Bir Siir Ve 2012 Avlarimdan Secme Fotograflar

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında Huseyin Alp Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili ve cok saygi deger Selim Abi,

Amator balikcilik oyledir. O balikla denizle anlam yaratmaktir aslinda. Bunu dansa,heykele, tiyatroye, sinemaya, edebiyata, gorsel sanatlara tasiyabilirsiniz.

Amator Balikcilik maneviyati yuksek bir mesgaledir. Menaviyatta erisilen derinlik
    insanin ruhundan sanat olarak dogar...O zaman elle tutulur, gozle gorunur olur.

Bu yuzden aslinda her amator balikci, biraz da sanatcidir.

Bu gercek her gecen gun bu ise gonul verenler tarafindan daha anlasiliyor.

Bunu sitelerde ki paylasim icerigi, sunum ve kalitesinin gun gectikce artisinda da cok rahatlikla izleyebiliriz.

Degerli dusunceleriniz, bakis acilariniz, nazik yorumunuz ve katkiniz icin cok tesekkur ederim.

Dahasinda gorusebilmek dilegiyle, saglicakla kaliniz.

Gonlunuzdekine rast gelsin...:)

2. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili ve cok degerli kardesim, dostum Aykut,

Herseyi birlikte yapiyoruz. Bir etkilesim meselesi bu. Catlak seslerin bile aslinda bir anlami var.

Benim buralara gelip sadece avlarimi iceren paylasimlar acmakla inan aslinda hic isim olmazdi. Yaptigimin bende gercek ve samimi bir anlami olan, yuksek bir amaca hizmet etmesi, o cabayi benim icin cok degerli kiliyor.Cok uzun yol yurudum, cok balik yakaladim. Biraz artik o yol icin, o dunya ve canlilari icin calismam gerekiyor.

Yoksa o paylasimlarimda ki hersey pek cogunun ulasamiyacagi, ulasaninda cok rahatlikla kendisinin yapabilecegi siradan avlar olmanin otesinde hic bir anlam icermezdi

Beni ben yapan bu tutkuya samimiyetim ve o samimiyetin gerektirdigi insan olmaya calismaktir.

Paylasimlarimda bir tad bir cizgi varsa aslinda onlarin geri planinda siradisi , cok derin bir tutkusu olan bir adamin, o tutkuyla yarattigi egzantrik dunyasini gorebildiginiz icindir.

Eger o adam yazdigi ve inandigini iddia ettigi degerler uzerine gercek bir mucadele sergilemezse , anlatigi da masaldan oteye gitmez.

Iste bu yuzden guzel kardesim herseyi bir pop kulturuyle degil, sectigi yolun gercegini yasayip icen bir Anadolu Ozani cizgisinde yasadim, yasamaya calisiyorum.

Tas yerine oturdumu, ilham gedigini buldumu biriktirdigimi kusuyorum...Ne acelem var, ne tembelim... Ne bir beklentim var, ne de yolunu kaybetmis bir avereyim.

Iste bu yuzden dostum.Uzun araliklar olunca, size o keyif duyacaginiz paylasimlari sunmakta gecikince , bir sancinin icinde oldugumu, onunla kendimce sizin yuksek yureginizle paylasmaya deger bir anlama donusecek bir dogum icinde oldugumu bilmelisiniz.

Bir ilham bak su korfezin fotografini cek, otekisi bu oltayi birak bu oltaya gec diyor. Bulut geliyor, marti cikiyor, isik degisiyor.Bir ses "olmadi"diyor, otekisi "bir de boyle dene"... Bir de bakiyorum, hayalimde bile olmayacak bir balik ellerimde... Planlayip , egitimini alip, yada profesyonel bir fotografci tutup ortaya cikaramiyacagim fotograf onumde. Iceriklerini, zamanini, konularini, nasil bir cumleye donuseceklerini sanki kendileri seciyorlar. Bir butun olup ciktigi zaman tam ona ihtiyacim oldugu anda sanki vucuda geliyor,imdadima yetisiyorlar.Paylasimlarimda kucuk ayrintilar var mesela.Bir tanesinden bahsedeyim.Martilar.:) Ya nasil olupta o martinin, o fotografi en anlamli ve en guzel sekle cevirecek noktaya kendini yerlestirdigini anliyamiyorum ama oluyor.

Amator balikciligi anlatmak, bu arada amator balikciligimi yapmak, fotograf cekmek cok ilginc , cok etkileyici bir mucizenin pesinde kosmak, onun sahibi olmak degil ama ona yalitkan olmak gibi bir sey. Ve ben bunun bir parcasinin donup bana "ben bittim, tamamim" diyecegi ani gercekten bilmiyorum ve bunu planlayabilmek mumkun degil.

Keske yapabilseydim. Keske her hafta bir paylasim acabilseydim.

Durum budur dostum.Umarim anlata bilmisimdir.

Dileklerine, nazik yorumuna ilgine, alakana, destegine cok tesekkur ederim.

Insaallah daha nice paylasimlarda birlikte oluruz degerli dostum.

Kendine iyi bak, cok yogundum yazamadim ancak yeni yasini en icten dileklerimle kutladigimi bilmeni isterim.

Gonlundekine rast gelsin.:)

3. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Bu destansi guzellige yorum mahiyetinde tek bir kelime dahi yazmak istemedim. Sadece resimleri keyifle seyrettim, yazilari tekrar tekrar okudum.

Yazmak istemedim, cunku ne yazarsam yazayim kifayetsiz kalacagini dusundum, hatta bu guzelligi golgeleyecegini hissettim.

Kiymetli Alp agabeyim, ellerine saglik. Sen sagol, hep var ol. :)

4. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish

Cok sevgili cok saygi deger essiz dostum Ibrahim,

Cok nazik yorumun icin cok cok tesekkur ederim. Sen de sag ol sen de var ol degerli dostum.

Daha nicelerinde birlikte olacagiz.

Sevgiyle saygiyla, saglicakla kal.

Gonlundekine rast gelsin.:)