olarak tatlısu kefaline(leuciscus cephalus) daha çok benziyor,ayrıca linkte verilen balık arkadaşımızın dediği gibi sudak.

11. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Aspius aspius

Son düzenleme: 13 Haziran 2006
  12. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Arkadaslar ismimde anlasilacagi üzerine ZANDER tatli su levreginin ismidir. Ve o resimdeki balik Zander degil. O da bir cesit sazan türü :) size Tatli su levreginin resmini yollamayi düsündüm ama malesef resimler büyük , kücültemedimde.

13. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Zander arkadaşım resimdeki balık sudak(zander)değil ama linkte verilen resimdeki balık sudak yani zander.

14. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Bu resimdeki balık yanılmıyorsam tatlı su kefali, hatta yanılmıyorum, eminim :D ...

15. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    sis balığı

sis balığı zaten sırtı boyunca uzanan çok uzun bir sırt yüzgeci vardır resimdeki başığın sis balığı olması mümkün değil. sis balığı artık bizim sularımızda da pek bulunmuyor eskilerin anlattığına göre çok mücadeleci bir tatlısu balığıymış amet abimin(balık kankam) babasına sordum biz gençliğimizde ufak balıkları şamandralı oltaya canlı yem takaraak alırdık dediği bi balık. biraz arayıp resmini eklemeye çalışıcam

16. yarali_bey

yarali_bey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg
    efe42 linkini verdiğiniz balıkta sudak. av macerasını okumaktan keyif aldım paylaşım için teşekkürler.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.