Bir Sorum Olacak

Konu, 'Takım Çantası' kısmında mandirali tarafından paylaşıldı.

1. mandirali

mandirali

Favori Kamış:
    ağ hariç bütün oltalar.
    En İyi Avı:
    2.3 kg turna
    Balik Sezonu Içinde Canli Balikla Sudak Turna Vb.baliklari Avlamak Yasakmi?

2. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    İsim ve yaş bilgileriniz imzanızda yer almadığı için arkadaşım diye hitap edeceğim, benden büyükseniz kusuruma bakmayın :)

Arkadaşım,

Sorduğunuz sorunun yanıtı, sitemizin http://www.balikavi.net/dokuman/sirkuler372.php adresinde bulunan DENİZLERDE VE İÇ SULARDA AMATÖR (SPORTİF) AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN 37/2 NUMARALI SİRKÜLER'in madde-7 İç sularda avlanabilecek türler ve zamanlar başlığındaki Çizelge-4'de yer alıyor.
    Bereketli avlar dilerim :)

3. mandirali

mandirali

Favori Kamış:
    ağ hariç bütün oltalar.
    En İyi Avı:
    2.3 kg turna
    sirküleri okudum ama ben kancaya canlı balık takarak balık tutmak serbestmi diye sordumuştum.

4. Benim bildiğim bir tek alabalık avında canlı yada cansız balıkla avcılık yasak.
    Birde olta adedi olarak alabalık avında 2 ile bir kısıtlama var.
    Ama bazı bölgelerde,örneğin sitede raporu olan Kayseri bölgesinde ayni yöreden hem turna hem alabalık yakalanmış.( o arkadaşlar alınmasınlar mepsle olduğunu zaten belirtmişler. Bölgesel bir örnek olarak söylüyorum) Bu durumda canlı yeme atlamış bir alabalık yasal av kapsamına girmiyor.Demekki biz yemi takıp suya atacağız gelen balığa göre haraket edeceğiz.
    Sirküler yorumcuları bu konuya birşeyler yazacaktır mutlaka. Bence bekleyelim görelim:)

5. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    ben sadece turna avına gidiyorum onu söyliyeyim turna avında iğneye takarak canlı yem kullanabilirsin en fazla 4 olta serbesttir. Diğer avlara ben gitmedim onuda bilen arkadaşlar seni aydınlatacaktır.
    iyi avlar sepetin dolsun

6. soda

soda

Favori Kamış:
    F=m.a
    En İyi Avı:
    dolu çapari
    Alabalıkla ilgili sirküler şöyle diyor:

Doğal Alabalık(Bütün Türler)
    Boy Limiti(en az) = 20cm
    Adet(en fazla) = 3

Alabalık avcılığında kan kurdu,kemik kurdu,leş kurdu,sinek larvaları canlı yada cansız iç su balıkları hariç; her türlü yapay, doğal ve mamul doğal yem kullanılabilir. (sirküler)

Yani sonuç olarak canlı yem kullanılamıyor alabalık avında. Yapay yem serbest.
    Turna,sudak vs. için canlı yada cansız yem kısıtlaması göremedim.
    Yemlik balıklar için azami boy 12cm olmalı.

Son düzenleme: 14 Mayıs 2007